آرشیو

یکی از محصولات پرفروش در دسته فرش های ماشینی با شانه و تراکم بالا فرش های 1200 شانه با تراکم 3600 می باشند. این فرش یکی از زیباترین محصولات بافته شده در صنعت فرش ماشینی در ایران می باشد. فرش های 1200 شانه با تنوع در طرح و نقش و همچنین رنگ های زمینه ی چشمگیر محصولی منحصر به فرد را به نمایش می گذارد. در ادامه مقاله به بررسی ویژگی های فرش 1200 شانه پرداخته و به شما کمک می کنیم تا خرید خود را با رضایت تمام انجام دهید. با ما همراه باشید.

فرش 1200 شانه

همان طور که ذکر شد زیبایی ظاهری فرش های 1200 شانه بسیار بالاست. اما در فرش ماشینی در کنار ظاهر فرش، مسائل تخصصی هم چون کیفیت فرش نیز بسیار مهم می باشد. فرش های 1200 شانه از الیاف اکریلیک بافته می شود که قابلیت ضدحساسیت داشته و مانع از پرزدهی در محیط خانه می شود. و این محصول برای افرادی که آلرژی دارند بسیار گزینه مناسبی می باشد. در کنار آن اکریلیک یکی از مرغوب ترین الیاف در برابر حرارت، تابش مستقیم نور خورشید و همچنین دوام در برابر رفت و آمد بالا می باشد.

این فرش زیبا در دو دسته 8 رنگ و 10 رنگ طبقه بندی می شود. اگر مایل به خرید یک پوشش برای مکان های مجلل خود هستید فرش 1200 شانه را در اولویت خرید خود بگذارید. چرا که این محصول در بین تمام فرش ها با شانه و تراکم بالا قیمت مناسب تری داشته و ظاهر فرش به دلیل تراکم بالا و ریز بافت بودن الیاف به اصطلاح دستباف گونه می باشد. پس جایگزین مناسبی برای فرش های دستباف با قیمت های بسیار بالا دارد. همان طور که می دانید با افزایش شانه و تراکم که دو ویژگی و اصل مهم در فرش ماشینی می باشند قیمت قیمت فرش متفاوت می باشد. شانه و تراکم به معنای تعداد گره ها در طول و عرض فرش می باشد. به تعداد گره ها در عرض فرش شانه و به تعداد گره ها در طول فرش تراکم گفته می شود. به همین دلیل بعد از فرش های 700شانه و 1000 شانه، فرش های 1200 شانه دارای قیمت بالاتری می باشند. و محصولات ریز بافت تر شامل فرش های 1500 شانه و 1600 شانه می شوند.

از طرح های اصیل بر روی فرش 1200 شانه می توان به طرح خشتی، طرح افشان، طرح حوض نقره و بسیاری از طرح های دیگر اشاره کرد. که قدمت بالایی داشته و به دلیل فروش بالا بر روی فرش 1200 شانه بافته شده است.

همچنین رنگ های کرم، سرمه ای، فیلی و گردویی از پر طرفدارترین و محبوب ترین زمینه های فرش ماشینی می باشد. شاید به این نکته فکر کنید که با افزایش شانه و تراکم و کاهش ارتفاع نخ خاب، کیفیت فرش تغییر کرده و نازک می شود. و به همین دلیل دوام خود را از دست می دهد. اما این مسئله صحیح نبوده و تمام فرش های ماشینی کاشان کیفیت های لازم را حفظ کرده و اگر شما به صورت اصولی از فرش منزلتان نگهداری کنید می توانید تا سال های سال از آن استفاده کنید.

فرش کاشان

در ابتدای مقاله به محبوب بودن فرش های 1200 شانه اشاره کردیم. اگر مایل به انتخاب و دیدن فرش های 1200 شانه با تراکم 3600 ئر انواع طرح و رنگ های گوناگون می باشید به شما پیشنهاد می کنم با مراجعه به سایت قالی کاشان محصول باکیفیت با ضمانت 5 ساله را خریداری کرده و از خرد خود نهایت رضایتمندی را داشته باشید. ارسال محصولات قالی کاشان به سراسر ایران رایگان می باشد.

برچسب ها : فرش 1200 شانه-فرش کاشان-قالی کاشان-فرش 1500 شانه-فرش 700 شانه-فرش ماشینی-فرش باکیفیت-فرش ارزانفرش از سه جزء تشکیل می شود. تار و پود فرش های ماشینی جز اصلی فرش بوده و الیاف به کار رفته در خاب فرش نقش فرعی را در فرش ماشینی ایفا می کند. که در ادامه در مورد دو جز اصلی یعنی تار و پود فرش بیشتر آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

تار در فرش چیست؟

تار یا همان چله فرش یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده فرش ماشینی می باشد. کیفیت و استحکام فرش ماشینی در قسمت طول یا همان تراکم فرش، میزان آب رفتگی فرش توسط شستشوی خانگی یا توسط قالیشویی ها و... بسته به نوع الیاف به کار رفته در چله فرش می باشد. برای خرید یک فرش با دوام لازم است به الیاف تار موجود در فرش دقت کنید چرا که نمره نخ، نوع بافت زمینه، تراکم نخ های تار و... همگی در یک فرش ماشینی باکیفیت تاثیر گذارند.

نخ پود در فرش چیست؟

از دیگر اجزای مهم در فرش ماشینی می توان به "پود" اشاره کرد. نخ های پود در عرض فرش یا همان شانه به کار برده می شوند. کاملا بر خلاف الیاف تار که در راستای عمودی فرش بودند. یکی از وظایف مهم پود ها در فرش ماشینی ثابت نگه داشتن تار یا چله فرش می باشد. پود باعث شده تا تار فرش به صورت منظم در کنار یک دیگر قرار گرفته و در پایان بافت یک نتیجه با کیفیت و با دوام به دست آید. با قرار گرفتن دسته پود ها در بین تار های فرش عملیات پودگذاری انجام شده و بدین صورت زمینه فرش تشکیل خواهد شد.
ویژگی های موجود در عرض فرش به جنس الیاف به کار برده شده در فرش دارد. همچنین از دیگر ویژگی ها می توان به استحکام الیاف، نمره نخ پود و... اشاره کرد.
یکی از مشکلاتی که در پایان بافت بر روی عرض فرش مشاهده می شود اصطلاح جمع شدگی عرض فرش می باشد. که پس از پایان آهار فرش صورت می گیرد. اگر میزان این جمع شدگی در عرض فرش بین 1 الی 5  درصد باشد قابل قبول خواهد بود. این میزان در فرش های ماشینی بسته به جنس الیاف پود فرش دارد. عوامل بسیار زیادی در این جمع شدگی موثر می باشند. مانند جنس نخ پود، میزان تاب صحیح نخ ها، نوع طرح زمینه فرش ماشینی، کشیدگی نخ پود هنگام پود گذاری و بسیاری از مسائل دیگر که باعث می شود کیفیت فرش شما افزایش یا کاهش داشته باشد.

کلام آخر

تا اینجا در مورد دو ویژگی مهم در فرش ماشینی از جمله تار و پود فرش آشنا شدیم. اگر بخواهیم توضیح کوتاه و مختصری در مورد ویژگی فرعی سوم یعنی خاب فرش بدهیم باید گفت خاب فرش نخ های رنگی مختلفی هستند که باعث تشکیل زمینه یا طرح فرش شده و سطح فرش را تشکیل می دهند. خاب ها با الیاف مختلفی بافته می شوند یکی از مرغوب ترین الیاف به کار رفته در خاب فرش ماشینی اکریلیک بوده که ویژگی ها مثبت زیادی را دارد. شما میتوانید با خواندن دیگر مقاله های موجود در وبلاگ مربوطه با این ویژگی ها آشنا شوید.

فرش کاشان

یکی از مزیت های فرش کاشان تولید فرش های باکیفیت می باشد. مجموعه قالی کاشان یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی عرضه محصولات فرش ماشینی می باشد. با مراجعه به فروشگاه قالی کاشان می توانید تنوع در طرح و رنگ های گوناگون را دیده و با ارسال رایگان در تمام نقاط ایران تحویل بگیرید. 

برچسب ها : فرش کاشان-جنس فرش-طرح فرش-فرش ماشینی-قالی کاشان-فرش باکیفیت

یکی از موارد مهمی که در چیدمان هر منزل باید در نظر گرفت توجه به فنگ شویی در دکوراسیون است.اساس فنگ شویی توجه به انرژی و فرکانس های هر بخش از فضا است. که در صورت رعایت اصول و قوانین فنگ شویی ارتعاشات مثبت و هماهنگ ایجاد خواهدشد. که در نهایت آرامش و زیبایی و سلامت و برکت را به همراه خواهد داشت.

 آن چه در فنگ شویی انتخاب فرش مهم است رنگ فرش و جهت انداختن فرش در دکوراسیون می باشد. فرش زمینه کرم و قهوه ای و قرمز و سبز و طوسی هرکدام دارای انرژی های مخصوص به خود هستند. که در این مقاله به طور مفصل به انتخاب صحیح این فرش ها دریک فنگ شویی صحیح خواهیم پرداخت.

اصول فنگ شویی

در انتخاب فرش دو نکته دارای اهمیت است. اول اینکه فرش در کدام یک از جهت های فنگ شویی قراردارد؟ و دیگر اینکه عنصر حاکم بر بر آن منطقه چیست؟ هر فنگ شویی دارای 5 عنصر آب ، خاک، آتش، چوب و فلز است. که هر کدام از این عناصر ویژگی های خاص خود را در انتخاب وسایل دارد. در فنگ شویی 8 جهت جغرافیای در نظر گرفته می شود. شمال، جنوب، شرق، غرب، شمال غربی، جنوب غربی، شمال شرقی، جنوب شرقی.

انتخاب رنگ صحیح فرش در فنگ شویی

جنوب در فنگ شویی مربوط به عنصر آتش است . که ارتباط مستقیم با شهرت و اعتبار دارد. اگر فرش شما در جهت جنوب خانه قرار دارد. بهتر است از رنگ های گرم مثل فرش زمینه قرمز ونارنجی و زردپررنگ استفاده کنید.

شمال در فنگ شویی مربوط به عنصر آب است. آب در فنگ شویی با کسب و کار و شغل در ارتباط است. استفاده از فرش های زمینه طوسی و خاکستری و آبی وفرش زمینه نقره ای برای این مکان توصیه می شود.

جنوب غربی و شمال شرقی مربوط به عنصر خاک است. شمال شرقی با تقویت ذهن و حافظه و تصمیم گیری و موفقیت در آموزش و جنوب غربی با روابط عاطفی و عشق و علاقه رابطه دارد. بهترین رنگ فرش برای این مناطق فرش زمینه قهوه ای، کرم ، خاکی ، گردویی و نسکافه ای است.

جنوب شرقی و شرق مربوط به عنصر چوب است. قسمت شرق خانه با خانواده و سلامتی و قسمت جنوب شرقی با ثروت و دارایی ارتباط دارد. رنگ حاکم به این بخش سبز است. می توانید از فرش های زمینه سبزو سبزآبی و سبز روشن و یا فرش هایی که در متن آن رنگ سبز بکار رفته است. استفاده کنید.

غرب و شمال غربی مربوط به عنصر فلز است. غرب با کودکان و خلاقیت و شمال غربی با دوستان ارتباط دارد. رنگ حاکم براین قسمت ها رنگ فلزات مثل طوسی و نقره ای است. در این قسمت ها از فرش زمینه طوسی و خاکستری و نقره ای استفاده کنید.

شکل فرش در فنگ شویی

دایره در فنگ شویی نماد صلح و آرامش و معنویت است. می توان برای نشیمن ،اتاق خواب و زیرمیزناهارخوری و آشپزخانه از این فرم فرش استفاده نمود. بیضی نماد قدرت و تغییرات مثبت است. فرش بیضی جاذب ثروت و قدرت است. از فرش مریع برای محیط های کاری و کتابخانه و راهروها می توان استفاده نمود. فرش مربع و مستطیل نیز جاذب ثروت و برکت است.

اهمیت فرش ورودی در فنگ شویی

ازنظر  فنگ شویی مهمترین قسمت یک خانه ورودی آن است. چرا که محل ورود انرژی به خانه است. لذا توجه به فرم و رنگ و جهت قرارگیری فرش بسیار مهم است. برای مثال اگر ورودی منزل شما سمت شمال است. عنصر حاکم آب است. بهتر است از رنگ های آبی یا طیف های آن برای این قسمت استفاده کنید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه

فروشگاه اینترنتی قالی کاشان که یک فروشگاه معتبر در زمینه فرش می باشد، با تنوع بسیار انواع فرش ها به شما این اجازه را می دهد که فرش مناسب منزل خود را با ابعاد دلخواه و همچنین کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید. یکی از ویژگی های این فروشگاه ارسال رایگان محصولات به سراسر ایران می باشد.

 

 

 

برچسب ها : قیمت فرش 12 متری، جدیدترین رنگ فرش، فرش زمینه فیلی، فرش 1500 شانه، فرش زمینه کرم

چیدمان یک اتاق زیبا برای کودک یک امر بسیار دشوار برای خانواده محسوب می شود. چرا که آنها به دنبال بهترین ها برای فرزند خود می باشند. این چیدمان قوانینی را دارد که اگر طبق آن پیش بروید دکوراسیونی بی نظیر برای فرزند دلبندتان خواهید داشت. عواملی که یک اتاق زیبا را تشکیل می دهد شامل سرویس خواب مناسب، رنگ آمیزی هماهنگ با سایر وسایل اتاق، رنگ پرده ها و... تکمیل کننده این فضا فرش کودک یا عروسکی می باشد. که در طرح و رنگ های گوناگون تولید می شود. در ادامه مقاله به بررسی ویژگی های فرش کودک می پردازیم. با ما همراه باشید.

خصوصیات فرش عروسکی

لازمه اول فرش های عروسکی الیاف فرش می باشد. چرا که کودکان تا مدت زمان طولانی بر روی فرش مشغول بازی هستند و پوست آن ها بیشترین تماس را با فرش دارد. به همین دلیل الیاف باکیفیت ضمانت سلامتی کودک شما می باشد. بهترین الیاف به کار رفته در فرش های عروسکی از پلی استر، پلی اوژن و پلی پروپیلن می باشد. از ویژگی های این الیاف می توان به مانع حساسیت و آلرژی برای کودک، و مانع بیماری تنفسی برای او اشاره کرد. این الیاف بسیار نرم و لطیف بوده و همین مسئله باعث می شود تا خانواده های بسیاری این محصول را برای اتاق کودک خود خریداری کنند. فرش های کودک در سایز های مختلفی بافته می شود اما پرفروش ترین آن سایز 6 متری، 4 متری و 2 متری است.

طرح فرش پسرانه

اصولا طرح ها بر اساس جنسیت کودک بافته می شود. امروزه با توجه به پیشرفت شرکت های تولید کننده، فرش های عروسکی طبق علاقه مندی کودکان تولید می شود. برای مثال شخصیت محبوب پسران شخصیت های ابرقهرمان در انیمیشن ها می باشد. اولویت خرید آن ها در مراحل بعد طرح ماشین، حیوانات و فوتبال می باشد.

طرح فرش دخترانه

شخصیت های دخترانه نسبت به پسران تفاوت های زیادی را دارند. روحیه دختران ملایم تر می باشد به همین دلیل ترجیح می دهند فرش هایی را انتخاب کنند که شخصی اول آن پرنسس و ... می باشد. از پرفروش ترین طرح های دخترانه می توان به السا و دختر توت فرنگی اشاره کرد.

طرح های خلاقیت

گاهی اوقات والدین تحت هر شرایطی به دنبال تقویت خلاقیت و سرگرمی برای کودکان خود می باشد. به همین منظور فرش های کودک با طرح آموزشی را خریداری می کنند. برای مثال فرش با طرح آموزش زبان انگلیسی و...

رنگ در فرش عروسکی

اصولا خانواده ها از رنگ های گرم مانند صورتی، قرمز، نارنجی و... برای اتاق فرزند دخترشان و از رنگ های سرد مانند آبی، خاکستری، زرشکی و... برای فرزند پسرشان استفاده می کنند. البته امروزه در اکثر فرش های کودک به دلیل روحیه شاد کودکان، تمام رنگ ها در فرش به کار برده می شود. شما می توانید قبل از چیدمان اتاق کودکتان مقالات روانشناسی رنگ را مطالعه کرده و بر اساس قوانین آن اتاق را چیدمان کنید.

خرید فرش از کارخانه کاشان

کاشان بزرگترین تولید کننده فرش های عروسکی می باشد. با مراجعه به سایت قالی کاشان می توانید یک خرید رضایت بخش را داشته باشید چرا که فروشگاه اینترنتی قالی کاشان با کیفیت ترین محصولات فرش ماشینی را با قیمت کارخانه به مشتریان خود عرضه می کند. از دیگر ویژگی های این فروشگاه ارسال رایگان محصولات به سراسر ایران می باشد.

برچسب ها : فرش کودک - فرش عروسکی - فرش ماشینی- فرش جدید- فرش ارزان- فرش کاشان - قالی کاشانهر چه زمان به جلو حرکت می کند افراد جامعه با واژه خرید اینترنتی بیشتر آشنا می شوند. خرید اینترنتی یکی از ویژگی های مهم در این بازه زمانی بوده و مزیت های بسیاری را دارد. برای مثال در سال های اخیر که بیماری کرونا افزایش داشته است، لازم است افراد برای حفظ سلامتیشان از خانه بیرون نروند و خرید های خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. از دیگر ویژگی های خرید اینترنتی می توان به صرفه جویی در زمان اشاره کرد. در ادامه مقاله به بررسی خرید اینترنتی فرش اشاره خواهیم داشت.

خرید اینترنتی فرش

فرش یکی از رکن های مهم در خانه محسوب می شود. برای خرید فرش ابتدا باید یک مسیری را در شرایط متفاوتی مانند سرما، گرما، آلودگی هوا، ترافیک و بسیاری مسائل دیگر طی کرد و به مراکز و نمایشگاه های عرضه فرش ماشینی رفته و خرید خود را انجام داد. اما آیا تا به حال به این نکته توجه داشته اید که تمام طرح و رنگ های فرش ماشینی در یک فروشگاه فیزیکی جا نمی شود؟

چرا که با توجه به پیشرفت شرکت های تولید کننده در زمینه فرش ماشینی تنوع در طرح و رنگ محصولات افزایش داشته و فروشگاه ها تعداد کمی از محصولات را به صورت نمونه در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. از جهت دیگر شاید شما به دلیل دیدن نقشه های گوناگون دچار سردرگمی شده و حتی مبلغ آن ها از خاطر شما برود.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که خرید از کارخانه و بدون واسطه هزینه شما را کاهش می دهند. ولی ممکن است به دلیل طولانی بودن راه با این شرکت ها و هزینه رفت و آمد از این خرید صرف نظر کنید. در اینجا ما به شما خرید از فروشگاه های اینترنتی را یشنهاد می کنیم. یکی از مزیت های خرید فرش از فروشگاه های اینترنتی نبود یک مکان فیزیکی برای ارائه تمام طرح و نقش ها می باشد. و شما می توانید با مراجعه به یک سایت معتبر تمام طرح ها به همراه رنگ بندی را در یک قطعه عکس ملاحظه کنید. اکثر فروشگاه های اینترنتی امروزه محصولات خود را بدون واسطه و مستقیم از کارخانه برای شما ارسال می کنند و یکی از ویژگی هایی که به تازگی به این فروشگاه ها افزوده شده است ارسال رایگان محصول بدست مشتری می باشد. این مزیت باعث شده تا خریدار محصول خود را مستقیم از کارخانه و با هزینه کمتری و همچنین با ارسال رایگان تحویل بگیرد.

اگر در انتخاب نقشه خود مطمئن نیستید می توانید با مراجعه به تک تک سایت ها به طرح دلخواه خود رسیده و آن را در منزل در حالی که نگران اتلاف وقت نیستید و سلامتی خود را به خطر نمی اندازید خریداری می کنید. همچنین فروشگاه های فرش قابلیت این را دارند تا عکس دکوراسیون خود را برای آن ها ارسال کرده و طراحان در کم ترین زمان ممکن فرش مورد پسندتان را با دکوراسیون شما ست کنند تا شما از خرید خود مطمئن شوید.

خرید از کارخانه فرش کاشان

فروشگاه معتبر قالی کاشان یکی از فروشگاه های اینترنتی بوده که در این زمینه فعالیت خود را شروع کرده است. این فروشگاه تمام ویژگی های ذکر شده داشته و این امکان را به شما می دهد تا یک خرید لذت بخش را داشته باشید. تنوع محصولات در این فروشگاه بسیار بالا بوده و شما می توانید در کوتاه ترین زمان به محصول مورد پسندتان دست پیدا کنید.

برچسب ها : فرش ماشینی - فرش کاشان - قالی کاشان - خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان - طرح فرش - فرش ارزان - فرش باکیفیت


فرش یکی از اثر هایی می باشد که هنر دست قالی بافان را به خوبی نمایش می دهد. به همین دلیل یک محصول ارزشمند در دنیا به شمار می آید. هر یک از فرش ها با شانه و تراکم مختص به خودشان زیبایی مخصوص به خودشان را دارند. اما تمام مسائل به زیبایی فرش ختم نمی شود و در کنار آن معایبی نیز وجود خواهد داشت. در این مقاله شما را با معایب فرش 1200 شانه آشنا کرده و امیدواریم که این متن کمک بسیاری را به شما در هنگام انتخاب و خرید فرشتان داشته باشد.

ویژگی های فرش 1200 شانه


این فرش با تراکم عرضی 1200 و تراکم طولی 3600 بافته می شود. و با توجه به افزایش شانه و تراکم در فرش 1200 شانه، ظاهر این فرش بسیار به قالی دستباف شباهت دارد. منظور از شانه و تراکم در فرش یعنی به تعداد گره ها در یک متر عرض فرش شانه و به تعداد گره ها در یک متر طول فرش تراکم گفته می شود. تراکم ها بر اساس تعداد پود به کار رفته در بافت فرش محاسبه می شود.

برای مثال امروزه دستگاه های بافت فرش 1200 شانه سه پودی می باشد در نتیجه تعداد گره ها در عدد سه ضرب شده و در نهایت تراکم فرش به دست می آید. امروزه فرش های دستباف گونه مانند 1200 شانه ها طرفداران زیادی را داند. چرا که با توجه به قیمیت بالای فرش های دستباف مردم ترجیح می دهند از فرش های ماشینی استفاده کنند.

 زیرا این محصولات کیفیت بالایی را داشته و تنوع بسیاری در طرح و رنگ آن موجود می باشد. فرش های 1200 شانه به دو صورت ساده و برجسته و در دو تنوع رنگی 8 رنگ و 10 رنگ بافته می شوند. الیاف به کار رفته در این محصول صد در صد اکریلیک می باشد. اکریلیک یکی از مرغوب ترین الیاف موجود در بازار تولید فرش می باشد که ضد حساسیت بوده و به دلیل مانع از پرزدهی برای افرادی که مشکل تنفسی دارند و همچنین کودکان گزینه مناسبی می باشد.


معایب فرش 1200 شانه

 به این نکته توجه داشته باشید که فرش های ماشینی در کنار مزیت هایی که دارند دارای معایبی نیز می باشند. برای مثال هر چه شانه و تراکم در فرش افزایش پیدا کند ظرافت فرش بالا می رود. به همین دلیل فرش های 1200 شانه دارای ظرافت نسبتا بالایی می باشد. در فرش های 1200 شانه گل برجسته آلودگی به فرورفتگی های فرش نفوذ کرده و از عمر بالای فرش می کاهد. همچنین این محصول برای مکان های پر رفت و آمد گزینه مناسبی نمی باشد. به دلیل نازک بودن و ارتفاع کم خاب، فرش دچار ساییدگی شده و از عمر آن کاسته می شود. قیمت فرش های 1200 شانه در مقایسه با فرش های 1500 شانه و 1600 شانه پایین تر می باشد اما در مقایسه با فرش  500 شانه، فرش 700 شانه و فرش 1000 شانه بالاتر است. اگر مایل هستید از فرشی زیبا برای مکان باشکوه و مجلل استفاده کنید فرش های 1200 شانه را در اولویت خرید خود قرار دهید.


فرش کاشان

فرش های کاشان از لحاظ کیفیت و طرح و نقش و همین طور رنگ در رتبه اول قرار دارد. فروشگاه اینترنتی قالی کاشان یکی از مجموعه های معتبر در زمینه عرضه محصولات فرش ماشینی می باشد. با خرید از فروشگاه قالی کاشان یکی خرید فرش رضایت بخش و مستقیم ازکارخانه و همین طور بدون واسطه را داشته باشید. ارسال محصولات این فروشگاه به سراسر ایران به صورت رایگان می باشد.

برچسب ها : فرش کاشان - قالی کاشان - فرش با کیفیت - فرش جدید - فرش ماشینی - فرش ارزان - فرش 1200 شانه - خرید مستقیم فرش از کارخانه
انتخاب فرش برای جهیزیه عروس همیشه سردرگمی های زیادی را در هنگام انتخاب دارد. امروزه به دلیل قیمت بالای فرش های دستباف اکثر خانواده ها به دنبال خرید فرش ماشینی هستند. اما از آنجایی که طرح و نقش های زیادی بر روی فرش های ماشینی بافته می شود انتخاب را برای عروس و داماد کمی دشوار می کند. در این مقاله شما را با ویژگی های فرش مناسب جهیزیه عروس آشنا خواهیم کرد و امیدوارم این مقاله بتواند تاثیر زیادی در انتخاب شما داشته باشد.


فرش دستبافت یا ماشینی


برای خرید فرش ابتدا به نوع سبک دکوراسیون خود دقت کنید و مقالاتی در مورد انواع طرح فرش مطالعه کنید چرا که به شما کمک می کند از چه طرحی در چه نوع دکوراسیونی استفاده کنید. برای مثال اگر از دکوراسیون سنتی در منزل خود به کار برده اید خرید یک فرش مدرن انتخاب مناسبی برای شما نمی باشد و همین طور بالعکس.


شاید هرکدام از این عناصر به صورت جداگانه زیبایی های خیره کننده ای را داشته باشند اما وجود آنها در کنار یک دیگر از تاثیر چشمگیرشان کاسته می کند و یک ترکیب نامناسب را ایجاد می کند. به این نکته توجه داشته باشید برای انتخاب فرش مناسب جهیزیه عروس به عواملی هم چون مبلمان و رنگ آنها، رنگ کفپوش خانه و نوع سبک دکوراسیون دقت کنید.


از آنجایی که رنگ کفپوش خانه ها اکثرا به رنگ خنثی هستند با هر فرشی هماهنگ و ترکیب می شوند. اگر در انتخاب فرش خانه خود دو دل هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم از فرش های ماشینی استفاده کنید. چرا که تنوع طرح در فرش های ماشینی بیشتر بوده و همچنین دارای قیمت مناسب تری نسبت به فرش دستبافت می باشد که این مسئله برای عروس و داماد ها کاملا به صرفه می باشد.اندازه گیری صحیح


یکی از نکات مهم در خرید فرش ماشینی انتخاب سایز مناسب می باشد. قبل از خرید به محل قرار گیری فرش خود دقت کنید و سپس با توجه به اندازه گیری های موجود فرش خود را خریداری کنید. تصور کنید در یک سالن پذیرایی 50 متری از یک فرش 4 متری استفاده کنید. این کار بسیار غلط بوده و جلوه خانه شما را کم می کند.رنگ فرش در جهیزیه عروس


امروزه با توجه به ابعاد خانه ها، رنگ هایی که در طیف رنگی روشن قرار دارند را در اولویت قرار دهید. رنگ های روشن این مزیت را دارند که ابعاد خانه شما را بزرگتر از چیزی که هست به نمایش بگذارند. اما شاید به دلیل کثیف شدن زودهنگام این محصول از انتخاب آن صرف نظر کنید که ما به شما پیشنهاد می کنیم از رنگ هایی مانند کرم چرک یا فیلی استفاده کنید. این رنگبندی تا مدت زمان زیادی به روز بوده و همچنین به دلیل چرک تاب بودنشان از وضوح آلودگی بر روی فرش جلوگیری می کند. لازم به ذکر است خرید فرش هایی که تک رنگ هستند لکه ها را واضح تر از محصولاتی که دارای طرح می باشند نشان می دهند.


شانه و تراکم فرش


اگر با واژه شانه و تراکم آشنا نیستید با دست کشیدن بر روی فرش می توانید تفاوت را در شانه و تراکم کم یا زیاد محصول را ملاحظه بفرمایید. برای خرید فرش جهیزیه عروس از محصولات فرش ماشینی 700 شانه به بالا استفاده کنید. چرا که جلوه زیباتری را به منزل شما می بخشد.


قالی کاشان


فروشگاه قالی کاشان با عرضه محصولات متنوع همراه با کیفیت های مناسب و قیمت درب کارخانه این امکان را برای شما به وجود می آورد که با رضایت مندی کامل خرید خود را انجام دهید. ارسال محصولات این فروشگاه به سراسر ایران رایگان می باشد.

برچسب ها : فرش کاشان- قالی کاشان - فرش جدید - فرش ارزان - فرش با کیفیت - فرش عروس - فرش 700 شانه - طرح فرش- فرش ماشینی


الیاف موجود در صنعت فرش به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شود. الیاف طبیعی الیافی بودند که در گذشته در اثر چیدن پشم حیوانات اهلی و تبدیل آن به نخ به وجود می آمد اند. اما امروزه از الیاف های مصنوعی برای تولید فرش ماشینی به کار برده می شود. الیاف مصنوعی شامل: اکریلیک، نایلون، پلی استر، پلی پروپیلن و ویسکوز می باشد. در ادامه مقاله با این الیاف بیشتر آشنا خواهی شد.

الیاف اکریلیک

یکی از باکیفیت ترین، مهم ترین و پرفروش ترین الیاف موجود در بازار، الیاف اکریلیک می باشد. که در فرش های ماشینی بیشتر به عنوان نخ خاب مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های الیاف اکریلیک می توان به مقاومت آن در برابر نفوذ آلودگی ها به درون بافت فرش، تابش نور خورشید، رفت و آمد بالا برروی فرش، ثابت بودن رنگ های موجود و... اشاره کرد همچنین وجود اکریلیک در فرش های ماشینی باعث استحکام و دوام در فرش می شود.

در بعضی از الیاف نامرغوب امکان ساییده شدن نخ خاب الیاف بسیار دیده می شود که این مسئله در الیاف اکریلیک دیده نخواهد شد. محصولی که با نخ اکریلیک بافته شود تا مدت زمان زیادی زیبایی و کیفیت خود را حفظ خواهد کرد. یکی از معایبی که می توان به آن اشاره کرد، جذب نشدن این الیاف بعد از مدت زمان طولانی در طبیعت اشاره کرد. این الیاف به دلیل کیفیت بالا به سختی جذب طبیعت می شود.

این باور کاملا غلط است که الیاف اکریلیک سرطان زا هستند. در کشور های خرجی از این الیاف برای لباس کودک مورد استفاده قرار می گیرد. در ابتدای خرید فرش ممکن است محصول کمی پرزدهی داشته باشد اما به مرور زمان با فرآیند هیت ست کردن فرش این پرزدهی تا حد زیادی از بین می رود.

الیاف پلی پروپیلن

یکی دیگر از الیاف پر فروش موجود در بازار نساجی صنعت فرش، الیاف پلی پروپیلن می باشد. این الیاف از محصولات پتروشیمی تشکیل شده و رنگ پذیری و تنوع رنگی بسیار بالایی دارد. همچنین هزینه آن نسبت به الیاف اکریلیک پایین تر است. از ویژگی های این الیاف مرغوب می توان به جذب نکردن رطوبت، مقاومت در برابر شستشو، الیاف به کار رفته آن در فرش باعث براقی و درخشان شدن فرش شده و با پوست بدن سازگار می باشد.

این الیاف در نخ خاب فرش به کار برده می شوند و قیمت ارزانی نسبت به اکریلیک دارد که این مسئله به مواد اولیه ارزان و ریسندگی آسان نخ مربوط می شود. شباهت پلی پروپیلن و اکریلیک با توجه به قیمت و به مرور زمان مشخص می شود. چرا که پلی پروپیلن به صورت است که با گذشت زمان لطافت خود را از دست می دهد اما این الیاف طول عمر بالایی را دارد. از ویژگی های این الیاف می توان به بدون پرز بودن آن، جذب رطوبت بسیار کم و خشک شدن سریع در زمان شستشو اشاره کرد. یکی از معایب الیاف پلی پروپیلن پاک شدن دشوار لکه های روغن روی سطح فرش می باشد.

الیاف پنبه

همان طور که از نام این الیاف مشخص است این محصول از گیاه پنبه به وجود می آید. پنبه یکی از محصولات مهم در صنعت اقتصادی کشور محسوب می شود که در مناطق گرم و مرطوب رشد می کند. این محصول آن چنان ارزش دارد که به آن لقب طلای سفید را داده اند. از معایب پنبه می توان به از دست دادن دوام در اثر رطوبت، سایش و... اشاره کرد. به دلیل قدرت کشسانی کمتر از این محصول در تار و پود فرش استفاده می کنند.

الیاف پلی استر

از این الیاف جایگزین بسیار مناسبی برای الیاف پنبه می باشند. این الیاف ضد حساسیت و آلرژی می باشد. همچنین رطوبت را به خود جذب نمی کند. از این الیاف در صنعت فرش برای خاب فرش و تار آن استفاده می کنند.

الیاف جوت

این الیاف معروف از ساقه گیاهی در آب و هوای مرطوب رشد می کند. نام گیاه آن چتاتی بوده و به رنگ زرد یا شیری رنگ می باشند. ظاهر آن بسیار خشک می باشد. در برابر سایش مقاوم بوده و در پود فرش به کار برده می شود.

قیمت فرش کاشان 

کاشان یکی از قطب های اصلی تولید فرش ماشینی به شمار می رود. فروشگاه معتبر قالی کاشان یکی از معتبرترین فروشگاه های خرید اینترنتی انواع محصولات فرش ماشینی با کیفیت های گوناگون می باشد که به قیمت کارخانه به مشتریان خود عرضه می کند. ارسال محصولات این فروشگاه به سراسر ایران رایگان می باشد.

برچسب ها : الیاف فرش ماشینی - فرش کاشان - فرش باکیفیت - فرش جدید - فرش ارزان - قالی کاشان - خرید مستقیم فرش از کارخانه
در تمام منازل کفپوش خانه، فضای بسیار زیادی را اشغال کرده و جلب توجه زیادی را می کند. کفپوش ها از موارد متعددی تشکیل شده است که شامل سرامیک، کفپوش طرح چوب، فرش و... می باشد. اگر شما از هر کفپوشی برای منزل خود استفاده می کنید می توانید برای تکمیل و زیبایی دکوراسیونتان از فرش دستباف یا ماشینی استفاده کنید. در این مقاله به صورت خلاصه در قالب یک متن مفید و کاربردی به شما کمک می کنیم تا بهترین انتخاب را برای خرید فرش مناسب منزلتان داشته باشید. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

ویژگی فرش مناسب

برای انتخاب یک فرش زیبا ابتدا به سبک دکوراسیون خود توجه کنید. اگر از سبک مدرن در دکوراسیون خود استفاده می کنید بهترین گزینه خرید یک فرش مدرن و فانتزی برای تکمیل فضای خانه شما می باشد.  همچنین اگر دکوراسیون منزلتان سبک سنتی و کلاسیک است خرید یک فرش کلاسیک بهترین گزینه برای خانه شما محسوب می شود. 

توجه به چند نکته ساده به شما کمک خواهد کرد یک انتخاب درست را داشته باشید و از آن نهایت لذت را ببرید. نکاتی همانند جنس فرش، طرح فرش، ابعاد فرش و همچنین رنگ فرش برای هماهنگی با سایر وسایل. دیگر ویژگی های فرش ماشینی یک امر تخصصی بوده که توسط کارشناسان فرش قابل تشخیص می باشد.

جنس فرش

عموم افراد به دلیل قیمت بالای فرش به دنبال محصولی با طول عمر بالا و باکیفیت می باشند. چرا که در مدت زمان کوتاه مجبور به تعویض آن نشوند. الیاف و مواد اولیه زیادی در فرش مورد استفاده قرار می گیرد که شامل الیاف اکریلیک، پلی استر و پلی پروپیلن می باشد. که هر کدام به صورت جداگانه یا ترکیبی در فرش به کار برده می شود.

 از مرغوب ترین و باکیفیت ترین الیاف می توان به نخ اکریلیک اشاره کرد. اکریلیک در فرش دوام و استحکام فرش را بالا برده و پلی استر و پلی پروپیلن اکثرا در فرش های مخصوص اتاق خواب و فانتزی استفاده می شود که دارای رنگ براق در فرش می باشد. الیاف اکریلیک در فرش به دلیل جنس فوق العاده با قیمت بالاتری در صنعت فرش ایران به فروش می رسد. شما می توانید نمونه های دیگر با قیمت مناسب تر را خریداری کنید که این مسئله به الیاف موجود در فرش بستگی دارد.

نگهداری از فرش امر بسیار حساس و مهمی می باشد و باید در انجام آن دقت زیادی را صرف نمود. برای مثال برای طولانی کردن عمر فرش ماشینی لازم است آن را در محل های پر رفت و آمد، گرد و غبار و آلودگی، رطوبت و... قرار ندهید چرا که باعث فرسوده شدن الیاف فرش می شود.

اما در اتاق خواب به دلیل اینکه رفت و آمد کمتری صورت می گیرد و فضای اتاق خواب فضایی همراه با آرامش می باشد بهتر است از فرشی استفاده شود که بافتی نرم و لطیف داشته و راه رفتن بر روی آن حس خوبی را در مخاطب ایجاد کند. همانند فرش های پرز بلند شگی یا فلوکاتی.

از ویژگی های فرش مناسب خانه با الیاف اکریلیک می توان به قابلیت ضد حساسیت و آلرژی برای افرادی که دارای مشکل تنفسی می باشند، مانع از پرزدهی و جذب کمتر آلودگی به بافت فرش اشاره کرد. به همین دلیل فرش هایی با شانه و تراکم پایین مانند فرش 700 شانه و فرش 1000 شانه انتخاب مناسبی برای محل های پر رفت وآمد می باشد.

تاثیر فرش در دکوراسیون منزل

با پیشرفت صنعت بافندگی در ایران تنوع طرح های فرش بسیار افزایش داشته و مخاطبان را هنگام خرید دچار سردرگمی می کند. پیشنهاد می شود از فرش هایی نزدیک به سبک دکوراسیون منزلتان استفاده کنید.

 یک انتخاب درست به منزل شما حس گرما، صمیمیت و زیبایی را می بخشد. اگر به دنبال تجملات هستید فرش های کلاسیک انتخاب مناسبی بوده در غیر این صورت فرش های مدرن برای دکوراسیون ساده بهترین گزینه می باشد.

ابعاد فرش

در دکوراسیون داخلی قوانین زیادی در رابطه با قرار دادن فرش در سالن پذیرایی وجود دارد. که شامل قرار دادن فرش در وسط سالن بوده به صورتی که پایه های مبل لبه ی فرش قرار بگیرد. و هنگامی که مخاطب روی مبل نشست با قرار دادن پاها بر روی فرش حسی خوبی به او منتقل شود.

فرش ها در تمام متراژهای استاندارد قابل خریداری می باشد. ابعاد استاندارد شامل فرش 6متری، 9 متری و 12متری می باشد. همچنین اگر به دنبال فرشی با سایز غیر استاندارد و سفارشی هستید می توانید درخواست خود را به شرکت تولید کننده داده و محصول خود را در مدت زمان کوتاهی تحویل بگیرید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

فروشگاه اینترنتی قالی کاشان که یک فروشگاه معتبر در زمینه فرش می باشد، با تنوع بسیار انواع فرش ها به شما این اجازه را می دهد که فرش مناسب منزل خود را با ابعاد دلخواه و همچنین کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید.

برچسب ها :

فرش یکی از جنبه های مهم در هر خانه محسوب می شود که باعث گرما و حس صمیمیت در منزل می شود. امروزه فرش های متفاوتی در انواع شانه و تراکم بافته می شود. همچنین تنوع در طرح و نقش فرش ها بسیار بالا می باشد. در این مقاله شما را با ویژگی های فرش 1500 شانه آشنا خواهیم کرد.

ویژگی فرش های 1500 شانه

فرش های 1500 شانه ارز الیاف صد در صد اکریلیک بافته می شود که باعث شده کیفیت و دوام فرش افزایش پیدا کند. تراکم در فرش های 1500 شانه، 4500 بوده و به همین دلیل الیاف فرش فشرده در کنار یک دیگر قرار گرفته و مانع از ورود آلودگی به سطح فرش می شود. از دیگر ویژگی های فرش 1500 شانه می توان به اصالت و شکوه آن اشاره کرد که بسیار در مکان های مجلل خودنمایی می کند. امروزه با افزایش شانه و تراکم در فرش ها باعث ظاهر دستباف گونه در فرش شده و جلوه بی نظیری را به دکوراسیون منزل شما خواهد بخشید.

فرش های 1500 شانه به صورت الیاف اکریلیک هیت ست شده نیز بافته می شود که فرش 1500 شانه گل برجسته نام دارد. این برجستگی باعث فرورفتگی هایی در سطح فرش شده و باعث نازک تر شده فرش و آلودگی در این فرورفتگی ها تجمع گردد.

هرچه شانه و تراکم در فرش های ماشینی افزایش پیدا کند قیمت فرش نیز بالا می رود. قیمت فرش 1500 شانه نسبت به سایز فرش ها قیمت بالایی دارد. نازک بودن این فرش و وزن سبک آن باعث شده فرش جنبه تزئینی به خود گرفته و مناسب برای مکان های پر رفت و آمد نباشد چرا که به سرعت از بین می رود.

این فرش ها در انواع سایز های گوناگون بسته به درخواست مشتری تولید می شود. به این نکته توجه داشته باشید درخواست بافت فرش هایی با متراژ غیر استاندارد به صورت جفتی تحویل مشتری داده می شود.

لازم به ذکر است در صورت خرید فرش 1500 شانه، از قرار دادن وسایل سنگین از جمله مبل، میز غذاخوری، کمد و ... بر روی فرش خودداری کنید چرا که به دلیل نازک بودن الیاف، به صورت از بین می رود.

این فرش ها با دستگاهی به نام HCPX2 بافته می شود که یکی از به روز ترین و مدرن ترین دستگاه های حال حاض می باشد. این دستگاه قابلیت بافت فرش در دو دسته 8 رنگ و 10 رنگ را داراست.

از دیگر ویژگی های فرش های 1500 شانه می توان به ضد حساسیت بودن الیاف، ضد پرزدهی و همچنین ضد آلرژی برای افرادی که دارای مشکل تنفسی هستند، اشاره کرد.

فرش های 1500شانه در کنار معایب متفاوت، زیبایی و شکوه خاصی را به منزل شما بخشیده و اصالت را به همراه خود به منزل شما می آورد.

فروشگاه فرش کاشان

با خرید از فروشگاه معتبر قالی کاشان می توانید بهترین و با کیفیت ترین محصولات را به صورت رایگان درب منزل خود تحویل بگیرید. این فروشگاه اینترنتی با ارائه انواع فرش ها در طرح و رنگ های متفاوت این اجازه را به شما می دهد که فرش دلخواه خود را با هزینه کمتر و مستقیم از کارخانه دریافت کنید.

برچسب ها : فرش 1500 شانه - فرش ارزان - فرش جدید - قالی کاشان- فرش کاشان
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 6149
تعداد نوشته ها : 67
تعداد نظرات : 0
Rss