آرشیو

یکی از موارد مهمی که در چیدمان هر منزل باید در نظر گرفت توجه به فنگ شویی در دکوراسیون است.اساس فنگ شویی توجه به انرژی و فرکانس های هر بخش از فضا است. که در صورت رعایت اصول و قوانین فنگ شویی ارتعاشات مثبت و هماهنگ ایجاد خواهدشد. که در نهایت آرامش و زیبایی و سلامت و برکت را به همراه خواهد داشت.

 آن چه در فنگ شویی انتخاب فرش مهم است رنگ فرش و جهت انداختن فرش در دکوراسیون می باشد. فرش زمینه کرم و قهوه ای و قرمز و سبز و طوسی هرکدام دارای انرژی های مخصوص به خود هستند. که در این مقاله به طور مفصل به انتخاب صحیح این فرش ها دریک فنگ شویی صحیح خواهیم پرداخت.

اصول فنگ شویی

در انتخاب فرش دو نکته دارای اهمیت است. اول اینکه فرش در کدام یک از جهت های فنگ شویی قراردارد؟ و دیگر اینکه عنصر حاکم بر بر آن منطقه چیست؟ هر فنگ شویی دارای 5 عنصر آب ، خاک، آتش، چوب و فلز است. که هر کدام از این عناصر ویژگی های خاص خود را در انتخاب وسایل دارد. در فنگ شویی 8 جهت جغرافیای در نظر گرفته می شود. شمال، جنوب، شرق، غرب، شمال غربی، جنوب غربی، شمال شرقی، جنوب شرقی.

انتخاب رنگ صحیح فرش در فنگ شویی

جنوب در فنگ شویی مربوط به عنصر آتش است . که ارتباط مستقیم با شهرت و اعتبار دارد. اگر فرش شما در جهت جنوب خانه قرار دارد. بهتر است از رنگ های گرم مثل فرش زمینه قرمز ونارنجی و زردپررنگ استفاده کنید.

شمال در فنگ شویی مربوط به عنصر آب است. آب در فنگ شویی با کسب و کار و شغل در ارتباط است. استفاده از فرش های زمینه طوسی و خاکستری و آبی وفرش زمینه نقره ای برای این مکان توصیه می شود.

جنوب غربی و شمال شرقی مربوط به عنصر خاک است. شمال شرقی با تقویت ذهن و حافظه و تصمیم گیری و موفقیت در آموزش و جنوب غربی با روابط عاطفی و عشق و علاقه رابطه دارد. بهترین رنگ فرش برای این مناطق فرش زمینه قهوه ای، کرم ، خاکی ، گردویی و نسکافه ای است.

جنوب شرقی و شرق مربوط به عنصر چوب است. قسمت شرق خانه با خانواده و سلامتی و قسمت جنوب شرقی با ثروت و دارایی ارتباط دارد. رنگ حاکم به این بخش سبز است. می توانید از فرش های زمینه سبزو سبزآبی و سبز روشن و یا فرش هایی که در متن آن رنگ سبز بکار رفته است. استفاده کنید.

غرب و شمال غربی مربوط به عنصر فلز است. غرب با کودکان و خلاقیت و شمال غربی با دوستان ارتباط دارد. رنگ حاکم براین قسمت ها رنگ فلزات مثل طوسی و نقره ای است. در این قسمت ها از فرش زمینه طوسی و خاکستری و نقره ای استفاده کنید.

شکل فرش در فنگ شویی

دایره در فنگ شویی نماد صلح و آرامش و معنویت است. می توان برای نشیمن ،اتاق خواب و زیرمیزناهارخوری و آشپزخانه از این فرم فرش استفاده نمود. بیضی نماد قدرت و تغییرات مثبت است. فرش بیضی جاذب ثروت و قدرت است. از فرش مریع برای محیط های کاری و کتابخانه و راهروها می توان استفاده نمود. فرش مربع و مستطیل نیز جاذب ثروت و برکت است.

اهمیت فرش ورودی در فنگ شویی

ازنظر  فنگ شویی مهمترین قسمت یک خانه ورودی آن است. چرا که محل ورود انرژی به خانه است. لذا توجه به فرم و رنگ و جهت قرارگیری فرش بسیار مهم است. برای مثال اگر ورودی منزل شما سمت شمال است. عنصر حاکم آب است. بهتر است از رنگ های آبی یا طیف های آن برای این قسمت استفاده کنید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه

فروشگاه اینترنتی قالی کاشان که یک فروشگاه معتبر در زمینه فرش می باشد، با تنوع بسیار انواع فرش ها به شما این اجازه را می دهد که فرش مناسب منزل خود را با ابعاد دلخواه و همچنین کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید. یکی از ویژگی های این فروشگاه ارسال رایگان محصولات به سراسر ایران می باشد.

 

 

 


برچسب ها : قیمت فرش 12 متری، جدیدترین رنگ فرش، فرش زمینه فیلی، فرش 1500 شانه، فرش زمینه کرم
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 7125
تعداد نوشته ها : 72
تعداد نظرات : 0
Rss