آرشیو

در مقاله اول درباره از بین بردن انواع لکه های مختلف توضیح دادیم و در این مقاله قصد داریم چند روش دیگر را برای پاک کردن لکه 

ها به شما آموزش بدهیم.

نحوه پاک کردن لکه چسب بر روی فرش

از بین بردن بعضی از لکه ها بسیار دشوار است. پاک کردن چسب هم یکی از همین موارد می باشد.

برای رفع این مشکل باید ابتدا کمی سرکه را روی لکه بریزید تا چسب نرم شود سپس مقداری مایع دستشویی را به روی لکه بکشید و با 

یک مسواک یا فرچه لکه مورد نظر را پاک کنید.

در آخر فرش را با آب گرم شسته تا کف مانده در فرش، از بین برود.بعضی از چسب ها ضدآب هستند و امکان از بین رفتن آنها با مواد 

طبیعی امکان پذیر نیست.

برای از بین بردن این لکه ها باید مقدار کمی استون را روی لکه بریزید و بعد از چند دقیقه پاک کنید، اگر همچنان لکه از بین نرفته بود 

این عمل را با تینر انجام دهید.


نحوه پاک کردن رنگ از روی فرش

رنگ ریخته شده بر روی فرش را ابتدا با یک دستمال نخی یا دستمال کاغذی از روی سطح برداشته و سپس با ریختن مقداری تینر در آن 

قسمت، با یک دستمال لکه را تمیز کنید. برای از بین رفتن بوی تینر می توانید از جوش شیرین استفاده کنید.


نحوه پاک کردن لکه ماژیک بر روی فرش

با یک دستمال آغشته شده به الکل، روی لکه مورد نظر ضربه بزنید و سپس هنگامی که دیگر هیچ رنگی جذب دستمال نشد فرش را کاملا 

خشک کرده و با یک اسپری مو و مسواک روی لکه کشیده و این مرحله را چندبار تکرار کرده تا لکه به صورت کامل پاک شود.

به این نکته توجه کنید که برای تمیز کردن لکه با الکل، آن را بر روی لکه موجود نکشید، چرا که رنگ پخش می شود.


نحوه پاک کردن لکه قیر و مواد نفتی بر روی فرش

قیر یک ماده چسبناک است که اگر روی فرش ریخته شود، صحنه بدی را به وجود آورده و دیر تمیز کردن آن باعث همیشگی شدن لکه می شود.

ابتدا باید مواد باقی مانده روی سطح را با یک کاردک تمیز کنید و سپس یک کاغذ کاهی را روی سطح گذاشته و با اتویی که روی یک 

درجه متوسط تنظیم شده روی کاغذ گذاشته تا مواد نفتی به کاغذ جذب شود.

هنگام کثیف شدن کاغذ آن را عوض کرده و از یک کاغذ جدید استفاده کنید.

این عمل را انقدر تکرار کرده تا لکه به صورت کامل از بین برود. در اخر با مواد شوینده سطح فرش را بشویید.


روش های پاک کردن لکه شمع از روی فرش

هنگامی که پارافین یا همان شمع بر روی فرش ریخته شد، اجازه دهید تا سفت و خشک شود سپس با یک چاقو از سطح فرش جدایش کنید. 

در اخر از جارو برقی برای برداشتن مابقی پارافین ها، استفاده کنید.

حتی شما می توانید یک کاغذ کاهی را روی لکه گذاشته و با اتو روی محل مورد نظر کشیده تا لکه به کاغذ جذب شود. پاک کردن پارافین 

نسبت به بقیه لکه ها که باید سریع رفع شوند، نیاز به صبر بیش تری دارد تا پارافین سفت شود.


خرید مستقیم فرش از کارخانه

فروشگاه اینترنتی قالی کاشان با در نظر داشتن این مسئله، باکیفیت ترین فرش ها با الیاف اکریلیک را در اختیار مشتریان خود گذاشته است.

 مقاومت الیاف اکریلیک به گونه ای است که آلودگی را کمتر به خود جذب کرده و در برابر شستشو نسبت به الیاف دیگر، دیرتر از بین می رود.

برچسب ها : فرش کاشان - قالی کاشان - فرش جدید - فرش با کیفیت - فرش ارزاندر مورد فرش های ماشینی همان طور که می دانید دسته بندی های بسیار مختلفی وجود دارد. یکی از این دسته بندی های بر اساس طرح و نقش فرش است. در این دسته بندی فرش های ماشینی را از نظر ظاهر و طرح به کار رفته در آن در دو گروه کلاسیک و مدرن قرار می دهند. اگر با این دسته بندی ها آشنا نیستید بهتر است قبل از خرید فرش کاشان این متن را به خوبی مطالعه کنید تا دراین رابطه اطلاعات کافی داشته باشید. در ادامه به بررسی فرش کلاسیک ماشینی کاشان پرداخته و ویژگی های ظاهری آن را به طور کامل بررسی می کنیم. لطفا در ادامه متن با ما همراه شوید.

فرش کلاسیک و ویژگی های آن 

همان طور که گفته شد فرش های ماشینی دسته بندی های متفاوتی دارند. دراین جا به بررسی دسته بندی فرش از نظر طرح و نقشه می پردازیم. فرش ماشینی  در گذشته با نقشه هایی بافته می شده که از فرش های دستباف الهام گرفته شده است. در این طرح ها نقش های استفاده شده در قالی های دستباف به خوبی دیده می شود. از جمله این نقش ها می توان به نقوش اسلیمی، افشان، لچک و ترنج، حاشیه، بته جقه و .. اشاره کرد. فرش های ماشینی که با طرح های فرش دستباف اصیل ایرانی بافته شده اند به فرش کلاسیک معروف هستند.
به صورت کلی باید گفت واژه کلاسیک معانی متعددی دارد. در زمینه فرش های ماشینی این واژه برای فرش هایی استفاده شده است که دارای نقش های سنتی و اصیل هستند. از جمله پرفروش ترین و محبوب ترین طرح های فرش های کلاسیک را می توان فرش طرح افشان کاشان یا فرش طرح خشتی کاشان دانست. البته فرش طرح اصفهان یا فرش طرح تبریز نیز طرفدارن خاص خود را دارند. این فرش های کلاسیک شباهت زیادی به فرش های دستباف داشته ولی قیمت فوق العاده ارزان تری دارند. در فرش های کلاسیک کاشان از بهترین نوع الیاف اکریلیک استفاده شده است. این الیاف جدید هیت ست شده بوده و پرزدهی نیز ندارند. به همین دلیل کیفیت و دوام فوق العاده ای داشته و فروش ویژه ای دارند.
در طرف دیگر نیز فرش های مدرن و فانتزی را می توان مشاهده کرد. فرش فانتزی و مدرن دارای طرح های بسیار جدیدی است که با نقوش مدرن طراحی شده است. فرش های مدرن نقوش مرسوم در فرش های دستباف را نداشته و با نقش های خاص و انتزاعی بافته شده اند. این فرش ها برای استفاده در دکوراسیون های امروزی و ساده طراحی شده اند. البته فرش کلاسیک نیز در سال های اخیر تغییراتی داشته است. فرش کلاسیک مدرن یا ترک که در بازار با طرح های متنوعی قابل مشاهده است، ترکیبی از نقش های سنتی و مدرن است. این دسته از فرش های ماشینی برای افرادی طراحی شده که در کنار علاقه به دکوراسیون های مدرن دوست دارند از عناصر کلاسیک نیز در دکوراسیون خود استفاده کنند.
امرزوه فرش کلاسیک در طرح های فوق العاده زیادی بافته می شود. فرش 500 شانه، فرش 700 شانه، فرش 1000 شانه، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه کاشان از جمله تولیداتی هستند که با نقش های کلاسیک بافته شده اند. قیمت مناسب این فرش ها در کنار ظاهری دستباف گونه سبب شده فروش بسیار بالایی داشته باشند.

فرش کلاسیک در دکوراسیون 

فرش کلاسیک برای استفاده در دکوراسیون های کلاسیک امروزی ایده آل خواهد بود. با خرید فرش کلاسیک می توان اصالت و جلوه بی نظیری به فضای خانه دهید. این فرش ها رنگ بندی بسیار سنیگن و هنرمندانه ای داشته و شخصیت فوق العاده ای به دکوراسیون می بخشند. اگر دکوراسیونی مدرن دارید و به فرش های سنتی علاقه دارید نیز می توانید از فرش های کلاسیک مدرن استفاده کنید. فرش های کهنه نما یا وینتیج نیز گزینه ای عالی برای شما خواهند بود.

خرید فرش کلاسیک کاشان به صورت اینترنتی با قیمت مناسب از کارخانه فرش کاشان

برای خرید فرش از کارخانه فرش کاشان به شکلی آسان و بدون نیاز به مراجعه حضوری می توانید از فروشگاه قالی کاشان استفاده کنید. با خرید از این فروشگاه فرش مورد نظر خود را به قیمت کارخانه و با کیفیتی عالی دریافت می کنید. ارسال رایگان فرش در کم ترین زمان ممکن به همراه ارائه ضمانت نامه کیفیت از مزایای خرید از این فروشگاه اینترنتی فرش است.
برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-خرید فرش- فرش ماشینی-قیمت فرش-فرش فانتزی و مدرن
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 6097
تعداد نوشته ها : 67
تعداد نظرات : 0
Rss