آرشیو

نکاتی که قبل از خرید فرش باید بدانیم:

 رنگها غالبا زیبایی بخش محیط اطراف و شناسایی راحت تر اجسام می باشند و بیشتر باعث شناسایی شخصیت افراد و نوع سلایقشان درانتخاب محیط زندگی همچون دکور منزل ، اتاق خواب، فرش یا هرچیزی که رنگ ها در آن دخالت داشته باشند دارند و می تونه براتون اهمیت داشته باشه . رنگ هایی که در فرش به کارمیره  با اخلاق و رفتارتون میتونه مرتبط هستن پس با ما همراه باشید تا انتخابی درست داشته باشید. دراین متن به شکل مختصر روانشناسی رنگ ها در فرش را بررسی می کنیم.

1- رنگ سبز:کنجکاوی

اگه به دنبال آرامشی و روحیه ای اروم و لطیف داری یا اینکه علاقه زیاد به دشت و چمنزار ها داری انتخاب کردن بوم رنگ سبز میتونه بهت روحیه و نشاط بده تاتورو از مشکلات و خستگی های کار ی به هنگام استراحت و خستگی ازمحیط کار دور کنه.

2- رنگ قرمز:خوش قلب اما خودپرست

رنگ قرمز نماد عشق علاقه محبت گرما خون گرمی هیجان عجله جنگ آشوب بی تفاوت نبودن و......رنگ قرمز باعث جلب توجه بسیارمی شود گاهی در فضاهایی مانند رستوران ها یا کافه ها به جهت جلب توجه بیشتر از رنگ قرمز استفاده می شود ویا در رابطه با اشخاص علاقه مند در برخورد ابتدایی به همدیگر گل رز قرمز که نماد عشق و علاقه است هدیه می دهند.گاهی هم در جنگ ها و خشم وخشونت و تهاجمات مورد استفاده قرار می گیرد.ودر انتخاب نمودن فرش درخشندگی بالایی دارد و می تواند از لحاظ دید افراد بیشتر به چشم آید.

 

3- رنگ ارغوانی: رنگ عارفها و روانگران

این رنگ به نسبت رنگ های دیگر نشانگر تجملات زیبایی ثروت غرور است. یکی از نایاب ترین رنگ هاست.ودر طبیعت کم یافت می شود. این رنگ تقریبا رنگ خاک است روشن است مورد پسند خانم هاست و نشانه صداقت است ولی رنگ قهوه ای تیره رنگ غم است و اغلب مردان خودرا علاقه مند به این رنگ می دانند دوست داران این رنگ اغلب مغرور هستند وعارف.

 

4- رنگ پرتغالی:صداقت آری خیانت هرگز:

این رنگ رنگی است که متکی به نفس نمی باشد.اینها افرادی فداکار هستند دوستی با آنان لذت بخش و بادوام بوده ودر زندگی با صداقت و پایدارقطعا ازدواج با چنین شخصیتی به سعادتمندی ختم می شود.

 

5- قهوه ای : قابل اعتماد

اگر علاقه مند به این رنگ  هستید این اشخاص اشخاص شاعرپیشه و با ثبات هستند و کمتر از نظر و عقیده ای که دارند تغییر پذیرند این گونه افراد اشخاصی قابل اعتماد و در حفظ نگهداری اسرار مورد اعتماد هستند قبل از عمل به آن خوب فکر میکنید و در مصرف اموال خود قناعت و ذره ذره مصرف می کنند.

 

6- زرد: شاد فعال

رنگ زرد با این حال که رنگ آفتابی شاد می باشد ولی اغلب در اتاق های زرد رنگ عصبانی هستند و کودکان درحال گریه کردن با این حال در اغلب موارد هم،  تمرکز را افزایش می دهد و غالبا اهل صحبت کردن با دوستان خود می باشند. ودرانتخاب  فرش می تواند تولید کننده نور و روشنایی باشد.

 

 7- رنگ صورتی :

رنگی است آرامش بخش و لطیف و اگر دقت کرده باشید تیم های ورزشی گاهی برای روحیه دادن به تیم مقابل رختکن تیم مقابل را به رنگ صورتی در می آورندتا روحیه تیم مهمان تضعیف نشود.این رنگ رنگ قرمز کمرنگ می باشد و اینکه افرادی که به این رنگ  علاقه مند هستنداکثرا در عشق ملایم تر هستند اغلب این افراد در عشق و سختی و مشکلات با ارامش بیشتری رفتار می کنند ودشواری های زیادی تحمل می کنند.

 

8-  رنگ فیروزه ای

رنگی است بسیار احساساتی و متعلق به خانم ها افراد علاقه مند به این رنگ اغلب پند ناپذیرند.و به خوبی کارهای خودشان را اداره می کنند.

 

9- بنفش: خودپسند و جسور 

افرادی کله شق هستند و جسور به فکر امیال خود هستند در عین حال هم کار دیگران را هم راه می اندازند. اگر شخصی هستید پراسترس و هیجانیانتخاب فرش با  زمینه رنگ بنفش بدلیل قابلیت خنثی بودن باعث کاهش استرس می شود .

10- خردلی: خوش قلب

خیلی ملاحظه کارانه رفتار می کنند و به دنبال پیدا کردن دوست هستند و این افراد باید مراقب باشند به دلیل چنین رفتاری که دارند باید مراقب باشند برایشان دردسر ساز نشود.

11- مشکی : خوش ذوق و ظرافت طبع

این رنگ قدرت است و افراد که به دنبال زیبایی و مدلینگ هستند برایشان مناسب است زیرا آنهارا لاغرتر نشان میدهند از جمله ویژگی برتر این رنگ اطاعت پذیری  می باشد که در کلیساها کشیش ها به جهت فرمان پذیر بودن رنگ مشکی به تن می کنند.این رنگ برخلاف دیگران که چنین می پندارند رنگ نومیدی و عزاست بالعکس رنگ خوش ذوقی است.

 

12- رنگ سفید: پاکی

این رنگ پاکی است همچون که تازه عروسان این لباس را برتن می کنند نماد قداست است و رنگی است از ماه های گرم تابستان ،پزشکان و پرستاران این رنگ را انتخاب می کنند چون به راحتی کثیفی و آلودگی نمایان می شود و اینکه سفیدی لباسشان نشان از پاکی و هرگونه آلودگی است.

13- خاکستری:

این رنگ مظهر دوری از خوشی های دنیا و رفتاری عاقلانه و این گونه افراد بیشتر خود را با افراد کهنسال مقایسه می کنند و منطقی رفتار می کنند.

رنگ آبی :

اگر قصد انتخاب فرش یا قالی با این رنگ را برای اتاق خواب خود یا اتاق کودک را دارید بهتر است بگوییم بهترین تصمیم را گرفته اید بدلیل ارامش و روحیه بخش بودن این رنگ و بالا  بردن ضریب ایمنی بدن در برابر میکروبها می شود و ایمنی بدن شما را بالا می برد.

14- رنگ نارنجی:

نارنجی از رنگهای گرم و شاد محسوب می شود. کسانی که به این رنگ علاقمند هستند به عنوان یک فرد فعال به حساب می آیند. پرتقالی های فعال معمولا بازی های فکری را به خوبی انجام می دهند این افراد دارای روحیه مهربان و بخشنده شوخ طبع وافرادی هستند که در گفتگو ها و مذاکرات قوی و سربلند خواهند بود . این افراد سخنان شیوا و پر محتوایی را دارا می باشند. عقاید این دسته از افراد اغلب روشن فکری و ایده ها و افکار آنها معمولا درست است.اگردارای شخصیتی هستید میانه رو و با اعتدال از این رنگ در انتخاب فرش استفاده کنید واگر جز آن دسته از افرادی هستید که به هنگام خستگی به دنبال استراحت و رفع خستگی می باشید فرشی با رنگ های نارنجی بهترین گزینه می باشد.رنگ قرمزی که در نارنجی به کار رفته است باعث رفع خستگی می گردد.


برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-قالی کاشان-خرید فرش- روانشناسی رنگ
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 7103
تعداد نوشته ها : 72
تعداد نظرات : 0
Rss