آرشیو
یکی از انواع فرش های ماشینی کاشان فرش های طرح خشتی محسوب می شوند. طرح خشتی از سنتی ترین و اصیل ترین طرح های فرش ایرانی است. این طرح در قالی های دستباف ایرانی استفاده بسیاری داشته است. طرح خشتی در قالی ها و گلیم های دستباف عشایر مانند گلیم های بیجار و قشقایی به وفور دیده می شود. در تولید فرش های ماشینی کاشان نیز به دلیل استقبال زیاد خریداران از طرح های خشتی انواع مختلفی از آن بافت شده است. در این متن به بررسی فرش های طرح خشتی کاشان پرداخته و جدید ترین طرح های خشتی را معرفی خواهیم کرد. برای آشنایی کامل با فرش های خشتی با ما همراه شوید.

طرح خشتی چیست ؟

طرح خشتی همانطور که گفته شد طرحی کلاسیک و سنتی است. این طرح ریشه دار ویژگی هایی دارد که به راحتی قابل تشخیص است. در طرح های خشتی از قاب ها و چهر وجهی های هندسی استفاده می شود . این نقش ها شکل دهنده طرح خشتی بوده و در تمامی فرش های خشتی وجود دارند. قاب های این طرح متن فرش را به قسمت های مختلفی تقسیم می کنند. این خشت ها برگرفته از خشت هایی هستند که در گذشته با گل و رس ساخته شده و در ساخت بنا ها استفاده شده اند. بنا ها و خانه های قدیمی نیز به خان های خشتی معروف هستند. 

در طرح خشتی درون قالب های فرش از نقش های دیگری استفاده می شود. از جمله این نقش ها می توان به نقش های گلدانی ، بوته جقه، نقش های افشان و اسلیمی، طرح های هندسی مانند ستاره و مربع و ... اشاره کرد. در فرش های خشتی نقش های اصیلی استفاده شده است. به همین دلیل است که فرش های دستباف و ماشینی طرح خشتنی نمادی از فرهنگ و هنر زیبای ایرانی هستند. در فرش های خشتی جدید از طرح های مدرن استفاده شده که با نقش های سنتی ترکیب شده اند. 
در فرش های دستباف اصیل به دلیل تراکم پایین فرش نقش های ظریفی در بافت استفاده نشده است. اما در فرش های خشتی ماشینی به دلیل تراکم بالا از نقش های بسیار ظریفی استفاده شده است.

فرش خشتی در دکوراسیون

فرش های خشتی طرح های معمولا شلوغ و پر نقشی دارند. به همین دلیل بیش تر در دکوراسیون های خلوت استفاده می شوند تا جلوه ای عالی داشته باشند. فرش های خشتی از این نظر که طرحی اصیل دارند برای استفاده در دکوراسیون های کلاسیک فوق العاده ایده آل هستند. با این وجود در دکوراسیون های مدرن نیز این فرش استفاده زیادی دارد. تضاد ایجاد شده بین طرح سنتی این فرش با دکوراسیون های مدرن جلوه ای هنرمندانه خواهد داشت.

قیمت و خرید فرش های خشتی ماشینی کاشان

برای خرید فرش های ماشینی کاشان مانند فرش طرح خشتی کاشان می توانید به فروشگاه قالی کاشان مراجعه کنید. انواع فرش ماشینی مانند :

  • فرش خشتی 1500 شانه کاشان
  • فرش خشتی 1200 شانه کاشان
  • فرش خشتی 1000 شانه کاشان
  • فرش خشتی 700 شانه  کاشان
  • فرش خشتی 500 شانه کاشان
در فروشگاه قالی کاشان به نمایش گذاشته شده وقابل خرید به صورت مستقیم از کارخانه است. انواع فرش در ابعاد مختلف مانند فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری ، فرش 4 متری و ... در این مجموعه به فروش گذاشته شده است. جدید ترین و پرفروش ترین فرش های طرح خشتی مثل : فرش خشتی طرح گلستان، فرش خشتی طرح شکارگاه، فرش خشتی طرح باغ ارم، فرش خشتی طرح گلستان، فرش خشتی طرح حوض نقره و فرش خشتی طرح خانه رویایی را می توانید در قالی کاشان مشاهده کنید. قیمت ارزان فرش در کنار کیفیت بسیار بالا از ویژگی های مهم این فروشگاه است.


برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش طرح خشتی-انواع طرح فرش-قیمت فرش-خرید فرش
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 7119
تعداد نوشته ها : 72
تعداد نظرات : 0
Rss