آرشیو
فرش کشاان قالی کاشان فرش فانتزی و مدرن فریز کاشان

فرش های ماشینی از نظر طرح و نقش به دو گروه فرش فانتزی و مدرن یا فرش کلاسیک و سنتی دسته بندی می شوند. فرش های کلاسیک دسته ای از فرش های ماشینی هستند که دارای ظاهر اصیل و سنتی قالی های دستباف ایرانی هستند. از این رو به فرش های ماشینی دستباف گونه نیز مشهور هستند. در سوی دیگر فرش های فانتزی و مدرن طرح های جدیدی هستند که در سال های اخیر به بازار فرش ایران راه یافته و طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. فرش های فانتزی و مدرن ظاهر بسیار متفاوتی با فرش های سنتی دارند. در فرش های فانتزی و مدرن بیش تر از طرح های بسیار ساده و بدون نقش استفاده می شود. فرش های مدرن انواع مختلفی مانند فرش های شنل، فرش فریز، فرش شگی، فرش وینتیج و ... دارند. در این متن به بررسی فرش های شنل ماشینی می پردازیم.

فرش شنل چیست ؟

فرش شنل که به فرش بلژیکی نیز معروف است به گروهی از فرش های ماشینی گفته می شود که برخلاف فرش های پرزبلند دارای خاب کم تر نسبت به فرش های کلاسیک هستند. فرش شنل بافتی با خاب کوتاه دارد اما مانند فرش های فریز بسیار نرم و لطیف است. در این فرش از نخ های شنل نیز در بافت استفاده می شود و اغلب نقش های برجسته ای در متن فرش دیده می شوند.

فرش ها شنل اغلب از نخ های پلی استر و پلی پروپیلن بافته می شوند و کیفیت بسیار بالایی دارند. این الیاف مقاومت بسیار بالایی دارند و برای استفاده در فضا های مدرن آپارتمانی بسیار مناسب هستند. فرش های شنل وزن بسیار کمی داشته و شست و شوی آنها نیز فوق العاده راحت است. فرش های شنل بدون پرز هستند و حساسیت ایجاد نمی کنند. یکی از مهم ترین ویژگی های فرش شنل براقیت رنگ های آن است. این مورد در نقش های فانتزی استفاده شده در طرح این فرش به خوبی خود را نشان می دهد.
فرش های فانتزی طرح های بسیار مدرن و جدیدی دارند و بیش تر برای تزیین دکوراسیون استفاده می شوند. انواع فرش های فانتزی درشانه و تراکم های مختلف با ابعاد مختلفی مانند فرش 9 متری، فرش 12 متری، فرش 6 متری و .. بافته شده و برای فروش به بازار عرضه می شود. فرش های شنل طرح های بسیار متنوعی داشته و برای انواع سلیقه ها بافته می شود.

تمیز کردن و شست وشوی فرش شنل

قبل از شستن فرش بهتر است ابتدا آن را تمیز کرده و جارو کنید.

در مورد فرش های کوچک، فرش را بتکانید.
فرش های فانتزی، اکثرا با الیاف مصنوعی و آکرلیک ساخته می شوند.
شستشوی مخصوص این فرش ها با شامپو های صنعتی است.
فرش های فانتزی و آکریلک نباید با پودر شسته شوند. زیرا در هنگام خشک شدن قسمت اصلی فرش وریشه ها دچار زرداب می شود.
در صورتی که فرش شما دارای لکه خاص است قبل از شروع به قالی شویی حتما به لکه برداری بپردازید.
به نسبت ۱ به ۵ شامپو فرش را با آب ولرم یا گرم ( نه آب جوش ) مخلوط نمایید.
سپس با استفاده از برس نرم قالیشویی و محلول مذکور، لکه را بشویید.
همه قسمت های فرش را با دقت برس بکشید.
بهتر است به صورت دورانی بشویید.

بهترین فرش های شنل ماشینی 

برای خرید بهترین فرش های شنل ماشینی یا سایر فرش های فانتزی و مدرن و هم چنین فرش های سنتی و کلاسیک فرش های ماشینی کاشان را پیشنهاد می کنیم. فرش های ماشینی کاشان کیفیت فوق العاده بالایی داشته و با ضمانت نامه 10 ساله به فروش می رسند. فرش های کاشان به دلیل کیفیت بالا و طرح های زیبا در سراسر دنیا پرفروش وپرطرفدار هستند. فرش های کاشان تنوع طرح و نقش بسیار بالایی داشته و برای انواع سلیقه ها مناسب هستند.

برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش فریز-خرید فرش
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 7134
تعداد نوشته ها : 72
تعداد نظرات : 0
Rss