آرشیو

فرش گرد یکی از پر کاربرد ترین فرش های ماشینی موجود در بازار می باشد. که افراد از آن در راه رو، سالن پذیرایی، نشیمن و ... استفاده می کنند. فرش های گرد با قطر های مختلفی طبق نیاز مشتریان گرامی توسط تولید کنندگان بافته می شود. تولید کنندگان طبق طرح های پر فروش سایز گرد آن را بافته و به بازار عرضه می کنند. برای آشنایی بیشتر با فرش های گرد و کاربرد آن با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

کاربردهای فرش گرد

همانطور که گفتیم از فرش گرد می توان در پذیرایی منازل با سبک دکوراسیون مدرن و مدرن- کلاسیک استفاده کرد. از این فرش می توانید برای جدا کردن دو فضا استفاده کنید. استفاده از فرش گرد برای زیر میز ناهارخوری های گرد و میز قهوه می تواند انتخاب جذابی محسوب شود. از فرش گرد می توانید برای گوشه های خلوت و بدون فرش منزل استفاده کنید.

انتخاب فرش گرد برای اتاق خواب گزینه بسیار خوبی است. در این صورت می توانید این فرش را در جلوی تخت و یا در مرکز اتاق خوابتان پهن کنید. استفاده از فرش های گرد برای اتاق کودکان نیز بسیار خوب است. فرش گرد با طرح های فانتزی و عروسکی برای کودکان بسیار جذاب خواهد بود.

همچنین می توانید از فرش گرد با طرح های فانتزی برای فضای آشپزخانه استفاده کنید. استفاده از فرش های گرد با طرح ادویه جات یکی از طرح های جالب برای فضای آشپزخانه است. این فرش را می توان برای ورودی منزل و راهروها انتخاب نمود. انتخاب فرش گرد در پاگرد پله های منزل انتخاب بجا و مناسبی است. این فرش را می توان جلوی شومینه یا بخاری و روبروی میز کنسول و میز کتابخانه نیز پهن نمود.

فرش نیم دایره

از فرش نیم دایره می توان جلوی کنسول و شومینه استفاده نمود. همچنین استفاده از آن در دو طرف تخت خواب نیز حس خوبی را تداعی می کند. در ورودی های منزل و به عنوان پادری هم می توان از فرش نیم دایره استفاده نمود. به طور کلی می توان گفت استفاده از فرش نیم دایره برای جذابیت بخشیدن به فضاهای ساده و تکراری بسیار مناسب است.

ابعاد فرش گرد

این فرش به صورت استاندارد با قطر 1 و 1.5 متری بافته می شود. سایزهای بزرگتر و کوچکتر این فرش جزو ابعاد سفارشی محسوب می شوند. که مسلما نسبت به ابعاد استاندارد مقدار ناچیزی گرانتر هستند. فرش های نیم دایره نیز با قطر 75و50 سانتی استاندارد محسوب می شوند. بزرگتر از این ابعاد نیز سفارشی می باشد. و هزینه طراحی خواهد داشت.

انواع فرش گرد در فرش ماشینی

فرش های گرد در انواع مختلف به صورت ماشینی بافته می شوند. فرش های شگی و شنل و فریز و ترک ، وینتیج و کلاریس فانتزی از انواع مدرن فرش هستند . که به شکل گرد نیز بافت می شوند. و فرش های با نقشه های اصیل مثل افشان و شکارگاه و لچک و ترنج و.. نیز جزو فرش های کلاسیک هستند که به شکل گرد و دایره بافته می شوند. و برای دکوراسیون های مدرن – کلاسیک مناسبند.

قیمت فرش گرد

همانطور که اشاره کردیم فرش های گرد در ابعاد استاندارد دارای قیمت مشخص هستند. که بسته به نوع فرش و نوع نخ مورد استفاده و شانه و تراکم فرش قیمتشان متفاوت خواهد بود. با افزایش شانه و تراکم قیمت فرش نیز افزایش می یابد. از طرفی فرش هایی که با نخ اکریلیک هیت ست شده بافته می شوند. قیمت بالاتری نسبت به فرش هایی دارند که با نخ پلی استر بافته می شوند.

فرش کاشان

فرش ماشینی کاشان تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ داشته و با شکل های گوناگونی بافته و به بازار عرضه می شوند. شما می توانید از طریق سایت قالی کاشان فرش خود را به هر میزان شانه و تراکمی انتخاب کرده و به قیمت درب کارخانه آن را خریداری کنید. ارسال محصولات قالی کاشان به منظور کاهش هزینه برای مشتریان به تمام نقاط ایران به صورت رایگان می باشد.


برچسب ها : فرش ماشینی-فرش کاشان-قالی کاشان-فرش زیبا-فرش گرد-فرش باکیفیت
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 7116
تعداد نوشته ها : 72
تعداد نظرات : 0
Rss