آرشیو

هر نقش و طرحی را که در فرش خود و یا دیگران مشاهده می کنید دارای اسم های خاص خود هستند. نقش و نگاری که در فرش های امروزی و جدید به کار می رود هر کدام ویؤگی خود را دارند و با نام آن هاست که می توانید فرش مورد علاقه خود را پیدا کنید. در غیر این صورت نمی توانید بدون اطلاعات از فرشی کهدوستش دارید آن را خریداری کنید خصوصا در نمایشگاه هایی که آن فرش را موجود ندارند. امروز در این مقاله قالی کاشان قصد داریم تا شما را با حاشیه فرش و انواع متفاوت آن آشنا کنم.

حاشیه وانواع متفاوت آن

حاشیه در فرش طرح های متفاوتی دارد و به شکل های گوناگونی است. در فرش هایی که نقش اصلی ان ها را حاشیه ها شکل می دهند تنها از یک حاشیه که زیبایی طرح را جلوه می دهد استفاده نمی کنند بلکه دارای یک حاشیه اصلی و دو حاشیه فرعی هستند. هر کدام از دسته های اصلی و فرعی طرح های خاص خود را دارند با نام های متفاوت.

حاشیه اصلی فرش

حاشیه های اصلی  بزرگترین حاشیه ای هست که در فرش به چشم می خورد. حاشیه های اصلی را اکثرا با یک یا دو دور روی فرش طراحی می کنند.  طراحی حاشیه های فرش معمولا کوچک هستند اما در بافت فرش بزرگتر از آنچه که طراحی شده است را می بافند. معمولا افراد فرش ها را با دو دسته بندی کلی برای طرح ها می شناسند؛ یکی فرش های محراب دار و دیگری فرش های حاشیه دار می باشد. فرش های دسته دوم که حاشیه دارند در مرکز آن ها محرابی دیده نمی شود و برعکس فرش هایی که محراب دارند حاشیه ای در ان دیده نمی شود.

در فرش های حاشیه دار گاهی تمام حاشیه های بافته شده را به شکل حاشیه اصلی در آن می بافند و برخی نیز تنها از یک حاشیه اصلی در آن استفاده می کنند. بنابراین نمی توان گفت تنها یم حاشیه اصلی در فرش های حاشیه دار استفاده می شود. معمولا رنگ حاشیه های اصلی فرش کمی متفاوت تر از دیگر طرح و نقش ها می باشد. برای نمونه اگر فرشی رنگ زمینه آن گردویی باشد حاشیه های آن را با رنگی کمرنگ تر کی بافند مثلا کرمی رنگ.

حاشیه های فرعی فرش

دسته دومی که در فرش های حاشیه دار طراحی می شوند، حاشیه های فرعی هستند. این حاشیه ها نسبت به حاشیه های اصلی کوچک تر و باریک تر هستند. این تفاوت اندازه در حاشیه ها می تواند گزینه تشخیصی خوبی باشد. حاشیه های فرعی فرش می توانند به صورت موازی رو به روی حاشیه های اصلی اما با سایز کوچک تر قرار بگیرند. در مورد رنگ حاشیه های فرعی باید بگوییم که اکثرا مانند هم هستند و تفاوت رنگی ندارند.

انواع حاشیه های فرعی

حاشیه مداخل: 

به حاشیه هایی که در داخل حاشیه های اصلی قرار دارند اما رنگ آن ها با حاشیه اصلی در تضاد است و می توان تشخیص داد یک حاشیه جداگانه است، حاشیه مداخل می گویند.

حاشیه ایلی:

در فرش های حاشیه دار با نام ایلی از طرح های هندسی و ایلی استفاده می کنند. این حاشیه با نقش و نگار گل ها و پرندگان باعث زیبایی می شوند و نوعی تزئین در حاشیه ایلی به شمار می آیند. جدا از گل و برگ های تزئینی داخل حاشیه ایلی طرح های اسلیمی شکسته و ماهی های ریزو درهم نیز در این نوع از فرش های حاشیه دار به چشم می خورد که از ویژگی های مهم این حاشیه به شمار می رود.

حاشیه دنب گلی:

دنب گلی نام یکی از این فرش های حاشیه دار است که با دقت در نقش آن می توان فهمید که اندازه گل های حاشیه گلی نسبت به دیگر طرح ها بزرگ تر اند و بیشتر به چشم می خورند. علاوه بر بزرگ بودن این گل ها می توان گفت از ویژگی های بارز دیگر این طرح گل های خاص آن ها می باشند. این گل ها با پهن بودن خود ویژگی نام خود را مشخص می کند.

حاشیه شیپوری: 

گل های شیپوری در فرش دیده می شوند که از یک قانون شکستگی پیروی می کنند. این گل ها با شکستگی که دارند بیشتر شبیه به شیپورهایی هستند که سر آن ها خمیده شده است بر همین اساس است که نام این طرح از حاشیه را شیپوری گذاشته اند. فرش های حاشیه دار، دارای انواع زیادی از حاشیه های متفاوتی هستند. در این مقاله برای شما 4 نوع از این حاشیه ها را نام برده و توضیح دادیم . اگر مایل هستید اطلاعات خود را افزایش بدهید و درباره حاشیه فرش ها بیشتر بدانید، می توانید مقاله بعدی ما را که در همین موضوع هیست را مطالعه کنید. قالی کاشان برای اطلاعات بیشتر شما مقالات مفید و زیادی را برایتان فراهم آورده است. 

فرش کاشان

برای خرید یک فرش اصیل و درجه یک قالی کاشان یک گزینه مناسب برای شما می باشد. در قالی کاشان قیمت فرش های ماشینی برابر با قیمت درب کارخانه می شود. شما از طریق فروشگاه قالی کاشان بدون هیچ گونه واسطه ای مستقیم از کارخانه مربوطه خرید خود را انجام خواهید داد. در قالی کاشان ارسال فرش نیز به تمام نقاط ایران به صورت رایگان می باشد. 

برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش زیبا-حاشیه فرش-فرش جدید

اگر می خواهید از منزل خود به عنوان مکانی برای جمع خانوادگی و کسب آرامش استفاده کنید، باید در انتخاب فرش مورد نظرتان حساسیت زیادی را به خرج بدهید.

برای انتخاب و خرید یک فرش باکیفیت و مناسب باید به 5 ویژگی مهم توجه لازم را داشته باشید. برای آگاه شدن از موارد مهم انتخاب فرش باید این 5 نکته مهم را بدانید. قصد ما از ایجاد این مقاله آشناییت شما با نکته های طلایی در خرید فرش است. اگر می خواهید انتخاب و خریدی عاقلانه داشته باشید با ما در ادامه مطالب همراه باشید.

1- در گام اول باید بدانید مصرف شما از فرش درچه محیطی است. مثلا اگر می خواهید از فرش در مکان پر رفت و آمدی استفاده کنید باید فرشی را مورد نظر داشته باشید که پاخوری خوبی را داشته باشد. براثر رفت و آمدهای زیاد خواب آن آسیبی نبیند.طول عمر بالایی داشته باشد که به مرور زمان و در مکان شلوغ سریع کیفیت خود را از دست ندهد و یا به اصطلاح فرش شل نشود. همچنین با استفاده مکرر لطافت خود را حفظ کند و نرمی خود راداشته باشند.

2- نکته دومی که باید برای شما توضیح بدهیم این است که باید به سبک زندگی خود توجه کنید. دارای فرزند هستید! از حیوانات خانگی نگهداری می کنید! و یا دارای خانواده پرجمعیتی هستید! این موارد کمک می کند تا بدانید فرش مناسب برای شما دارای طرح های شلوغ و ریزی هستند که در صورت ایجاد لکه و کثیفی خیلی مشخص نباشد. در مقابل این وضعیت شما اگرفرزند کوچکی ندارید و یا کم تعداد هستید می توانید از فرش های رنگ روشن و طرح های ساده تر استفاده کنید. طرح های ساده این ویژگی را دارند که نمای بزرگتری را جلوه بدهند واگرچه خیلی دارای نقش و نگار نیستند اما زیبایی آنان بسیار توجه را جلب میکند.

3-در مرحله سوم باید توجه داشته باشید که محیط زندگی شما چگونه است؛ اگر درمکانی هستید که گرد وغبار زیاد است وباعث می شود خاک به منزل شما وارد شود نباید از فرش هایی با رنگ های تیره مانند مشکی، آبی نفتی و... استفاده کنید. و در کنار این فرش های رنگ روشن باتوجه به پاخوری شان باعث می شوند که جای پا مشخص شود که در اصطلاح می گویند سایه می اندازد.

4-  تعداد زیادی از رنگ ها هستند که استفاده از آن ها در فرش های مصرفی باعث می شود فرش مکانی که در ان قرار می گیرد را بزرگتر نشان بدهد. اگر مکان نسبتا کوچکی دارید و می خواهید بزرگتر جلوه بدهد پیشنهاد ما برای شما فرش های رنگ روشن هستند. رنگ های روشن و واضح باعث می شوند محیط خانه شما تا حدودی بزرگتر شود.

دربرابر اگر خانه ای نسبتا بزرگ دارید و می خواهید فضای شما خیلی بزرگ به نظر نرسد می توانید از رنگ های تیره استفاده کنید. رنگ های تیره موجب می شوند مکان مورد استفاده شما کوچکتر و یا به  نحوی جمع و جور تر به نظر بیاید.

5- اگر فرشی را می خواهید برای محیط آشپزخانه استفاده کنید باید فرشی را خریداری کنید که در بافت آن از اولفین استفاده کرده اند. اولین الیافی است که وقتی در فرش بافته می شود باعث مقاومت زیاد آن می شود و همچنین باعث می شود رطوبت را به خود جذب نکند به همین دلیل بهترین گزینه  برای استفاده فرش آشپزخانه این الیاف هستند.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

قالی کاشان همواره تلاش کرده در بافت فرش خود به تمامی نکات مهم توجه کند تا مشتریان عزیز با خیالی آسوده به خرید خود بپردازند و فرشی با تضضمین کیفیت دریافت کنند. 

برچسب ها : فرش کاشان-فرش مناسب-فرش باکیفیت+فرش درجه یک-فرش ماشینی-قالی کاشان

همان طور که می دانید امروزه یکی از محصولاتی که افراد برای منزل خود تهیه می کنند فرش ماشینی می باشد. فرش های ماشینی یکی از متنوع ترین پوشش هایی می باشد که شما می توانید برای منزل خود استفاده نمایید. در دسته فرش های ماشینی، در حال حاضر فرش های فانتزی و مدرن بسیار پرفروش می باشند. که در ادامه این مقاله قصد داریم تا از ویژگی های آن برای شما بگوییم. با ما همراه باشید.

فرش شنل چیست؟

فرش های شنل یکی از معروف ترین فرش های فانتزی می باشند. در صنعت فرش ماشینی نام دیگر این محصول فرش بلژیکی می باشد. این فرش یک محصول جدید و به روز بوده و برای قسمت های مختلفی از دکوراسیون شما طراحی شده است. فرش های شنل سطح گل برجسته ای داشته و الیاف خاب فرش ارتفاع کمی را دارد.

الیاف به کار رفته در خاب فرش شنل از پلی استر و پلی پروپیلن می باشد. پلی استر و پروپیلن دو الیاف کاربردی در تولید فرش فانتزی محسوب می شود. این الیاف از فرش شما در برابر تابش نور خورشید، حساسیت، پرزدهی و ... محافظت می کند. اما به منظور اینکه الیاف پلی استر و پلی پروپیلن نوعی الیاف مصنوعی می باشد پس از مدت زمان مشخصی سطح خاب فرش کوبیده می شود. اما اگر از این محصول به صورت صحیح نگهداری کنید طول عمر فرش نیز افزایش می یابد. الیاف به کار رفته در فرش شنل توسط عملیات هیت ست کردن دچار مقاومت بیشتری شده و حالت کشسانی نیز پیدا می کنند. در نتیجه الیاف آن به حالت اولیه خود بازگشته و تغییر حالت نمی دهند.

فرش های شنل در ابعاد متنوع فرش 12 متری، فرش 9 متری و همچنین فرش 6 متری بافته می شود. خاصیت فرش های شنل به صورتی می باشد که شما می توانید از ابعاد کوچک تر مانند ابعاد قالیچه و پادری برای قسمت های کوچک تری از خانه از ان استفاده کنید.

از دیگر ویژگی های فرش شنل وزن بسیار سبک آن می باشد. شما می توانید این محصول را به راحتی جا به جا کرده و در صورت لزوم آن را شستشو دهید. لازم به ذکر است که به دلیل گل برجستگی الیاف فرش شنل در صورت شستشوی فراوان گل برجستگی این الیاف از بین خواهد رفت.

فرش های شنل دارای قیمت ارزانی می باشد. و اگر به دنبال فرش ارزانی می باشید می توانید از فرش های شنل استفاده کنید. قیمت ارزان این محصول به دلیل شانه و تراکم پایین در فرش های شنل و همچنین الیاف به کار رفته در فرش می باشد که باعث می شود در صورت آسیب وارد شدن به فرش آن را به سرعت با فرشی دیگر تعویض کنید و هزینه بالایی را برای شما رقم نخواهد زد.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

برای خرید فرش فانتزی و مدرن بهترین گزینه برای شما فروشگاه اینترنتی قالی کاشان می باشد. در قالی کاشان قیمت فرش ماشینی با قیمت درب کارخانه برابر می باشد. همچنین به منظور کاهش هزینه برای شما مشتریان گرامی ارسال فرش به تمام نقاط ایران به صورت رایگان می باشد.

برچسب ها : فرش شنل-فرش کاشان-قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش زیبا-فرش جدید

یکی از راه های افزایش طول عمر فرش ماشینی یا فرش دستباف روش نگهداری صحیح آن می باشد. اگر شما  بتوانید به عنوان یک خریدار از فرش خود به خوبی نگهداری کنید در کنار زیبایی فراوان و درخشان بودن فرشتان، تا سال های سال می توانید از ان به عنوان یک پوشش مناسب برای منزل خود استفاده نمایید. در ادامه این مقاله در مورد یکی از عموامل آسیب پذیر به فرش صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بید زدگی در فرش

یکی از مواردی که باعث نگرانی افراد از خرید فرش می باشد، بید زدگی آن می باشد. از آنجایی که امروزه قیمت فرش افزایش داشته است اگر از فرش به خصوص فرش دستباف استفاده می کنید برای ارزش بالای فرشتان لازم است تا از آن به بهترین شکل ممکن نگهداری کنید.

مواردی که باعث آسیب وارد شده به فرش می شود به عوامل مختلفی بستگی دارد. مانند شرایط آب و هوایی منطقه شما، نفوذ حشرات به داخل فرش مانند موریانه، بید، ملخ ها، سوسک و... که باعث می شود صدمه های جبران نا پذیری به فرش وارد شود.

در تمام این موارد نفوذ حشرات به داخل فرش یکی از بدترین اتفاقاتی است که موجب از بین رفتن فرش می شود. و شما باید تمام تلاش خود را در نگهداری از فرش خود انجام دهید.

بید زدگی چیست؟

بید نام حشره ای می باشد که ظاهر آن همانند پروانه است. و رنگ آن زرد می باشد. این حشره از الیاف طبیعی مانند پشم در فرش دستباف تعذیه می کند و انتخاب آن پس از پشم، الیاف مصنوعی می باشد. این حشرات در لا به لای همان الیاف رشد می کنند و تکثیر پیدا می کنند. به همین دلیل تعداد ان افزایش یافته و درون فرش به سرعت از بین خواهد رفت.

این حشره در مراحل رشد خود به شکل های گوناگون در بافتفرش ظاهر می شود. همچنین رنگ های مختلفی را دارد برای مثال این حشره به صورت درخشان، قهوه ای و خاستیکری در بافت فرش ظاهر می شود. بید ها کار خود را از گره هایی که در بافت فرش ایجاد شده شروع می کند و آن را از بین می برد.

تمام مواردی که خدمت شما دوستان گرامی ذکر شد صرفا برای فرش دستباف بوده و از آنجایی که الیاف مصنوعی در فرش های ماشینی استفاده شده هیچ خطری محصولاتی با الیاف مصنوعی را تهدید نخواهد کرد.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

برای خرید فرش ماشینی با کیفیت بالا می توانید خرید خود را از کارخانه و برند های معتبری انجام دهید. امروزه کاشان یکی از صنعت های تولید فرش ماشینی به شمار می آید. که کارخانه های بسیار معروفی در آن جا وجود دارد. برای خرید فرش ماشینی می توانید به فروشگاه اینترنتی قالی کاشان سر زده و محصول مورد پسند خود را با پایین ترین قیمت خریداری بفرمایید. در قالی کاشان قیمت فرش برابر با قیمت درب کارخانه محاسبه شده و ارسال فرش ماشینی به تمام نقاط ایران به صورت رایگان نیز می باشد. با خرید از قالی کاشان زیبایی را به منزل خود هدیه دهید.

برچسب ها : فرش کاشان-روش نگهداری از فرش- قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش درجه یک-فرش ارزان-فرش جدید

با توجه به قدمت فرش ایرانی طرح های اصیل بکار رفته در این فرش ها نیز دارای قدمت بسیار زیادی بوده وپیشینه ای دیرین دارند. یکی از قدیمی ترین و زیباترین نقش ها در فرش ایرانی تقش بته جقه است. که گذشته از زیبایی بسیار ریشه در اصالت و فرهنگ اصیل ایرانی دارد.

امروزه فرش های با طرح بته جقه در میان مردم طرفداران زیادی دارد. این فرش به صورت دستبافت بسیارزیبا و خاص است اما گرانی قیمت آن باعث شده که طرفداران این نقش فرش به سمت انواع ماشینی آن روی بیاورند. فرش بته جقه ماشینی در طرح و رنگ های متنوع بافته میشوند. انواع فرش ماشینی با طرح بته جقه به صورت فرش 700 شانه با تراکم 2550 و تا 1500 شانه با تراکم 4500 بافته میشود.

در این مقاله شما را با نقش بته جقه در فرش بیشتر آشنا خواهیم کرد.

بته جقه نقشی ست که از گذشته تا کنون وجود داشته و نمونه های مختلف آن بر روی ظروف قدیمی، پارچه ها و منسوجات و قالی ها ی ایرانی یافت شده است. در واقع بته همان سرو خمیده است و که نماد آزادی و آزادگی است و جقه نیز نماد پرپرندگان است. که بروی تاج پادشاهان انواع آن دیده میشود. بسیاری از کارشناسان معتقدند خاستگاه بته در ایران است و آن را به آتش مقدس و آیین رزتشتی نسبت داده اند.

نقش بته جقه امروزه با اشکال گوناگون در صنایع مختلف هنری از جمله فرش بافی کاربرد زیادی دارد. این نقش از نقوش مورد توجه بسیاری از بافندگان فرش دستبافت و طراحان فرش ماشینی است. انواع دستبافت این نقشه به صورت قالی و گلیم بافت میشود و بیشتر توسط عشایر مناطق فارس بافته می شود اما بافت آن در مناطق مختلف ایران از جمله همدان و قم کرمان نیز رواج دارد.

انواع  بته جقه که در متن و حاشیه فرش ها دیده می شوند عبارتند از: بته میری ، بته خرقه ای، بته کاجی ، بته بادامی، بته قلمکار، هشت پر و افشار و مادر و بچه و شاخ گوزنی است.که مهمترین آن ها خرقه ای و میری و کردستانی و قلمکارمی باشد.

از مهمتری نقشه ای بته جقه در فرش

بته قلمکار اصفهانی ، بته لچک و نرنج و بته کردستانی یا هشت پر و بته میرشکسته و بته افشاری از مهمترین نقش های فرش بته جقه ای هستند.

بته جقه در فرش یا به صورت بزرگ و پراز نقوش مختلف بافت میشود یا به صورت کوچک در سرتاسر فرش که درمتن و حاشیه ی فرش گسترده شده است.

فرش بته جقه در دکوراسیون منزل

از آن جا که فرش بته جقه جزو نقشه ای اصیل ایرانی محسوب می شود. انتخاب این فرش چیدمان خاص خود را میطلبد. با انتخاب فرش بته جقه ای نمیتوانید دکوراسیونی را انتخاب کنید که سبک آن مدرن و فانتزی است . بهترین سبک پیشنهادی برای این فرش، دکوراسیون کلاسیک و سنتی است . هرچند که می توان از نقش ها ی متنوع این فرش در دکوراسیون های مجلل و سلطنتی نیز استفاده نمود.

نکته ی مهمی که باید در نظر گرفته شود شلوغی این سبک نقشه است که بیشتر برای فضاهای بزرگ که پاخور زیاد دارند مناسب می باشد و از طرفی در صورت انتخاب این فرش سعی کنید از شلوغ کردن فضای چیدمان با اکسسوری های زیاد بپرهیزید و پارچه مبل ها را نیز ساده و بدون طرح انتخاب کنید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

فروشگاه اینترنتی قالی کاشان که یک فروشگاه معتبر در زمینه فرش می باشد، با تنوع بسیار انواع فرش ها به شما این اجازه را می دهد که فرش مناسب منزل خود را با ابعاد دلخواه و همچنین کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید. یکی از ویژگی های این فروشگاه ارسال رایگان محصولات به سراسر ایران می باشد.

برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش زیبا-فرش جدید-فرش ارزان-فرش باکیفیت
یکی از فرش هایی که وجود آن برای منزل اهمیت بسیای را دارد فرش آشپزخانه می باشد. فرش آشپزخانه به زیبایی و همچنین پاکیزگی محیط آشپزخانه شما کمک بسیاری را می کند. یکی از مواردی که برای آشپزخانه بسیار مهم است کیفیت فرش می باشد. 
از آنجایی که فرش های آشپزخانه در مقابل رطوبت بالایی قرار دارد باید از الیافی در آن استفاده شود که کیفیت بالایی را در برابر این موارد داشته باشد.
در گذشته برای پوشش آشپزخانه از فرش های زیادی استفاده می شد اما امروزه فرش هایی در حال بافت هستند که مختص به خود فضای آشپزخانه می باشند.
الیاف پلی اوژن یکی از با دوام ترین الیاف مخصوص آشپزخانه بوده که از فرش شما در برابر رفت و آمد، شستشو و رطوبت، حرارت، تابش نور مستقیم خورشید، آلودگی و لکه و... محافظت می کند.
ترجیح ما به عنوان یک کارشناس فرش به شما خرید فرش های تیره رنگ کی باشد. اگر فرش زمینه تیره با دکوراسیون شما هماهنگی دارد فرش زمینه تیره را در اولویت خود قرار دهید. 
چرا که فرش های زمینه تیره وضوح آلودگی و لکه موجود بر فرش را کاهش می دهد. 
نکته دیگر در مورد خرید فرش های آشپزخانه محل قرار دادن آن می باشد. به شما پیشنهاد می شود فرش خود را در مرکز آشپزخانه قرار دهید. تا با کابیت ها و محل شستشوی مکرر ظروف فاصله داشته باشد. به این ترتیب فرش شما کمتر دچار جذب رطوبت شده و مدت زمان بیشتر برای شما کار خواهد کرد.
و در نهایت نکته سوم استفاده از میز ناهار خوری در آشپزخانه می باشد. اگر از میز ناهار خوری در آشپزخانه استفاده می کنید لازم است میز را بر روی فرش قرار دهید. به صورتی که هنگام نشستن روی صندلی پاهای مخاطب بر روی فرش قرار بگیرد و حس خوبی به او القا شود.
فرش های ماشینی با  الیاف پلی اوژن در میزان شانه و تراکم استانداردی بافته می شود. این محصولات 700 شانه با تراکم 2550 می باشد. 
توجه داشته باشید این فرش ها از لحاظ بافت همانند فرش 700 شانه واقعی می مانند. اما الیاف پلی اوژن به کار رفته در فرش های آشپزخانه ظاهر فرش های 1200 و 1500 شانه را دارند. زیرا ارتفاع خواب فرش کم بوده و زمینه فرش بسیار فشرده می باشد.
فرش های آشپزخانه در طرح های متنوعی همچون فرش معروف ادویه جات،طرح سبزیجات،طرح میوه و ... بافته می شوند. شما می توانید تمام این محصولات را در سایت اینترنتی قالی کاشان ملاحظه فرموده و از محصولات متنوع این مجموعه استفاده کنید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

برای خرید یک فرش با کیفیت با ضمانت نامه کیفیت قالی کاشان پیشنهادی عالی برای شما می باشد. در قالی کاشان فرش ماشینی بسیار ارزان قیمت می باشد. چرا که قیمت های آن همانند قیمت خرید مستقیم از درب کارخانه می باشد. یکی دیگر از مزیت های فروشگاه اینترنتی قالی کاشان ارسال رایگان فرش به سراسر ایران نیز می باشد.
برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش 700 شانه-فرش آشپزخانه

سلیقه ها در انتخاب فرش مورد نظر بسیار متفاوت می باشد. چرا که امروزه شاهد تنوع بالایی از فرش های ماشینی می باشیم. بعضی از افراد تمایل به خرید فرش های ریز بافت با گل های ریز و به صورت کلی زمینه شلوغ می باشند. که تولید کنندگان محصولات زیادی با این مشخصات را تاکنون بافته و در حال حاضر مشغول طراحی و بافت های جدید می باشند. برای آشنایی با یکی از طرح های اصیل و قدیمی با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

فرش 1200 شانه گل فرنگ

یکی از طرح های بسیار پرفروش و ثبتی توسط شرکت تولید کننده فرش 1200 شانه طرح گل فرنگ می باشد. این فرش به دلیل پر فروش بودن در رنگ بندی های متنوعی بافته می شود. نمونه تصویر بالا طرح 1200 شانه گل فرنگ می باشد. این فرش طرح ثبتی شرکت محتشم کاشان بوده و تنها توسط این شرکت بافته می شود.

الیافی که در بافت فرش 1200 شانه طرح گل فرنگ به کار رفته است صد در صد اکریلیک می باشد. الیاف اکریلیک  در برابر رفت و آمد افراد مقاوم می باشد. یا به قول معروف پاخور فرش بالا می باشد. اصولا شرکت های تولید کننده فرش های بافته شده با الیاف اکریلیک را ضمانت می کنند. که در فروشگاه اینترنتی قالی کاشان این محصولات شامل 10 سال ضمانت نامه کیفیت می باشد.

فرش طرح گل فرنگ به منظور گل های ریز به کار برده شده در زمینه فرش در خانه و دکوراسیون های سبک کلاسیک به کار برده می شود. این فرش در رنگ بندی کرم، سرمه ای، بادامی، بژ و... بافته می شوند. از نظر کارشناسان دکوراسیون داخلی در فروشگاه قالی کاشان این فرش در کنار مبلمان سلطنتی بسیار شیک و منحصر به فرد می باشد.

فرش گل فرنگ 1200 شانه کاشان به علت درخواست بالا توسط مشتریان گرامی در ابعاد 12 متری، فرش 9 متری و همچنین فرش 6 متری بافته می شود. مشتریان برای پوشش راهرو یا قسمت کوچکی از خانه خود از سایز های کناره و قالیچه این محصول استفاده می کنند.

همان طور که در عکس بالا ملاحظه می کنید در مرکز فرش از ترنج نیز استفاده شده است. همچنین این محصول لچک بزرگی را نداشته و بیشتر از گل های متنوع در زمینه فرش کار شده است. اگر به دنبال این فرش بوده و آن را در فروشگاه های سطح شهر خود یافتید از نام برند این فرش مطمئن شوید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

برای خرید فرش با برند معتبر پیشنهاد ما به شما فروشگاه اینترنتی قالی کاشان می باشد. در این مجموعه از برند های معتبر کاشان به قیمت درب کارخانه فرش نیز عرضه می شود. فروشگاه قالی کاشان دارای نماد اعتماد الکترونیک و جواز کسب اینترنتی بوده که محصولات خود را به مدت 10 سال ضمانت کرده است. این مجموعه به تمام نقاط ایران ارسال رایگان نیز دارد. با خرید از مجموعه قالی کشاان زیبایی را به خانه خود هدیه دهید.

برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش 1200 شانه-طرح فرش-طرح گلفرنگ کاشان-فرش جدید-فرش اصیل
فرش شگی یا پرزبلند یکی از زیبا ترین فرش های ماشینی تولید شده تا به کنون می باشد. این فرش به دلیل الیاف بلند خود بسیار لطیف بوده و همین لطافت نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است. بسیاری از افراد مایلند به هنگام راه رفتن بر روی فرش حس خوبی به آن ها منتقل شود. به همین دلیل فرش های شگی گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. در ادامه با فرش های شگی بیشتر آشنا خواهیم شد.

فرش شگی چیست؟!

فرش های شگی تفاوت ظاهری زیادی با فرش های ماشینی دیگر دارد. فرش ماشینی هرچه دارای شانه و تراکم بالاتری باشد سطح فرش فشرده تر خواهد بود. اما فرش شگی به دلیل تراکم پایین وپرز های بلند آن باعث شده تا الیاف فرش بسیار واضح دیده شود.
فرش های شگی برای مکان هایی همچون اتاق خواب، سالن نشیمن، و در گاهی اوقات متناسب با فضا و سبک دکوراسیون در سالن پذیرایی نیز استفاده می شود. فرش شگی تنوع بالایی را دارد. و در دو نوع ساده و سه بعدی بافته می شود. در این میان فرش های شگی ساده و فلوکاتی نیز بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته است. در فرش های فلوکاتی از تراکم بالاتری استفاده شده و درون فرش بسیار پر تر دیده می شود. و فضای خالی نقش کمتری را دارد. نا گفته نماند که الیاف در فرش شگی فلوکاتی نیز یک دست بوده و طول عمر بالاتری را دارند.
اما فرش های شگی ساده سطح کوتاه و بلندی داشته و تمام الیاف یک دست نمی باشند. همچنین قیمت آن کمی مناسب تر از فرش های شگی فلوکاتی است. 
در صنعت فرش ماشینی از تنوع بالایی برای طراحی و بافت نقش فرش استفاده می شود. مانند طرح سه بعدی که تصویرش را در ابتدای مقاله ملاحظه میفرمایید. 
هر یک از این طرح ها برای دکوراسیون مختص به خودش بسیار شیک می باشد.برای مثال در دکوراسیون های فانتزی و مدرن از فرش های شگی ساده نیز مانند رنگ سفید یا مشکی استفاده می شود. زیرا این دو رنگ خنثی بوده و با تمام دکوراسیون ها نیز ست می شود. همچنین یکی دیگر از رنگ های پرفروش در فرش شگی، طیف قرمز و طوسی می باشد. که برای اتاق خواب نیز مناسب خواهد بود. اگر مایل نیستید تمام فضای اتاق خواب خود را با فرش شگی بپوشانید می توانید این فرش را در ابعاد کوچک تری سفارش داده و در اتاق تخت خواب خود از آن استفاده کنید. چرا که هنگام پایین آمدن از تخت و پا گذاشتن روی فرش حس خوبی را به مخاطب انتقال می دهد.
برای خرید فرش های شگی راه های زیادی وجود دارد. شما می توانید از طریق فروشگاه های فرش در سطح شهر خود به راحتی به این محصولات دسترسی پیدا کنید. اما در فروشگاه اینترنتی قالی کاشان تنوع این محصولات به دلیل فروش بالا بسیار زیاد بوده و شما می توانید با توجه به ابعادی که لازم دارید این محصول را از درب کارخانه در رنگ بندی های متفاوت سفارش دهید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

همان طور که توضیح داده شد فروشگاه قالی کاشان یکی از برترین فروشگاه های فروش فرش ماشینی می باشد.  در این فروشگاه تمام محصولات فرش ماشینی در سایز های استاندارد و غیر استاندارد نیز قابل سفارش می باشد. همچنین ارسال فرش در قالی کاشان به سراسر ایران به صورت رایگان بوده و قیمت فرش بر اساس درب کارخانه برای مشتریان گرامی محاسبه می گردد.
برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش شگی-فرش پرزبلند-فرش لطیف-فرش مناسب اتاق خواب-فرش فانتزی و مدرن

با توجه به قدمت فرش ایرانی طرح های اصیل بکار رفته در این فرش ها نیز دارای قدمت بسیار زیادی بوده وپیشینه ای دیرین دارند. یکی از قدیمی ترین و زیباترین نقش ها در فرش ایرانی تقش بته جقه است. که گذشته از زیبایی بسیار ریشه در اصالت و فرهنگ اصیل ایرانی دارد.

امروزه فرش های با طرح بته جقه در میان مردم طرفداران زیادی دارد. این فرش به صورت دستبافت بسیارزیبا و خاص است اما گرانی قیمت آن باعث شده که طرفداران این نقش فرش به سمت انواع ماشینی آن روی بیاورند. فرش بته جقه ماشینی در طرح و رنگ های متنوع بافته میشوند. انواع فرش ماشینی با طرح بته جقه به صورت فرش 700 شانه با تراکم 2550 و تا 1500 شانه با تراکم 4500 بافته میشود.

در این مقاله شما را با نقش بته جقه در فرش بیشتر آشنا خواهیم کرد.

بته جقه نقشی ست که از گذشته تا کنون وجود داشته و نمونه های مختلف آن بر روی ظروف قدیمی، پارچه ها و منسوجات و قالی ها ی ایرانی یافت شده است. در واقع بته همان سرو خمیده است و که نماد آزادی و آزادگی است و جقه نیز نماد پرپرندگان است. که بروی تاج پادشاهان انواع آن دیده میشود. بسیاری از کارشناسان معتقدند خاستگاه بته در ایران است و آن را به آتش مقدس و آیین رزتشتی نسبت داده اند.

نقش بته جقه امروزه با اشکال گوناگون در صنایع مختلف هنری از جمله فرش بافی کاربرد زیادی دارد. این نقش از نقوش مورد توجه بسیاری از بافندگان فرش دستبافت و طراحان فرش ماشینی است. انواع دستبافت این نقشه به صورت قالی و گلیم بافت میشود و بیشتر توسط عشایر مناطق فارس بافته می شود اما بافت آن در مناطق مختلف ایران از جمله همدان و قم کرمان نیز رواج دارد.

انواع  بته جقه که در متن و حاشیه فرش ها دیده می شوند عبارتند از: بته میری ، بته خرقه ای، بته کاجی ، بته بادامی، بته قلمکار، هشت پر و افشار و مادر و بچه و شاخ گوزنی است.که مهمترین آن ها خرقه ای و میری و کردستانی و قلمکارمی باشد.

از مهمتری نقشه ای بته جقه در فرش

بته قلمکار اصفهانی ، بته لچک و نرنج و بته کردستانی یا هشت پر و بته میرشکسته و بته افشاری از مهمترین نقش های فرش بته جقه ای هستند.

بته جقه در فرش یا به صورت بزرگ و پراز نقوش مختلف بافت میشود یا به صورت کوچک در سرتاسر فرش که درمتن و حاشیه ی فرش گسترده شده است.

فرش بته جقه در دکوراسیون منزل

از آن جا که فرش بته جقه جزو نقشه ای اصیل ایرانی محسوب می شود. انتخاب این فرش چیدمان خاص خود را میطلبد. با انتخاب فرش بته جقه ای نمیتوانید دکوراسیونی را انتخاب کنید که سبک آن مدرن و فانتزی است . بهترین سبک پیشنهادی برای این فرش، دکوراسیون کلاسیک و سنتی است . هرچند که می توان از نقش ها ی متنوع این فرش در دکوراسیون های مجلل و سلطنتی نیز استفاده نمود.

نکته ی مهمی که باید در نظر گرفته شود شلوغی این سبک نقشه است که بیشتر برای فضاهای بزرگ که پاخور زیاد دارند مناسب می باشد و از طرفی در صورت انتخاب این فرش سعی کنید از شلوغ کردن فضای چیدمان با اکسسوری های زیاد بپرهیزید و پارچه مبل ها را نیز ساده و بدون طرح انتخاب کنید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

فروشگاه اینترنتی قالی کاشان که یک فروشگاه معتبر در زمینه فرش می باشد، با تنوع بسیار انواع فرش ها به شما این اجازه را می دهد که فرش مناسب منزل خود را با ابعاد دلخواه و همچنین کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید. یکی از ویژگی های این فروشگاه ارسال رایگان محصولات به سراسر ایران می باشد.

برچسب ها : فرش ماشینی-فرش کاشان-قالی کاشان-فرش جدید-فرش باکیفیت

نقش و نگار هایی که ما امروز بر روی فرش های ماشینی و دستبافت می بینیم به گذشته های دور برمیگردد. گاهی ایده های مختلف از کشور های دیگر نیز وارد ایران شده و باعث ایجاد نقشه های متنوع شده است. اما با وجود تنوع بسیار در این زمینه نقشه های فرش در 8 دسته طبقه بندی می شوند که شامل نقشه های قدیمی و جدید می باشد. در این مقاله با این سبک ها بیشتر آشنا شده و به شما کمک می کنیم در هنگام خرید فرش، نقشه ها را به خوبی بشناسید. با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

انواع طرح های فرش

*طرح لچک ترنج

این طرح که به اصطلاح به آن لچک محراب نیز می گویند یکی از معروف ترین طرح ها در فرش می باشد که به گفته مورخان از طراحی کاشی های مدارس، مساجد یا نقش و نگار های روی کتاب های قدیمی چرمی به وجود آمده است. نقشه کشان قالی در دوره صفویه با خلاقیت های بسیارشان به طراحی این اشکال زیبا پرداخته و باعث وجود یک اثر ماندگار در این بازه زمانی شده اند. از اصیل ترین مناطق نقشه کشی فرش می توان به کاشان اشاره کرد. که شهر هایی همچون یزد، اردستان و کشور مصر از روی این نقش و نگار ها در طراحی نقشه هایشان به کار برده اند.

*طرح افشان

این نقشه از گذشته تا کنون در بین تمام افراد بسیار محبوب بوده است. طرح های افشان نقشه هایی بدون ترنج و خلوت می باشند و بهترین گزینه برای دکوراسیون های شلوغ است. در طراحی نقشه افشان از گل و بوته استفاده شده و طرح های اسلیمی در حاشیه فرش به کار برده شده است. طرح افشان از زمان شاه عباس شکل گرفته و تا امروز توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. نام یکی از نقشه های معروف افشان شاه عباسی بوده که در گذشته به آن سرتاسری شاه عباس نیز می گفتند. از دیگر نقشه ها می توان به افشان شکسته، افشان ترنج دار، افشان اسلیمی و ... اشاره کرد.

*طرح گلدانی و درختی

این طرح یکی از معروف ترین نقشه های کاشان می باشد که از گذشته تا امروز در بین تمام علاقه مندان به فرش شناخته شده می باشد. اصالت این طرح مربوط به جوشقان کاشان می باشد که در زمان صفویه شکل گرفته اند. در حال حاضر از این نقشه بیشتر برای بافت قالیچه استفاده می شود.

*طرح شکارگاه

همان طور که اسم این طرح پیداست طراحی این نقشه تصویر شکار حیوانات، شکارچی و گل و گیاه بوده که در سر تا سر فرش پیاده شده است. در صنعت فرش ماشینی امروزه از طرح شکارگاه استقبال فراوانی می شود. و می توان این سبک را بر روی فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه خریداری کرد.

*طرح محرابی

ایده این نقشه از محراب مسجد گرفته شده و همانند اسمش در پوشش مساجد به کار برده می شود. در بعضی از نقشه های محرابی شما می توانید خطی از قرآن یا احادیث را در قسمتی که انسان سجده می کند در حاشیه فرش ملاحظه بفرمایید. در این طراحی به هیچ وجه چهره، حیوانات و گل و گیاه طراحی نمی شود. چرا که در هنگام اقامه نماز افراد را دچار سردرگمی خواهد کرد.

*طرح های واگیره ای

این نقشه در قسمت کوچکی طراحی شده و در سر تا سر نقشه به صورت مداوم تکرار می شود. از معروف ترین سبک ها در این زمینه می توان به نقشه های خشتی و بته جقه اشاره کرد.

*طرح های تصویری

طرح های تصویری در کاشان سابقه ای دور و دراز دارد. اشخاص نامداری در این زمینه در زمان محمد رضا شاه پهلوی به بافت این سبک برای پوشش دربار می پرداختند. 3 نقشه در این طراحی بسیار معروف می باشد که شامل:

*نقشه ی محتشم، چهره ای و منظره ی شمایلی می باشد.

در نقشه محتشم اکثرا طرح های لچک و ترنج به کار برده شده است. حاشیه های این نقشه پهن بوده و گل و بوته هایی مانند درخت بید مجنون، گل و بوته ها به سادگی در سر تا سر فرش استفاده شده است. در حاشیه نقشه نیز نقش و نگار های اسلیمی به کار رفته و یکی از زیبا ترین نقشه های فرش می باشد.

فرش کاشان

امروزه کاشان یکی از برزگترین تولید کننده های فرش ماشینی می باشد. طرح هایی که امروزه بر روی فرش های ماشینی پیاده می شوند از نقش و نگار های قدیمی ایده گرفته اند. سایت قالی کاشان یکی از برند های معتبر در زمینه فروش محصولات فرش ماشینی بوده و نقشه های قدیمی و جدید را در اختیار مشتریان خود قرار داده است. ارسال محصولات این فروشگاه مستقیم از کارخانه و بدون واسطه می باشد. یکی از مزیت های این فروشگاه اینترنتی ارسال رایگان محصولات به سراسر ایران می باشد.

برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش زیبا-فرش باکیفیت-ابعاد فرش-جنس فرش-رنگ فرش ماشینی
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 8105
تعداد نوشته ها : 76
تعداد نظرات : 0
Rss