آرشیو

مدرن در لاتین به معنای امروزی می باشد. مردم امروزه علاقه مند به یک فضای ساده و شیک هستند. دکوراسیون مدرن سبک جدیدی می باشد که که اکثر افراد از آن در فضای خانه هایشان استفاده می کنند. دکوراسیون مدرن نیازمند یک فرش مدرن می باشد. با توجه به تنوع تولیدات در فرش ماشینی، فرش های مدرن و فانتزی بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است. در این مقاله به شما کمک میکنیم در دکوراسیون مدرن خود از چه فرشی استفاده کنید.

ویژگی فرش مدرن

تفاوت بسیار در فرش های سنتی و مدرن باعث شده فرش مدرن افراد زیادی را به خود جذب کند. کم نقش و نگار بودن فرش های مدرن یکی از ویژگی های این فرش می باشد. استفاده از رنگ های تند در فرش مدرن به دکوراسیون مدرن روح می بخشد. در طرح های سنتی نقش فرش به صورت قرینه از گوشه های فرش شروع شده و به مرکز فرش ختم می شود. اما در فرش های مدرن این گونه نیست. خطوط هندسی در طرح مدرن بسیار به کار برده شده و طراحی آن کاملا متفاوت است.

تنوع در فرش های مدرن آنقدر بالاست که شما می توانید در هر مکان مطابق دکوراسیون آن فضا  ست کنید. الیاف فرش های مدرن به قدری لطیف می باشد که هنگام قدم گذاشتن روی آن، حس خوبی را در مخاطب ایجاد می کند. از ویژگی های فرش مدرن می توان به رنگ های شاد بکار رفته در آن، ماندگاری بالا در برابر تابش نور خورشید، کیفیت بالا در اثر پاخوردگی اشاره کرد. همچنین از آنجایی که الیاف فرش پلاسیک می باشد، به هیچ وجه فرش بوی پلاسیک نمی دهد و به راختی می توانید آن را با شامپو فرش بشویید. از انواع فرش های ماشینی می توان به فرش شگی، فرش شنل، فرش فریز و فرش کودک اشاره کرد.

ویژگی دکوراسیون مدرن

خانه هایی با سبک دکوراسیون مدرن بسیار ساده و خاص می باشد. رنگ موجود در دکوراسیون مدرن یک نواخت می باشد. اگر به دنبال تجملات نیستید سبک مدرن بهترین گزینه می باشد و فرش مدرن تکمیل کننده این فضاست. استفاده از وسایل گوشه دار در دکوراسیون مدرن به معنای سرسختی و استفاده از وسایل منحنی به معنای حرکت و پویایی در زندگی مدرن است. اگر از مبلمان با طراحی شلوغ در استفاده می کنید، خرید یک فرش با زمینه ساده انتخاب مناسبی خواهد بود. مجستمه های مفهمومی در دکوراسیون مدرن کاربرد زیادی را دارد. همین امر به جلوه ی دکوراسیون مدرن کمک بسیاری می کند. اصلی ترین رنگ در فرش های مدرن خاکستری می باشد. و به دلیل خنثی بودن رنگ، به راحتی با دکوراسیون مدرن هماهنگ می شود.

خرید فرش کاشان از کارخانه

فروشگاه اینترنتی قالی کاشان که یک فروشگاه معتبر در زمینه فرش می باشد، با تنوع بسیار انواع فرش ها به شما این اجازه را می دهد که فرش مناسب منزل خود را با ابعاد دلخواه و همچنین کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید. یکی از ویژگی های فروشگاه قالی کاشان ارسال رایگان فرش های ماشینی به سراسر ایران می باشد.

برچسب ها : فرش کاشان- فرش جدید-فرش ارزان-قالی کاشان-فرش عروس-فرش مدرن

در مقاله اول درباره از بین بردن انواع لکه های مختلف توضیح دادیم و در این مقاله قصد داریم چند روش دیگر را برای پاک کردن لکه 

ها به شما آموزش بدهیم.

نحوه پاک کردن لکه چسب بر روی فرش

از بین بردن بعضی از لکه ها بسیار دشوار است. پاک کردن چسب هم یکی از همین موارد می باشد.

برای رفع این مشکل باید ابتدا کمی سرکه را روی لکه بریزید تا چسب نرم شود سپس مقداری مایع دستشویی را به روی لکه بکشید و با 

یک مسواک یا فرچه لکه مورد نظر را پاک کنید.

در آخر فرش را با آب گرم شسته تا کف مانده در فرش، از بین برود.بعضی از چسب ها ضدآب هستند و امکان از بین رفتن آنها با مواد 

طبیعی امکان پذیر نیست.

برای از بین بردن این لکه ها باید مقدار کمی استون را روی لکه بریزید و بعد از چند دقیقه پاک کنید، اگر همچنان لکه از بین نرفته بود 

این عمل را با تینر انجام دهید.


نحوه پاک کردن رنگ از روی فرش

رنگ ریخته شده بر روی فرش را ابتدا با یک دستمال نخی یا دستمال کاغذی از روی سطح برداشته و سپس با ریختن مقداری تینر در آن 

قسمت، با یک دستمال لکه را تمیز کنید. برای از بین رفتن بوی تینر می توانید از جوش شیرین استفاده کنید.


نحوه پاک کردن لکه ماژیک بر روی فرش

با یک دستمال آغشته شده به الکل، روی لکه مورد نظر ضربه بزنید و سپس هنگامی که دیگر هیچ رنگی جذب دستمال نشد فرش را کاملا 

خشک کرده و با یک اسپری مو و مسواک روی لکه کشیده و این مرحله را چندبار تکرار کرده تا لکه به صورت کامل پاک شود.

به این نکته توجه کنید که برای تمیز کردن لکه با الکل، آن را بر روی لکه موجود نکشید، چرا که رنگ پخش می شود.


نحوه پاک کردن لکه قیر و مواد نفتی بر روی فرش

قیر یک ماده چسبناک است که اگر روی فرش ریخته شود، صحنه بدی را به وجود آورده و دیر تمیز کردن آن باعث همیشگی شدن لکه می شود.

ابتدا باید مواد باقی مانده روی سطح را با یک کاردک تمیز کنید و سپس یک کاغذ کاهی را روی سطح گذاشته و با اتویی که روی یک 

درجه متوسط تنظیم شده روی کاغذ گذاشته تا مواد نفتی به کاغذ جذب شود.

هنگام کثیف شدن کاغذ آن را عوض کرده و از یک کاغذ جدید استفاده کنید.

این عمل را انقدر تکرار کرده تا لکه به صورت کامل از بین برود. در اخر با مواد شوینده سطح فرش را بشویید.


روش های پاک کردن لکه شمع از روی فرش

هنگامی که پارافین یا همان شمع بر روی فرش ریخته شد، اجازه دهید تا سفت و خشک شود سپس با یک چاقو از سطح فرش جدایش کنید. 

در اخر از جارو برقی برای برداشتن مابقی پارافین ها، استفاده کنید.

حتی شما می توانید یک کاغذ کاهی را روی لکه گذاشته و با اتو روی محل مورد نظر کشیده تا لکه به کاغذ جذب شود. پاک کردن پارافین 

نسبت به بقیه لکه ها که باید سریع رفع شوند، نیاز به صبر بیش تری دارد تا پارافین سفت شود.


خرید مستقیم فرش از کارخانه

فروشگاه اینترنتی قالی کاشان با در نظر داشتن این مسئله، باکیفیت ترین فرش ها با الیاف اکریلیک را در اختیار مشتریان خود گذاشته است.

 مقاومت الیاف اکریلیک به گونه ای است که آلودگی را کمتر به خود جذب کرده و در برابر شستشو نسبت به الیاف دیگر، دیرتر از بین می رود.

برچسب ها : فرش کاشان - قالی کاشان - فرش جدید - فرش با کیفیت - فرش ارزاندر مورد فرش های ماشینی همان طور که می دانید دسته بندی های بسیار مختلفی وجود دارد. یکی از این دسته بندی های بر اساس طرح و نقش فرش است. در این دسته بندی فرش های ماشینی را از نظر ظاهر و طرح به کار رفته در آن در دو گروه کلاسیک و مدرن قرار می دهند. اگر با این دسته بندی ها آشنا نیستید بهتر است قبل از خرید فرش کاشان این متن را به خوبی مطالعه کنید تا دراین رابطه اطلاعات کافی داشته باشید. در ادامه به بررسی فرش کلاسیک ماشینی کاشان پرداخته و ویژگی های ظاهری آن را به طور کامل بررسی می کنیم. لطفا در ادامه متن با ما همراه شوید.

فرش کلاسیک و ویژگی های آن 

همان طور که گفته شد فرش های ماشینی دسته بندی های متفاوتی دارند. دراین جا به بررسی دسته بندی فرش از نظر طرح و نقشه می پردازیم. فرش ماشینی  در گذشته با نقشه هایی بافته می شده که از فرش های دستباف الهام گرفته شده است. در این طرح ها نقش های استفاده شده در قالی های دستباف به خوبی دیده می شود. از جمله این نقش ها می توان به نقوش اسلیمی، افشان، لچک و ترنج، حاشیه، بته جقه و .. اشاره کرد. فرش های ماشینی که با طرح های فرش دستباف اصیل ایرانی بافته شده اند به فرش کلاسیک معروف هستند.
به صورت کلی باید گفت واژه کلاسیک معانی متعددی دارد. در زمینه فرش های ماشینی این واژه برای فرش هایی استفاده شده است که دارای نقش های سنتی و اصیل هستند. از جمله پرفروش ترین و محبوب ترین طرح های فرش های کلاسیک را می توان فرش طرح افشان کاشان یا فرش طرح خشتی کاشان دانست. البته فرش طرح اصفهان یا فرش طرح تبریز نیز طرفدارن خاص خود را دارند. این فرش های کلاسیک شباهت زیادی به فرش های دستباف داشته ولی قیمت فوق العاده ارزان تری دارند. در فرش های کلاسیک کاشان از بهترین نوع الیاف اکریلیک استفاده شده است. این الیاف جدید هیت ست شده بوده و پرزدهی نیز ندارند. به همین دلیل کیفیت و دوام فوق العاده ای داشته و فروش ویژه ای دارند.
در طرف دیگر نیز فرش های مدرن و فانتزی را می توان مشاهده کرد. فرش فانتزی و مدرن دارای طرح های بسیار جدیدی است که با نقوش مدرن طراحی شده است. فرش های مدرن نقوش مرسوم در فرش های دستباف را نداشته و با نقش های خاص و انتزاعی بافته شده اند. این فرش ها برای استفاده در دکوراسیون های امروزی و ساده طراحی شده اند. البته فرش کلاسیک نیز در سال های اخیر تغییراتی داشته است. فرش کلاسیک مدرن یا ترک که در بازار با طرح های متنوعی قابل مشاهده است، ترکیبی از نقش های سنتی و مدرن است. این دسته از فرش های ماشینی برای افرادی طراحی شده که در کنار علاقه به دکوراسیون های مدرن دوست دارند از عناصر کلاسیک نیز در دکوراسیون خود استفاده کنند.
امرزوه فرش کلاسیک در طرح های فوق العاده زیادی بافته می شود. فرش 500 شانه، فرش 700 شانه، فرش 1000 شانه، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه کاشان از جمله تولیداتی هستند که با نقش های کلاسیک بافته شده اند. قیمت مناسب این فرش ها در کنار ظاهری دستباف گونه سبب شده فروش بسیار بالایی داشته باشند.

فرش کلاسیک در دکوراسیون 

فرش کلاسیک برای استفاده در دکوراسیون های کلاسیک امروزی ایده آل خواهد بود. با خرید فرش کلاسیک می توان اصالت و جلوه بی نظیری به فضای خانه دهید. این فرش ها رنگ بندی بسیار سنیگن و هنرمندانه ای داشته و شخصیت فوق العاده ای به دکوراسیون می بخشند. اگر دکوراسیونی مدرن دارید و به فرش های سنتی علاقه دارید نیز می توانید از فرش های کلاسیک مدرن استفاده کنید. فرش های کهنه نما یا وینتیج نیز گزینه ای عالی برای شما خواهند بود.

خرید فرش کلاسیک کاشان به صورت اینترنتی با قیمت مناسب از کارخانه فرش کاشان

برای خرید فرش از کارخانه فرش کاشان به شکلی آسان و بدون نیاز به مراجعه حضوری می توانید از فروشگاه قالی کاشان استفاده کنید. با خرید از این فروشگاه فرش مورد نظر خود را به قیمت کارخانه و با کیفیتی عالی دریافت می کنید. ارسال رایگان فرش در کم ترین زمان ممکن به همراه ارائه ضمانت نامه کیفیت از مزایای خرید از این فروشگاه اینترنتی فرش است.
برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-خرید فرش- فرش ماشینی-قیمت فرش-فرش فانتزی و مدرن
یکی از وسایلی که در منزل بیشتر در معرض کثیف شدن است، فرش آن خانه می باشد. فرش ها ذرات گرد و غبار را به خود جذب می کنند ولی یک سری از مسائل از جمله ایجاد انواع لکه ها روی فرش این مشکل را بزرگ تر می کند. گاهی بعضی از لکه ها به سختی پاک می شود. از آنجایی که هر چه فرش را بیشتر بشوییم تار و پود فرش با مرور زمان از بین می رود، در این مقاله ما به شما آموزش می دهیم که به آسانی انواع لکه ها را با روش های آسان و خانگی از روی فرش خود پاک کنید.تمیز کردن لکه های چربی و روغن

یکی از سرسخت ترین لکه ها، لکه های روغنی محسوب می شود. این اتفاق در فرش های آشپزخانه بیشتر رخ می دهد ولی در بعضی از مواقع ممکن است موقع صرف غذا، ظرف به روی زمین ریخته و فرش را چرب کند. در این مواقع با استفاده از یک دستمالی که روغن را به خود جذب می کند، محل مورد نظر را تا مقداری تمیز کرده (توجه داشته باشید که لکه پخش نشود) سپس مقداری مایع ظرفشویی را با آب گرم مخلوط و با مسواک یا اسفنج لکه گیری کنید. ممکن است به دلیل نفوذ لکه به داخل فرش لازم باشد که این کارا چندبار انجام دهید. حتی میتوانید یک پارچه را به سرکه آغشته کنید و لکه را پاک کنید، بعد از لکه گیری با صابون مجدد محل مورد نظر را تمیز کنید. هنگام ایجاد لکه روغنی بر روی فرش، سعی کنید در کمترین زمان ممکن لکه را تمیز کنید. زیرا هرچه زمان طولانی تر شود لکه به سختی پاک خواهد شد.

تمیز کردن لکه های چای، قهوه و نوشابه

اگر هرکدام از این موارد بر روی فرش ریخته شد، ابتدا با یک قاشق مایع ریخته شده را از روی سطح فرش پاک کرده و سپس با مخلوط شامپو فرش و آب، کف حاصل شده را با یک اسفنج بر روی محل مورد نظر گذاشته و تمیز می کنیم.

اگر نوشابه ریخته شده بر روی فرش خشک شده باشد، ابتدا یک دستمال مرطوب را روی لکه بگذارید و سپس با شامپو فرش محل را لکه گیری کنید.

تمیز کردن لکه خون

هرچه سریع تر محل لکه را تمیز کنید، نتیجه مطلوب تری را به دنبال خواهد داشت. ابتدا یک دستمال نخی را بر روی لکه مورد نظر گذاشته تا لکه جذب پارچه شود. سپس با مخلوط آب و صابون و یا حتی کف مایع ظرفشویی محل را لکه گیری کنید.

روش های پاک کردن لکه آدامس از روی فرش

راه حلی که ممکنه خیلی ها بلد باشند، گذاشتن یک تکه یخ به مدت 30 ثانیه بر روی آدامس است. یخ باعث میشود بافت آدامس سفت شده و به راحتی از روی فرش برداشته شود.

2) زدن مقداری مایونز بر روی لکه می باشد. که سبب نرم شدن آدامس و جدا شدن از سطح فرش می شود.

3) همه ما میدانیم سرکه یک خاصیت اسیدی دارد، پس با زدن مقداری سرکه روی آدامس، آن را در خود حل کرده و فرش تمیز می شود.

4) استفاده از سفیده تخم مرغ و مایع طرفشویی نیز مناسب برای جدا کردن آدامس از سطح فرش می باشد.

روش های پاک کردن لکه لاک از روی فرش

برای پاک کردن لاک از روی سطح فرش به هیچ وجه از استون استفاده نکنید، چرا که باعث تغییر رنگ فرش می شود. ابتدا لاک ریخته شده بر روی فرش را با یک قاشق جمع آوری کنید و پس از چندبار تکرار کردن این کار، با محلول تمیز کننده لاک فاقد استون سطح فرش را تمیز کنید. از آنجایی که تمیز کردن لاک کار بسیار دشواری است، چندبار این مراحل را تکرار کنید.

نحوه پاک کردن لکه جوهر بر روی فرش

برای از بین بردن لکه جوهر از سطح فرش باید هرچه سریع تر اقدام به پاک کردن لکه کنید. زیرا جوهر هرچه دیر تر تمیز شود، مقاومتش در برابر پاک شدن بالا می رود.

ابتدا مقداری ماست و یا آبلیمو را بر روی سطح لکه ریخته و سپس بعد از مدت زمان کمی آن را با یک قاشق از روی فرش پاک می کنیم. با تکرار این روش مقدار زیادی از لکه از سطح فرش پاک می شود.

در مرحله بعد یک دستمال را به صورت ضربه ای به روی لکه زده تا مقدار اضافه جوهر را به خود جذب کند، سپس کمی آب گرم را با آبپاش روی لکه بپاشید و پس از آن کمی شامپو فرش را با آب مخلوط کرده و کف حاصل از آن را روی لکه گذاشته و چند دقیقه بعد سطح فرش را تمیز کنید.

اگر لازم بود چندبار این حرکت را تکرار کنید و سپس با یک دستمال خشک محل مورد نظر را خشک کنید.

برای رفع جای جوهر قدیمی کمی سرکه به همراه مقداری مایع ظرفشویی را مخلوط کرده، روی لکه گذاشته و بعد از چند دقیقه با یک دستمال تمیز سطح فرش را تمیز کنید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه

فروشگاه اینترنتی قالی کاشان با در نظر داشتن این مسئله، باکیفیت ترین فرش ها با الیاف اکریلیک را در اختیار مشتریان خود گذاشته است. مقاومت الیاف اکریلیک به گونه ای است که آلودگی را کمتر به خود جذب کرده و در برابر شستشو نسبت به الیاف دیگر، دیرتر از بین می رود.

برچسب ها : فرش - فرش ارزان - قالی کاشان - فروش فرش - خرید فرش
یکی از بخش های مهم و اساسی هر خانه فضای آشپزخانه است. در این فضا معمولا از فرش به عنوان کف پوش استفاده می شود. فرش مناسب آشپزخانه نیز باید ویژگی های مهمی داشته باشد تا علاوه بر زیبا تر کردن خانه دچار مشکل نیز نشود. در این متن در فرش نشینان قصد داریم با بهترین و مناسب ترین فرش آشپزخانه آشنا شده و ویژگی های مهم ان را بدانیم. برای خرید یک فرش خوب آشپرخانه پیشنهاد می کنیم ادامه این متن را با ما دنبال کنید.

فرش آشپرخانه خوب و ویژگی های آن

یک فرش مناسب برای آشپزخانه باید از چندین نظر مناسب باشد. در اولین مورد باید گفت این فرش باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. در فضای آشپزخانه به دلیل رفت و آمد زیاد و استفاده از مواد غذایی احتمال کثیف شدن فرش بسیار زیاد است. ریختن مواد غذایی یا آب روی فرش آشپزخانه ممکن است بار ها و بارر ها اتاف بیافتد. یک فرش آشپزخانه مناسب باید خیلی دیرتر از سایر فرش های کلاسیک کثیف شود. یا در صورت کثیف شدن خیلی آسان تر تمیز شود. در همین رابطه فرش های آشپزخانه را با نخ های پلی استر تولید می کنند. این نوع الیاف کیفیت بالایی داشته و مقاومت ویژه ای دارند. 
از دیگر ویژگی های این نخ ها شستشوی بسیار آسان است. این نوع الیاف وزن کمی داشته و در هنگام شستشو نیز رنگ دهی ندارند. این موضوع باعث می شود شستن فرش های آشپزخانه با الیاف پلی استر هیچ دغدغه ای نداشته باشد. 
از ویژگی های دیگر یک فرش مناسب آشپزخانه ارتفاع کم خاب است. هر چه خاب یک فرش کم تر باشد تمیز کردن آن آسان تر است. هم چنین خیلی دیرتر نیز کثیف می شود. به همین خاطر استفاده از گلیم در آشپزخانه رایج است. گلیم بدون نخ خاب بافته شده و ضخامت بسیارکمی دارد. درسوی دیگر باید گفت فرش مورد استفاده در این فضا را معمولا پس از مدتی تعویض می کنند. از این نظر قیمت این فرش نیز باید ارزان باشد. گلیم ها و فلرش های با نخ پلی استر قیمت بسیار ارزان تری نسبت به سایر فرش های ماشینی دارند.

طرح و رنگ فرش آشپزخانه

در فرش های مورد استفاده در فضای آشپزخانه معمولا از طرح های خاصی استفاده می شود. طرح های فانتزی و سه بعدی مانند طرح های ادویه جات از این نوع طرح ها هستند. طرح ورنگ فرش آشپزخانه باید به گونه ای باشد که پس از مدتی تکراری و خسته کننده نباشد. به همین دلیل در این فرش بیش تر از رنگ های شاد و روشن استفاده می شود. رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی به دلیل تحریک اشتها و افزایش انرژی در فرد در فرش آشپزخانه استفاده زیادی داند.

خرید فرش مناسب آشپزخانه

برای خرید یک فرش آشپزخانه خوب و مناسب راه های زیادی وجود دارد. ما پیشنهاد می کنیم به سایت قالی کاشان مراجعه کنید و از طرح های فرش آشپزخانه در این فروشگاه دیدن کنید. 
انواع فرش های ماشینی مانند فرش 500 شانه، فرش 700 شانه، فرش 1000 شانه، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه در این فروشگاه با کیفیتی عالی و قیمتی ارزان به فروش رسیده است. از دیگر ویژگی های این فروشگاه ارسال رایگان فرش و ارائه ضمانت نامه کیفیت فرش است.
برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش آشپزخانه-فرش فانتزی و مدرن- فرش ماشینی-فرش کلاسیک

نکاتی که قبل از خرید فرش باید بدانیم:

 رنگها غالبا زیبایی بخش محیط اطراف و شناسایی راحت تر اجسام می باشند و بیشتر باعث شناسایی شخصیت افراد و نوع سلایقشان درانتخاب محیط زندگی همچون دکور منزل ، اتاق خواب، فرش یا هرچیزی که رنگ ها در آن دخالت داشته باشند دارند و می تونه براتون اهمیت داشته باشه . رنگ هایی که در فرش به کارمیره  با اخلاق و رفتارتون میتونه مرتبط هستن پس با ما همراه باشید تا انتخابی درست داشته باشید. دراین متن به شکل مختصر روانشناسی رنگ ها در فرش را بررسی می کنیم.

1- رنگ سبز:کنجکاوی

اگه به دنبال آرامشی و روحیه ای اروم و لطیف داری یا اینکه علاقه زیاد به دشت و چمنزار ها داری انتخاب کردن بوم رنگ سبز میتونه بهت روحیه و نشاط بده تاتورو از مشکلات و خستگی های کار ی به هنگام استراحت و خستگی ازمحیط کار دور کنه.

2- رنگ قرمز:خوش قلب اما خودپرست

رنگ قرمز نماد عشق علاقه محبت گرما خون گرمی هیجان عجله جنگ آشوب بی تفاوت نبودن و......رنگ قرمز باعث جلب توجه بسیارمی شود گاهی در فضاهایی مانند رستوران ها یا کافه ها به جهت جلب توجه بیشتر از رنگ قرمز استفاده می شود ویا در رابطه با اشخاص علاقه مند در برخورد ابتدایی به همدیگر گل رز قرمز که نماد عشق و علاقه است هدیه می دهند.گاهی هم در جنگ ها و خشم وخشونت و تهاجمات مورد استفاده قرار می گیرد.ودر انتخاب نمودن فرش درخشندگی بالایی دارد و می تواند از لحاظ دید افراد بیشتر به چشم آید.

 

3- رنگ ارغوانی: رنگ عارفها و روانگران

این رنگ به نسبت رنگ های دیگر نشانگر تجملات زیبایی ثروت غرور است. یکی از نایاب ترین رنگ هاست.ودر طبیعت کم یافت می شود. این رنگ تقریبا رنگ خاک است روشن است مورد پسند خانم هاست و نشانه صداقت است ولی رنگ قهوه ای تیره رنگ غم است و اغلب مردان خودرا علاقه مند به این رنگ می دانند دوست داران این رنگ اغلب مغرور هستند وعارف.

 

4- رنگ پرتغالی:صداقت آری خیانت هرگز:

این رنگ رنگی است که متکی به نفس نمی باشد.اینها افرادی فداکار هستند دوستی با آنان لذت بخش و بادوام بوده ودر زندگی با صداقت و پایدارقطعا ازدواج با چنین شخصیتی به سعادتمندی ختم می شود.

 

5- قهوه ای : قابل اعتماد

اگر علاقه مند به این رنگ  هستید این اشخاص اشخاص شاعرپیشه و با ثبات هستند و کمتر از نظر و عقیده ای که دارند تغییر پذیرند این گونه افراد اشخاصی قابل اعتماد و در حفظ نگهداری اسرار مورد اعتماد هستند قبل از عمل به آن خوب فکر میکنید و در مصرف اموال خود قناعت و ذره ذره مصرف می کنند.

 

6- زرد: شاد فعال

رنگ زرد با این حال که رنگ آفتابی شاد می باشد ولی اغلب در اتاق های زرد رنگ عصبانی هستند و کودکان درحال گریه کردن با این حال در اغلب موارد هم،  تمرکز را افزایش می دهد و غالبا اهل صحبت کردن با دوستان خود می باشند. ودرانتخاب  فرش می تواند تولید کننده نور و روشنایی باشد.

 

 7- رنگ صورتی :

رنگی است آرامش بخش و لطیف و اگر دقت کرده باشید تیم های ورزشی گاهی برای روحیه دادن به تیم مقابل رختکن تیم مقابل را به رنگ صورتی در می آورندتا روحیه تیم مهمان تضعیف نشود.این رنگ رنگ قرمز کمرنگ می باشد و اینکه افرادی که به این رنگ  علاقه مند هستنداکثرا در عشق ملایم تر هستند اغلب این افراد در عشق و سختی و مشکلات با ارامش بیشتری رفتار می کنند ودشواری های زیادی تحمل می کنند.

 

8-  رنگ فیروزه ای

رنگی است بسیار احساساتی و متعلق به خانم ها افراد علاقه مند به این رنگ اغلب پند ناپذیرند.و به خوبی کارهای خودشان را اداره می کنند.

 

9- بنفش: خودپسند و جسور 

افرادی کله شق هستند و جسور به فکر امیال خود هستند در عین حال هم کار دیگران را هم راه می اندازند. اگر شخصی هستید پراسترس و هیجانیانتخاب فرش با  زمینه رنگ بنفش بدلیل قابلیت خنثی بودن باعث کاهش استرس می شود .

10- خردلی: خوش قلب

خیلی ملاحظه کارانه رفتار می کنند و به دنبال پیدا کردن دوست هستند و این افراد باید مراقب باشند به دلیل چنین رفتاری که دارند باید مراقب باشند برایشان دردسر ساز نشود.

11- مشکی : خوش ذوق و ظرافت طبع

این رنگ قدرت است و افراد که به دنبال زیبایی و مدلینگ هستند برایشان مناسب است زیرا آنهارا لاغرتر نشان میدهند از جمله ویژگی برتر این رنگ اطاعت پذیری  می باشد که در کلیساها کشیش ها به جهت فرمان پذیر بودن رنگ مشکی به تن می کنند.این رنگ برخلاف دیگران که چنین می پندارند رنگ نومیدی و عزاست بالعکس رنگ خوش ذوقی است.

 

12- رنگ سفید: پاکی

این رنگ پاکی است همچون که تازه عروسان این لباس را برتن می کنند نماد قداست است و رنگی است از ماه های گرم تابستان ،پزشکان و پرستاران این رنگ را انتخاب می کنند چون به راحتی کثیفی و آلودگی نمایان می شود و اینکه سفیدی لباسشان نشان از پاکی و هرگونه آلودگی است.

13- خاکستری:

این رنگ مظهر دوری از خوشی های دنیا و رفتاری عاقلانه و این گونه افراد بیشتر خود را با افراد کهنسال مقایسه می کنند و منطقی رفتار می کنند.

رنگ آبی :

اگر قصد انتخاب فرش یا قالی با این رنگ را برای اتاق خواب خود یا اتاق کودک را دارید بهتر است بگوییم بهترین تصمیم را گرفته اید بدلیل ارامش و روحیه بخش بودن این رنگ و بالا  بردن ضریب ایمنی بدن در برابر میکروبها می شود و ایمنی بدن شما را بالا می برد.

14- رنگ نارنجی:

نارنجی از رنگهای گرم و شاد محسوب می شود. کسانی که به این رنگ علاقمند هستند به عنوان یک فرد فعال به حساب می آیند. پرتقالی های فعال معمولا بازی های فکری را به خوبی انجام می دهند این افراد دارای روحیه مهربان و بخشنده شوخ طبع وافرادی هستند که در گفتگو ها و مذاکرات قوی و سربلند خواهند بود . این افراد سخنان شیوا و پر محتوایی را دارا می باشند. عقاید این دسته از افراد اغلب روشن فکری و ایده ها و افکار آنها معمولا درست است.اگردارای شخصیتی هستید میانه رو و با اعتدال از این رنگ در انتخاب فرش استفاده کنید واگر جز آن دسته از افرادی هستید که به هنگام خستگی به دنبال استراحت و رفع خستگی می باشید فرشی با رنگ های نارنجی بهترین گزینه می باشد.رنگ قرمزی که در نارنجی به کار رفته است باعث رفع خستگی می گردد.

برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-قالی کاشان-خرید فرش- روانشناسی رنگ
یکی از انواع فرش های ماشینی کاشان فرش های طرح خشتی محسوب می شوند. طرح خشتی از سنتی ترین و اصیل ترین طرح های فرش ایرانی است. این طرح در قالی های دستباف ایرانی استفاده بسیاری داشته است. طرح خشتی در قالی ها و گلیم های دستباف عشایر مانند گلیم های بیجار و قشقایی به وفور دیده می شود. در تولید فرش های ماشینی کاشان نیز به دلیل استقبال زیاد خریداران از طرح های خشتی انواع مختلفی از آن بافت شده است. در این متن به بررسی فرش های طرح خشتی کاشان پرداخته و جدید ترین طرح های خشتی را معرفی خواهیم کرد. برای آشنایی کامل با فرش های خشتی با ما همراه شوید.

طرح خشتی چیست ؟

طرح خشتی همانطور که گفته شد طرحی کلاسیک و سنتی است. این طرح ریشه دار ویژگی هایی دارد که به راحتی قابل تشخیص است. در طرح های خشتی از قاب ها و چهر وجهی های هندسی استفاده می شود . این نقش ها شکل دهنده طرح خشتی بوده و در تمامی فرش های خشتی وجود دارند. قاب های این طرح متن فرش را به قسمت های مختلفی تقسیم می کنند. این خشت ها برگرفته از خشت هایی هستند که در گذشته با گل و رس ساخته شده و در ساخت بنا ها استفاده شده اند. بنا ها و خانه های قدیمی نیز به خان های خشتی معروف هستند. 

در طرح خشتی درون قالب های فرش از نقش های دیگری استفاده می شود. از جمله این نقش ها می توان به نقش های گلدانی ، بوته جقه، نقش های افشان و اسلیمی، طرح های هندسی مانند ستاره و مربع و ... اشاره کرد. در فرش های خشتی نقش های اصیلی استفاده شده است. به همین دلیل است که فرش های دستباف و ماشینی طرح خشتنی نمادی از فرهنگ و هنر زیبای ایرانی هستند. در فرش های خشتی جدید از طرح های مدرن استفاده شده که با نقش های سنتی ترکیب شده اند. 
در فرش های دستباف اصیل به دلیل تراکم پایین فرش نقش های ظریفی در بافت استفاده نشده است. اما در فرش های خشتی ماشینی به دلیل تراکم بالا از نقش های بسیار ظریفی استفاده شده است.

فرش خشتی در دکوراسیون

فرش های خشتی طرح های معمولا شلوغ و پر نقشی دارند. به همین دلیل بیش تر در دکوراسیون های خلوت استفاده می شوند تا جلوه ای عالی داشته باشند. فرش های خشتی از این نظر که طرحی اصیل دارند برای استفاده در دکوراسیون های کلاسیک فوق العاده ایده آل هستند. با این وجود در دکوراسیون های مدرن نیز این فرش استفاده زیادی دارد. تضاد ایجاد شده بین طرح سنتی این فرش با دکوراسیون های مدرن جلوه ای هنرمندانه خواهد داشت.

قیمت و خرید فرش های خشتی ماشینی کاشان

برای خرید فرش های ماشینی کاشان مانند فرش طرح خشتی کاشان می توانید به فروشگاه قالی کاشان مراجعه کنید. انواع فرش ماشینی مانند :

 • فرش خشتی 1500 شانه کاشان
 • فرش خشتی 1200 شانه کاشان
 • فرش خشتی 1000 شانه کاشان
 • فرش خشتی 700 شانه  کاشان
 • فرش خشتی 500 شانه کاشان
در فروشگاه قالی کاشان به نمایش گذاشته شده وقابل خرید به صورت مستقیم از کارخانه است. انواع فرش در ابعاد مختلف مانند فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری ، فرش 4 متری و ... در این مجموعه به فروش گذاشته شده است. جدید ترین و پرفروش ترین فرش های طرح خشتی مثل : فرش خشتی طرح گلستان، فرش خشتی طرح شکارگاه، فرش خشتی طرح باغ ارم، فرش خشتی طرح گلستان، فرش خشتی طرح حوض نقره و فرش خشتی طرح خانه رویایی را می توانید در قالی کاشان مشاهده کنید. قیمت ارزان فرش در کنار کیفیت بسیار بالا از ویژگی های مهم این فروشگاه است.

برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش طرح خشتی-انواع طرح فرش-قیمت فرش-خرید فرش
فرش کشاان قالی کاشان فرش فانتزی و مدرن فریز کاشان

فرش های ماشینی از نظر طرح و نقش به دو گروه فرش فانتزی و مدرن یا فرش کلاسیک و سنتی دسته بندی می شوند. فرش های کلاسیک دسته ای از فرش های ماشینی هستند که دارای ظاهر اصیل و سنتی قالی های دستباف ایرانی هستند. از این رو به فرش های ماشینی دستباف گونه نیز مشهور هستند. در سوی دیگر فرش های فانتزی و مدرن طرح های جدیدی هستند که در سال های اخیر به بازار فرش ایران راه یافته و طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. فرش های فانتزی و مدرن ظاهر بسیار متفاوتی با فرش های سنتی دارند. در فرش های فانتزی و مدرن بیش تر از طرح های بسیار ساده و بدون نقش استفاده می شود. فرش های مدرن انواع مختلفی مانند فرش های شنل، فرش فریز، فرش شگی، فرش وینتیج و ... دارند. در این متن به بررسی فرش های شنل ماشینی می پردازیم.

فرش شنل چیست ؟

فرش شنل که به فرش بلژیکی نیز معروف است به گروهی از فرش های ماشینی گفته می شود که برخلاف فرش های پرزبلند دارای خاب کم تر نسبت به فرش های کلاسیک هستند. فرش شنل بافتی با خاب کوتاه دارد اما مانند فرش های فریز بسیار نرم و لطیف است. در این فرش از نخ های شنل نیز در بافت استفاده می شود و اغلب نقش های برجسته ای در متن فرش دیده می شوند.

فرش ها شنل اغلب از نخ های پلی استر و پلی پروپیلن بافته می شوند و کیفیت بسیار بالایی دارند. این الیاف مقاومت بسیار بالایی دارند و برای استفاده در فضا های مدرن آپارتمانی بسیار مناسب هستند. فرش های شنل وزن بسیار کمی داشته و شست و شوی آنها نیز فوق العاده راحت است. فرش های شنل بدون پرز هستند و حساسیت ایجاد نمی کنند. یکی از مهم ترین ویژگی های فرش شنل براقیت رنگ های آن است. این مورد در نقش های فانتزی استفاده شده در طرح این فرش به خوبی خود را نشان می دهد.
فرش های فانتزی طرح های بسیار مدرن و جدیدی دارند و بیش تر برای تزیین دکوراسیون استفاده می شوند. انواع فرش های فانتزی درشانه و تراکم های مختلف با ابعاد مختلفی مانند فرش 9 متری، فرش 12 متری، فرش 6 متری و .. بافته شده و برای فروش به بازار عرضه می شود. فرش های شنل طرح های بسیار متنوعی داشته و برای انواع سلیقه ها بافته می شود.

تمیز کردن و شست وشوی فرش شنل

قبل از شستن فرش بهتر است ابتدا آن را تمیز کرده و جارو کنید.

در مورد فرش های کوچک، فرش را بتکانید.
فرش های فانتزی، اکثرا با الیاف مصنوعی و آکرلیک ساخته می شوند.
شستشوی مخصوص این فرش ها با شامپو های صنعتی است.
فرش های فانتزی و آکریلک نباید با پودر شسته شوند. زیرا در هنگام خشک شدن قسمت اصلی فرش وریشه ها دچار زرداب می شود.
در صورتی که فرش شما دارای لکه خاص است قبل از شروع به قالی شویی حتما به لکه برداری بپردازید.
به نسبت ۱ به ۵ شامپو فرش را با آب ولرم یا گرم ( نه آب جوش ) مخلوط نمایید.
سپس با استفاده از برس نرم قالیشویی و محلول مذکور، لکه را بشویید.
همه قسمت های فرش را با دقت برس بکشید.
بهتر است به صورت دورانی بشویید.

بهترین فرش های شنل ماشینی 

برای خرید بهترین فرش های شنل ماشینی یا سایر فرش های فانتزی و مدرن و هم چنین فرش های سنتی و کلاسیک فرش های ماشینی کاشان را پیشنهاد می کنیم. فرش های ماشینی کاشان کیفیت فوق العاده بالایی داشته و با ضمانت نامه 10 ساله به فروش می رسند. فرش های کاشان به دلیل کیفیت بالا و طرح های زیبا در سراسر دنیا پرفروش وپرطرفدار هستند. فرش های کاشان تنوع طرح و نقش بسیار بالایی داشته و برای انواع سلیقه ها مناسب هستند.
برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش فریز-خرید فرش
 فرش کاشان گلیم فرش کاشان انواع گلیم فرش و ویژگی های انها قیمت و خرید گلیم فرش ماشینی


گلیم ها از بافته های دیرنیه و بسیار کهن ایرانی هستند که شکوه و اصالت ویژه ای دارند. گلیم ها به دو دسته ماشینی و دستباف تقسیم می شوند که هر کدام ویزگی های خاص خود را دارند. در این متن قصد داریم انواع گلیم های ایرانی را بررسی کرده و ویژگی های هر یک را بررسی کنیم. گلیم ها درسال های اخیر با استقبال بسیار زیادی رو به رو شده و در دکوراسیون های مدرن به شدت استفاده می شوند. طرح های ساده و اصیل با رنگ های کم تعداد سب شده گلیم ها با ویژگی های دکوراسیون های مدرن امروزی هماهنگی زیادی داشته باشند. گلیم های دستباف ایرانی ارزش و شهرت ویژه ای در سراسر دنیا داشته و به کشور های زیادی صادر می شود.


ویژگی های گلیم فرش

گلیم ها قدمتی بسیار زیادی دارند و به زمان انسان های اولیه نسبت داده شده اند. آن ها با استفاده از پشم و پوست حیوانات پوششی برای خود ساخته و به مرور در ساخت آن مهارات یافته اند. در بافت گلیم از دو نوع نخ به نام نخ تار و نخ پود استفاده می شود. نخ های تار و پود به صورت عمودی و افقی در کنار هم قرار می گیرند و بافت فرش را شکل می دهند. در گلیم های دستباف از پشم حیوانات اهلی به عنوان مواد اولیه استفاده میشود. گلیم ها در مناطق عشایر نشین و دارای حیوانات اهلی بسیار پر استفاده هستند.

گلیم های هر منطقه طرح های خاص خود دارند. در بافت گلیم های دستباف ایرانی از رنگ هایی طبیعی استفاده می شود که به روش های مختلفی تهیه شده است. گلیم قشقایی ، گلیم بیجار ، گلیم شاهسون ، گلیم سنه و گلیم خسمه از معروف ترین گلیم های دستباف هستند. گلیم بافی از هنر های دستی عشایر محسوب می شود و هر منطقه دارای سبک بافت مخصوصی است.

در فرش های ماشینی کاشان نیز طرح های گلیم به دلیل محبوبیت بالا بافت زیادی دارند. گلیم فانتزی و گلیم سنتی یا گبه از پرفروش ترین محصولات کاشان به شمار می روند. در بافت گلیم ماشینی نیز از نخ خاب استفاده نمی شود و تنها از تار و پود درآن به کار رفته است. گلیم های ماشینی با نخ های پلی استر و BCF بافته می شوند که کیفیت بالایی دارند. نخ های پلی استر براق بوده و ظاهری زیبا دارند. شست و شوی گلیم های ماشینی و جابجایی آن ها نیز بسیار آسان است. قیمت ارزان تر گلیم های ماشینی نسبت به انواع دستباف آن سبب فروش بالای آن شده است. گلیم فرش ماشینی کاشان به دلیل قیمت ارزان و مقاومت بالا در کنار شست و شوی راحت گزینه ای عالی برای استفاده در فضای شلوغی مانند آشپزخانه یا راه پله است.


ابعاد گلیم فرش

گلیم فرش ها اندازه های مختلفی دارند و بافنده ها بستع به نیاز خود می توانند هر اندازه ای از آن را تولید کنند. رایج ترین اندازه های گلیم به شکل زیر است.

·         ۷۰×۱۰۰ سانتی‌متر  که اصطلاحا گلیمچه نیز نام دارد.

·         ۱۰۰×۱۵۰ سانتی‌متر یا ذرع و نیم 

·         ۲×۳ متر یا گلیم فرش شش متری

·         ۳×۴ متر یا گلیم فرش دوازده متری

·         کناره ها که ابعاد مختلفی داشته و بسته به نیاز بافته می شوند.


تفاوت گلیم و فرش 

فرش و گلیم از نظر بافت تفاوت هایی دارند که در ادامه آن ها را ذکر می کنیم. در بافت فرش بر خلاف گلیم از نخ خاب استفاده می شود. به همین دلیل فرش دارای ضخامت بسیار بیش تر است و بافتی نرم و لطیف نیز دارد. تراکم بافت فرش بسیار بیش تر از گلیم است که سبب شده طرح های متنوع و پر نقشی در ان استفاده شود. هم چنین فرش ها تنوع رنگی بالا تری داشته و به صورت 12 رنگ یا 14 رنگ نیز بافته می شوند. 

تفاوت دیگر گلیم با فرش در طرح و نقش آن است. گلیم ها بیش تر طرح های سنتی و اصیل داشته و با رنگ های قرمز و سروه ای بافته می شوند. نقوش استفاده شده در گلیم ها اغلب هندسی و دارای خطوط شکسته و مورب است. اما در فرش ماشینی طرح های بسیار پرنقش و جدیدی استفاده می شود که نقوش بسیار متنوعی نیز دارند. 


خرید گلیم فرش کاشان از کارخانه

گلیم فرش کاشان از محبوب ترین و مشهورترین گلیم فرش های ماشینی ایران است. برای خرید انواع فرش های ماشینی مانند گلیم فرش، فرش فریز، فرش شنل، فرش شگی، فرش آشپزخانه، فرش وینتیج و ... فروشگاه قالی کاشان بهترین انتخاب است. در فروشگاه قالی کاشان می توان فرش را از تولید کننده به صورت مستقیم خرید نمود. خرید مستقیم فرش از کارخانه برای خرید فرش ارزان قیمت راهی مناسب است. کیفیت تمامی فرش های کاشان در این فروشگاه با ضمانت نامه کتبی تضمین شده است.

برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-خرید فرش کاشان-گلیم فرش-قیمت فرش کاشان
فرش کاشان قالی کاشان فرش طرح افشان کاشان و انواع ان قیمت فرش طرح افشان کاشان

طرح افشان از طرح هایی است که با گذشت زمان طولانی از ابداع آن هنوز هم از محبوب ترین و پرطرفدار ترین طرح های فرش محسوب می شود. طرح افشان از طرح های قدیمی و ریشه دار فرش ایرانی است و به مرور زمان در شکل های مختلفی دیده می شود. در این متن به بررسی طرح افشان در فرش های ایرانی پرداخته و ویژگی های این طرح محبوب را به طور کامل بازگو می کنیم.

طرح افشان چیست ؟

طرح افشان را می توان طرحی بر پایه طرح اصیل ترنج دانست. در قالی های دستباف ایرانی طرح ترنج از پر استفاده ترین طرح ها محسوب می شود. این طرح زیبا در قالی های دستباف از گذشته محبوب بوده و هم اکنون نیز استفاده زیادی دارد. در این طرح نقش ترنج در وسط قرار گرفته و اطراف ان را نقش های دیگری احاطه می کنند. با گذشت زمان نقش ترنج از این طرح حذف شده و طرح جدیدی به نام طرح افشان شکل گرفته است .

طرح افشان طرحی است بدون ترنج که با عناصر گیاهی مانند شاخ و برگ ها . گل های یکنواخت تزیین شده است. این طرح را می توان ترکیبی از نقوش اسلیمی و ختایی دانست. البته در برخی از طرح های افشان جدید از نقش ترنج و نقش های مدرن دیگری نیز استفاده شده است. اما به صورت کلی می توان گفت این طرح چهارچوب و ویژگی های یکسانی دارد.

ویژگی های طرح افشان

در طرح افشان همان گونه که گفته شد از نقش های اسلیمی و ختایی بیش تر استفاده می شود. نقوش گیاهی در طرح افشان با هارمونی و پیوستگی زیبایی قرار می گیرند. نقش های این فرش قرینگی طرح های سنتی تر فرش ایرانی را دارا نمی باشند. به خاطر همین آشفتگی نقش های این طرح را افشان نامیده اند. در این طرح زمینه فرش یکنواخت و پیوسته بوده و دارای نقوشی اصیل است.
طرح افشان به دلیل نداشتن ترنج و زمینه ای یکنواخت باعث می شود فضای اطراف بزرگ تر به نظر برسد. از این رو برای استفاده در فضا های کوچک گزینه ای عالی محسوب می شود. این طرح شکوه و اصالت خاصی داشته و هنر اصیل ایرانی را به بهترین شکل نمایش می دهد. به همین دلیل در دکوراسیون های کلاسیک ازاین طرح استفاده زیادی می شود.
از دیگر ویژگی طرح های افشان تنوع بسیار بالای آن است. طرح افشان به دلیل محبوبیت و فروش بالا در فرش های ماشینی کاشان نیز تولید بالایی دارد. فرش های طرح افشان ماشینی کاشان در شانه و تراکم های مختلفی بافته می شوند. فرش 500 شانه کاشان ، فرش 700 شانه کاشان ، فرش 1000 شانه کاشان ،  فرش 1200 شانه کاشان و فرش 1500 شانه کاشان از جمله این فرش ها هستند که دارای طرح های افشان هستند. طرح افشان معمولا نقوش زیادی داشته و به همین دلیل در فرش های ریز بافت مانند فرش 1500 شانه تراکم 4500 بیش تر استفاده می شود.

انواع فرش طرح افشان

طرح افشان تنوع بسیار بالایی دارد و با گذشت زمان به این تنوع اضافه می شود. از مشهور ترین طرح های افشان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرش طرح افشان اسلیمی
 • فرش طرح افشان ختایی
 • فرش طرح افشان شاه عباسی
 • فرش طرح افشان سلطنتی
 • فرش طرح افشان حیوانات 
 • فرش طرح افشان بندی
طرح های افشان مدرن نیز به مرور طراحی شده اند که تلفیقی از طرح های افشان با نقوش دیگر مانند نقش های خشتی هستند. این طرح های افشان ظاهری خاص و مدرن داشته و برای سبک زندگی امروزی طراحی شده اند.


خرید اینترنتی فرش طرح افشان کاشان

برای خرید فرش طرح افشان بهترین گزینه سایت قالی کاشان است. در فروشگاه قالی کاشان انواع طرح های افشان کلاسیک و مدرن در شانه و تراکم های مختلف به نمایش گذاشته شده است. انواع فرش ماشینی مدرن کاشان در سایز های مختلفی مانند فرش 9 متری ، فرش 4 متری ، فرش 6 متری ، فرش 12 متری و ابعاد دیگر در این فروشگاه با ضمانت نامه 10 ساله به فروش رسیده است.
برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش طرح افشان کاشان-خرید فرش-قیمت فرش-فرش 700 شانه-فرش 1000 شانه-فرش 1200 شانه-فرش1500 شانه
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 6115
تعداد نوشته ها : 67
تعداد نظرات : 0
Rss