آرشیو
یکی از بخش های مهم و اساسی هر خانه فضای آشپزخانه است. در این فضا معمولا از فرش به عنوان کف پوش استفاده می شود. فرش مناسب آشپزخانه نیز باید ویژگی های مهمی داشته باشد تا علاوه بر زیبا تر کردن خانه دچار مشکل نیز نشود. در این متن در فرش نشینان قصد داریم با بهترین و مناسب ترین فرش آشپزخانه آشنا شده و ویژگی های مهم ان را بدانیم. برای خرید یک فرش خوب آشپرخانه پیشنهاد می کنیم ادامه این متن را با ما دنبال کنید.

فرش آشپرخانه خوب و ویژگی های آن

یک فرش مناسب برای آشپزخانه باید از چندین نظر مناسب باشد. در اولین مورد باید گفت این فرش باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. در فضای آشپزخانه به دلیل رفت و آمد زیاد و استفاده از مواد غذایی احتمال کثیف شدن فرش بسیار زیاد است. ریختن مواد غذایی یا آب روی فرش آشپزخانه ممکن است بار ها و بارر ها اتاف بیافتد. یک فرش آشپزخانه مناسب باید خیلی دیرتر از سایر فرش های کلاسیک کثیف شود. یا در صورت کثیف شدن خیلی آسان تر تمیز شود. در همین رابطه فرش های آشپزخانه را با نخ های پلی استر تولید می کنند. این نوع الیاف کیفیت بالایی داشته و مقاومت ویژه ای دارند. 
از دیگر ویژگی های این نخ ها شستشوی بسیار آسان است. این نوع الیاف وزن کمی داشته و در هنگام شستشو نیز رنگ دهی ندارند. این موضوع باعث می شود شستن فرش های آشپزخانه با الیاف پلی استر هیچ دغدغه ای نداشته باشد. 
از ویژگی های دیگر یک فرش مناسب آشپزخانه ارتفاع کم خاب است. هر چه خاب یک فرش کم تر باشد تمیز کردن آن آسان تر است. هم چنین خیلی دیرتر نیز کثیف می شود. به همین خاطر استفاده از گلیم در آشپزخانه رایج است. گلیم بدون نخ خاب بافته شده و ضخامت بسیارکمی دارد. درسوی دیگر باید گفت فرش مورد استفاده در این فضا را معمولا پس از مدتی تعویض می کنند. از این نظر قیمت این فرش نیز باید ارزان باشد. گلیم ها و فلرش های با نخ پلی استر قیمت بسیار ارزان تری نسبت به سایر فرش های ماشینی دارند.

طرح و رنگ فرش آشپزخانه

در فرش های مورد استفاده در فضای آشپزخانه معمولا از طرح های خاصی استفاده می شود. طرح های فانتزی و سه بعدی مانند طرح های ادویه جات از این نوع طرح ها هستند. طرح ورنگ فرش آشپزخانه باید به گونه ای باشد که پس از مدتی تکراری و خسته کننده نباشد. به همین دلیل در این فرش بیش تر از رنگ های شاد و روشن استفاده می شود. رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی به دلیل تحریک اشتها و افزایش انرژی در فرد در فرش آشپزخانه استفاده زیادی داند.

خرید فرش مناسب آشپزخانه

برای خرید یک فرش آشپزخانه خوب و مناسب راه های زیادی وجود دارد. ما پیشنهاد می کنیم به سایت قالی کاشان مراجعه کنید و از طرح های فرش آشپزخانه در این فروشگاه دیدن کنید. 
انواع فرش های ماشینی مانند فرش 500 شانه، فرش 700 شانه، فرش 1000 شانه، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه در این فروشگاه با کیفیتی عالی و قیمتی ارزان به فروش رسیده است. از دیگر ویژگی های این فروشگاه ارسال رایگان فرش و ارائه ضمانت نامه کیفیت فرش است.

برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش آشپزخانه-فرش فانتزی و مدرن- فرش ماشینی-فرش کلاسیک
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 7092
تعداد نوشته ها : 72
تعداد نظرات : 0
Rss