آرشیو
انتخاب فرش برای جهیزیه عروس همیشه سردرگمی های زیادی را در هنگام انتخاب دارد. امروزه به دلیل قیمت بالای فرش های دستباف اکثر خانواده ها به دنبال خرید فرش ماشینی هستند. اما از آنجایی که طرح و نقش های زیادی بر روی فرش های ماشینی بافته می شود انتخاب را برای عروس و داماد کمی دشوار می کند. در این مقاله شما را با ویژگی های فرش مناسب جهیزیه عروس آشنا خواهیم کرد و امیدوارم این مقاله بتواند تاثیر زیادی در انتخاب شما داشته باشد.


فرش دستبافت یا ماشینی


برای خرید فرش ابتدا به نوع سبک دکوراسیون خود دقت کنید و مقالاتی در مورد انواع طرح فرش مطالعه کنید چرا که به شما کمک می کند از چه طرحی در چه نوع دکوراسیونی استفاده کنید. برای مثال اگر از دکوراسیون سنتی در منزل خود به کار برده اید خرید یک فرش مدرن انتخاب مناسبی برای شما نمی باشد و همین طور بالعکس.


شاید هرکدام از این عناصر به صورت جداگانه زیبایی های خیره کننده ای را داشته باشند اما وجود آنها در کنار یک دیگر از تاثیر چشمگیرشان کاسته می کند و یک ترکیب نامناسب را ایجاد می کند. به این نکته توجه داشته باشید برای انتخاب فرش مناسب جهیزیه عروس به عواملی هم چون مبلمان و رنگ آنها، رنگ کفپوش خانه و نوع سبک دکوراسیون دقت کنید.


از آنجایی که رنگ کفپوش خانه ها اکثرا به رنگ خنثی هستند با هر فرشی هماهنگ و ترکیب می شوند. اگر در انتخاب فرش خانه خود دو دل هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم از فرش های ماشینی استفاده کنید. چرا که تنوع طرح در فرش های ماشینی بیشتر بوده و همچنین دارای قیمت مناسب تری نسبت به فرش دستبافت می باشد که این مسئله برای عروس و داماد ها کاملا به صرفه می باشد.اندازه گیری صحیح


یکی از نکات مهم در خرید فرش ماشینی انتخاب سایز مناسب می باشد. قبل از خرید به محل قرار گیری فرش خود دقت کنید و سپس با توجه به اندازه گیری های موجود فرش خود را خریداری کنید. تصور کنید در یک سالن پذیرایی 50 متری از یک فرش 4 متری استفاده کنید. این کار بسیار غلط بوده و جلوه خانه شما را کم می کند.رنگ فرش در جهیزیه عروس


امروزه با توجه به ابعاد خانه ها، رنگ هایی که در طیف رنگی روشن قرار دارند را در اولویت قرار دهید. رنگ های روشن این مزیت را دارند که ابعاد خانه شما را بزرگتر از چیزی که هست به نمایش بگذارند. اما شاید به دلیل کثیف شدن زودهنگام این محصول از انتخاب آن صرف نظر کنید که ما به شما پیشنهاد می کنیم از رنگ هایی مانند کرم چرک یا فیلی استفاده کنید. این رنگبندی تا مدت زمان زیادی به روز بوده و همچنین به دلیل چرک تاب بودنشان از وضوح آلودگی بر روی فرش جلوگیری می کند. لازم به ذکر است خرید فرش هایی که تک رنگ هستند لکه ها را واضح تر از محصولاتی که دارای طرح می باشند نشان می دهند.


شانه و تراکم فرش


اگر با واژه شانه و تراکم آشنا نیستید با دست کشیدن بر روی فرش می توانید تفاوت را در شانه و تراکم کم یا زیاد محصول را ملاحظه بفرمایید. برای خرید فرش جهیزیه عروس از محصولات فرش ماشینی 700 شانه به بالا استفاده کنید. چرا که جلوه زیباتری را به منزل شما می بخشد.


قالی کاشان


فروشگاه قالی کاشان با عرضه محصولات متنوع همراه با کیفیت های مناسب و قیمت درب کارخانه این امکان را برای شما به وجود می آورد که با رضایت مندی کامل خرید خود را انجام دهید. ارسال محصولات این فروشگاه به سراسر ایران رایگان می باشد.


برچسب ها : فرش کاشان- قالی کاشان - فرش جدید - فرش ارزان - فرش با کیفیت - فرش عروس - فرش 700 شانه - طرح فرش- فرش ماشینی
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 7118
تعداد نوشته ها : 72
تعداد نظرات : 0
Rss