آرشیو

همان طور که می دانید امروزه یکی از محصولاتی که افراد برای منزل خود تهیه می کنند فرش ماشینی می باشد. فرش های ماشینی یکی از متنوع ترین پوشش هایی می باشد که شما می توانید برای منزل خود استفاده نمایید. در دسته فرش های ماشینی، در حال حاضر فرش های فانتزی و مدرن بسیار پرفروش می باشند. که در ادامه این مقاله قصد داریم تا از ویژگی های آن برای شما بگوییم. با ما همراه باشید.

فرش شنل چیست؟

فرش های شنل یکی از معروف ترین فرش های فانتزی می باشند. در صنعت فرش ماشینی نام دیگر این محصول فرش بلژیکی می باشد. این فرش یک محصول جدید و به روز بوده و برای قسمت های مختلفی از دکوراسیون شما طراحی شده است. فرش های شنل سطح گل برجسته ای داشته و الیاف خاب فرش ارتفاع کمی را دارد.

الیاف به کار رفته در خاب فرش شنل از پلی استر و پلی پروپیلن می باشد. پلی استر و پروپیلن دو الیاف کاربردی در تولید فرش فانتزی محسوب می شود. این الیاف از فرش شما در برابر تابش نور خورشید، حساسیت، پرزدهی و ... محافظت می کند. اما به منظور اینکه الیاف پلی استر و پلی پروپیلن نوعی الیاف مصنوعی می باشد پس از مدت زمان مشخصی سطح خاب فرش کوبیده می شود. اما اگر از این محصول به صورت صحیح نگهداری کنید طول عمر فرش نیز افزایش می یابد. الیاف به کار رفته در فرش شنل توسط عملیات هیت ست کردن دچار مقاومت بیشتری شده و حالت کشسانی نیز پیدا می کنند. در نتیجه الیاف آن به حالت اولیه خود بازگشته و تغییر حالت نمی دهند.

فرش های شنل در ابعاد متنوع فرش 12 متری، فرش 9 متری و همچنین فرش 6 متری بافته می شود. خاصیت فرش های شنل به صورتی می باشد که شما می توانید از ابعاد کوچک تر مانند ابعاد قالیچه و پادری برای قسمت های کوچک تری از خانه از ان استفاده کنید.

از دیگر ویژگی های فرش شنل وزن بسیار سبک آن می باشد. شما می توانید این محصول را به راحتی جا به جا کرده و در صورت لزوم آن را شستشو دهید. لازم به ذکر است که به دلیل گل برجستگی الیاف فرش شنل در صورت شستشوی فراوان گل برجستگی این الیاف از بین خواهد رفت.

فرش های شنل دارای قیمت ارزانی می باشد. و اگر به دنبال فرش ارزانی می باشید می توانید از فرش های شنل استفاده کنید. قیمت ارزان این محصول به دلیل شانه و تراکم پایین در فرش های شنل و همچنین الیاف به کار رفته در فرش می باشد که باعث می شود در صورت آسیب وارد شدن به فرش آن را به سرعت با فرشی دیگر تعویض کنید و هزینه بالایی را برای شما رقم نخواهد زد.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

برای خرید فرش فانتزی و مدرن بهترین گزینه برای شما فروشگاه اینترنتی قالی کاشان می باشد. در قالی کاشان قیمت فرش ماشینی با قیمت درب کارخانه برابر می باشد. همچنین به منظور کاهش هزینه برای شما مشتریان گرامی ارسال فرش به تمام نقاط ایران به صورت رایگان می باشد.

برچسب ها : فرش شنل-فرش کاشان-قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش زیبا-فرش جدید

یکی از راه های افزایش طول عمر فرش ماشینی یا فرش دستباف روش نگهداری صحیح آن می باشد. اگر شما  بتوانید به عنوان یک خریدار از فرش خود به خوبی نگهداری کنید در کنار زیبایی فراوان و درخشان بودن فرشتان، تا سال های سال می توانید از ان به عنوان یک پوشش مناسب برای منزل خود استفاده نمایید. در ادامه این مقاله در مورد یکی از عموامل آسیب پذیر به فرش صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بید زدگی در فرش

یکی از مواردی که باعث نگرانی افراد از خرید فرش می باشد، بید زدگی آن می باشد. از آنجایی که امروزه قیمت فرش افزایش داشته است اگر از فرش به خصوص فرش دستباف استفاده می کنید برای ارزش بالای فرشتان لازم است تا از آن به بهترین شکل ممکن نگهداری کنید.

مواردی که باعث آسیب وارد شده به فرش می شود به عوامل مختلفی بستگی دارد. مانند شرایط آب و هوایی منطقه شما، نفوذ حشرات به داخل فرش مانند موریانه، بید، ملخ ها، سوسک و... که باعث می شود صدمه های جبران نا پذیری به فرش وارد شود.

در تمام این موارد نفوذ حشرات به داخل فرش یکی از بدترین اتفاقاتی است که موجب از بین رفتن فرش می شود. و شما باید تمام تلاش خود را در نگهداری از فرش خود انجام دهید.

بید زدگی چیست؟

بید نام حشره ای می باشد که ظاهر آن همانند پروانه است. و رنگ آن زرد می باشد. این حشره از الیاف طبیعی مانند پشم در فرش دستباف تعذیه می کند و انتخاب آن پس از پشم، الیاف مصنوعی می باشد. این حشرات در لا به لای همان الیاف رشد می کنند و تکثیر پیدا می کنند. به همین دلیل تعداد ان افزایش یافته و درون فرش به سرعت از بین خواهد رفت.

این حشره در مراحل رشد خود به شکل های گوناگون در بافتفرش ظاهر می شود. همچنین رنگ های مختلفی را دارد برای مثال این حشره به صورت درخشان، قهوه ای و خاستیکری در بافت فرش ظاهر می شود. بید ها کار خود را از گره هایی که در بافت فرش ایجاد شده شروع می کند و آن را از بین می برد.

تمام مواردی که خدمت شما دوستان گرامی ذکر شد صرفا برای فرش دستباف بوده و از آنجایی که الیاف مصنوعی در فرش های ماشینی استفاده شده هیچ خطری محصولاتی با الیاف مصنوعی را تهدید نخواهد کرد.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

برای خرید فرش ماشینی با کیفیت بالا می توانید خرید خود را از کارخانه و برند های معتبری انجام دهید. امروزه کاشان یکی از صنعت های تولید فرش ماشینی به شمار می آید. که کارخانه های بسیار معروفی در آن جا وجود دارد. برای خرید فرش ماشینی می توانید به فروشگاه اینترنتی قالی کاشان سر زده و محصول مورد پسند خود را با پایین ترین قیمت خریداری بفرمایید. در قالی کاشان قیمت فرش برابر با قیمت درب کارخانه محاسبه شده و ارسال فرش ماشینی به تمام نقاط ایران به صورت رایگان نیز می باشد. با خرید از قالی کاشان زیبایی را به منزل خود هدیه دهید.

برچسب ها : فرش کاشان-روش نگهداری از فرش- قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش درجه یک-فرش ارزان-فرش جدید

با توجه به قدمت فرش ایرانی طرح های اصیل بکار رفته در این فرش ها نیز دارای قدمت بسیار زیادی بوده وپیشینه ای دیرین دارند. یکی از قدیمی ترین و زیباترین نقش ها در فرش ایرانی تقش بته جقه است. که گذشته از زیبایی بسیار ریشه در اصالت و فرهنگ اصیل ایرانی دارد.

امروزه فرش های با طرح بته جقه در میان مردم طرفداران زیادی دارد. این فرش به صورت دستبافت بسیارزیبا و خاص است اما گرانی قیمت آن باعث شده که طرفداران این نقش فرش به سمت انواع ماشینی آن روی بیاورند. فرش بته جقه ماشینی در طرح و رنگ های متنوع بافته میشوند. انواع فرش ماشینی با طرح بته جقه به صورت فرش 700 شانه با تراکم 2550 و تا 1500 شانه با تراکم 4500 بافته میشود.

در این مقاله شما را با نقش بته جقه در فرش بیشتر آشنا خواهیم کرد.

بته جقه نقشی ست که از گذشته تا کنون وجود داشته و نمونه های مختلف آن بر روی ظروف قدیمی، پارچه ها و منسوجات و قالی ها ی ایرانی یافت شده است. در واقع بته همان سرو خمیده است و که نماد آزادی و آزادگی است و جقه نیز نماد پرپرندگان است. که بروی تاج پادشاهان انواع آن دیده میشود. بسیاری از کارشناسان معتقدند خاستگاه بته در ایران است و آن را به آتش مقدس و آیین رزتشتی نسبت داده اند.

نقش بته جقه امروزه با اشکال گوناگون در صنایع مختلف هنری از جمله فرش بافی کاربرد زیادی دارد. این نقش از نقوش مورد توجه بسیاری از بافندگان فرش دستبافت و طراحان فرش ماشینی است. انواع دستبافت این نقشه به صورت قالی و گلیم بافت میشود و بیشتر توسط عشایر مناطق فارس بافته می شود اما بافت آن در مناطق مختلف ایران از جمله همدان و قم کرمان نیز رواج دارد.

انواع  بته جقه که در متن و حاشیه فرش ها دیده می شوند عبارتند از: بته میری ، بته خرقه ای، بته کاجی ، بته بادامی، بته قلمکار، هشت پر و افشار و مادر و بچه و شاخ گوزنی است.که مهمترین آن ها خرقه ای و میری و کردستانی و قلمکارمی باشد.

از مهمتری نقشه ای بته جقه در فرش

بته قلمکار اصفهانی ، بته لچک و نرنج و بته کردستانی یا هشت پر و بته میرشکسته و بته افشاری از مهمترین نقش های فرش بته جقه ای هستند.

بته جقه در فرش یا به صورت بزرگ و پراز نقوش مختلف بافت میشود یا به صورت کوچک در سرتاسر فرش که درمتن و حاشیه ی فرش گسترده شده است.

فرش بته جقه در دکوراسیون منزل

از آن جا که فرش بته جقه جزو نقشه ای اصیل ایرانی محسوب می شود. انتخاب این فرش چیدمان خاص خود را میطلبد. با انتخاب فرش بته جقه ای نمیتوانید دکوراسیونی را انتخاب کنید که سبک آن مدرن و فانتزی است . بهترین سبک پیشنهادی برای این فرش، دکوراسیون کلاسیک و سنتی است . هرچند که می توان از نقش ها ی متنوع این فرش در دکوراسیون های مجلل و سلطنتی نیز استفاده نمود.

نکته ی مهمی که باید در نظر گرفته شود شلوغی این سبک نقشه است که بیشتر برای فضاهای بزرگ که پاخور زیاد دارند مناسب می باشد و از طرفی در صورت انتخاب این فرش سعی کنید از شلوغ کردن فضای چیدمان با اکسسوری های زیاد بپرهیزید و پارچه مبل ها را نیز ساده و بدون طرح انتخاب کنید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

فروشگاه اینترنتی قالی کاشان که یک فروشگاه معتبر در زمینه فرش می باشد، با تنوع بسیار انواع فرش ها به شما این اجازه را می دهد که فرش مناسب منزل خود را با ابعاد دلخواه و همچنین کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید. یکی از ویژگی های این فروشگاه ارسال رایگان محصولات به سراسر ایران می باشد.

برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش زیبا-فرش جدید-فرش ارزان-فرش باکیفیت
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 8107
تعداد نوشته ها : 76
تعداد نظرات : 0
Rss