آرشیو


فرش یکی از اثر هایی می باشد که هنر دست قالی بافان را به خوبی نمایش می دهد. به همین دلیل یک محصول ارزشمند در دنیا به شمار می آید. هر یک از فرش ها با شانه و تراکم مختص به خودشان زیبایی مخصوص به خودشان را دارند. اما تمام مسائل به زیبایی فرش ختم نمی شود و در کنار آن معایبی نیز وجود خواهد داشت. در این مقاله شما را با معایب فرش 1200 شانه آشنا کرده و امیدواریم که این متن کمک بسیاری را به شما در هنگام انتخاب و خرید فرشتان داشته باشد.

ویژگی های فرش 1200 شانه


این فرش با تراکم عرضی 1200 و تراکم طولی 3600 بافته می شود. و با توجه به افزایش شانه و تراکم در فرش 1200 شانه، ظاهر این فرش بسیار به قالی دستباف شباهت دارد. منظور از شانه و تراکم در فرش یعنی به تعداد گره ها در یک متر عرض فرش شانه و به تعداد گره ها در یک متر طول فرش تراکم گفته می شود. تراکم ها بر اساس تعداد پود به کار رفته در بافت فرش محاسبه می شود.

برای مثال امروزه دستگاه های بافت فرش 1200 شانه سه پودی می باشد در نتیجه تعداد گره ها در عدد سه ضرب شده و در نهایت تراکم فرش به دست می آید. امروزه فرش های دستباف گونه مانند 1200 شانه ها طرفداران زیادی را داند. چرا که با توجه به قیمیت بالای فرش های دستباف مردم ترجیح می دهند از فرش های ماشینی استفاده کنند.

 زیرا این محصولات کیفیت بالایی را داشته و تنوع بسیاری در طرح و رنگ آن موجود می باشد. فرش های 1200 شانه به دو صورت ساده و برجسته و در دو تنوع رنگی 8 رنگ و 10 رنگ بافته می شوند. الیاف به کار رفته در این محصول صد در صد اکریلیک می باشد. اکریلیک یکی از مرغوب ترین الیاف موجود در بازار تولید فرش می باشد که ضد حساسیت بوده و به دلیل مانع از پرزدهی برای افرادی که مشکل تنفسی دارند و همچنین کودکان گزینه مناسبی می باشد.


معایب فرش 1200 شانه

 به این نکته توجه داشته باشید که فرش های ماشینی در کنار مزیت هایی که دارند دارای معایبی نیز می باشند. برای مثال هر چه شانه و تراکم در فرش افزایش پیدا کند ظرافت فرش بالا می رود. به همین دلیل فرش های 1200 شانه دارای ظرافت نسبتا بالایی می باشد. در فرش های 1200 شانه گل برجسته آلودگی به فرورفتگی های فرش نفوذ کرده و از عمر بالای فرش می کاهد. همچنین این محصول برای مکان های پر رفت و آمد گزینه مناسبی نمی باشد. به دلیل نازک بودن و ارتفاع کم خاب، فرش دچار ساییدگی شده و از عمر آن کاسته می شود. قیمت فرش های 1200 شانه در مقایسه با فرش های 1500 شانه و 1600 شانه پایین تر می باشد اما در مقایسه با فرش  500 شانه، فرش 700 شانه و فرش 1000 شانه بالاتر است. اگر مایل هستید از فرشی زیبا برای مکان باشکوه و مجلل استفاده کنید فرش های 1200 شانه را در اولویت خرید خود قرار دهید.


فرش کاشان

فرش های کاشان از لحاظ کیفیت و طرح و نقش و همین طور رنگ در رتبه اول قرار دارد. فروشگاه اینترنتی قالی کاشان یکی از مجموعه های معتبر در زمینه عرضه محصولات فرش ماشینی می باشد. با خرید از فروشگاه قالی کاشان یکی خرید فرش رضایت بخش و مستقیم ازکارخانه و همین طور بدون واسطه را داشته باشید. ارسال محصولات این فروشگاه به سراسر ایران به صورت رایگان می باشد.


برچسب ها : فرش کاشان - قالی کاشان - فرش با کیفیت - فرش جدید - فرش ماشینی - فرش ارزان - فرش 1200 شانه - خرید مستقیم فرش از کارخانه
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 7099
تعداد نوشته ها : 72
تعداد نظرات : 0
Rss