آرشیو

با توجه به قدمت فرش ایرانی طرح های اصیل بکار رفته در این فرش ها نیز دارای قدمت بسیار زیادی بوده وپیشینه ای دیرین دارند. یکی از قدیمی ترین و زیباترین نقش ها در فرش ایرانی تقش بته جقه است. که گذشته از زیبایی بسیار ریشه در اصالت و فرهنگ اصیل ایرانی دارد.

امروزه فرش های با طرح بته جقه در میان مردم طرفداران زیادی دارد. این فرش به صورت دستبافت بسیارزیبا و خاص است اما گرانی قیمت آن باعث شده که طرفداران این نقش فرش به سمت انواع ماشینی آن روی بیاورند. فرش بته جقه ماشینی در طرح و رنگ های متنوع بافته میشوند. انواع فرش ماشینی با طرح بته جقه به صورت فرش 700 شانه با تراکم 2550 و تا 1500 شانه با تراکم 4500 بافته میشود.

در این مقاله شما را با نقش بته جقه در فرش بیشتر آشنا خواهیم کرد.

بته جقه نقشی ست که از گذشته تا کنون وجود داشته و نمونه های مختلف آن بر روی ظروف قدیمی، پارچه ها و منسوجات و قالی ها ی ایرانی یافت شده است. در واقع بته همان سرو خمیده است و که نماد آزادی و آزادگی است و جقه نیز نماد پرپرندگان است. که بروی تاج پادشاهان انواع آن دیده میشود. بسیاری از کارشناسان معتقدند خاستگاه بته در ایران است و آن را به آتش مقدس و آیین رزتشتی نسبت داده اند.

نقش بته جقه امروزه با اشکال گوناگون در صنایع مختلف هنری از جمله فرش بافی کاربرد زیادی دارد. این نقش از نقوش مورد توجه بسیاری از بافندگان فرش دستبافت و طراحان فرش ماشینی است. انواع دستبافت این نقشه به صورت قالی و گلیم بافت میشود و بیشتر توسط عشایر مناطق فارس بافته می شود اما بافت آن در مناطق مختلف ایران از جمله همدان و قم کرمان نیز رواج دارد.

انواع  بته جقه که در متن و حاشیه فرش ها دیده می شوند عبارتند از: بته میری ، بته خرقه ای، بته کاجی ، بته بادامی، بته قلمکار، هشت پر و افشار و مادر و بچه و شاخ گوزنی است.که مهمترین آن ها خرقه ای و میری و کردستانی و قلمکارمی باشد.

از مهمتری نقشه ای بته جقه در فرش

بته قلمکار اصفهانی ، بته لچک و نرنج و بته کردستانی یا هشت پر و بته میرشکسته و بته افشاری از مهمترین نقش های فرش بته جقه ای هستند.

بته جقه در فرش یا به صورت بزرگ و پراز نقوش مختلف بافت میشود یا به صورت کوچک در سرتاسر فرش که درمتن و حاشیه ی فرش گسترده شده است.

فرش بته جقه در دکوراسیون منزل

از آن جا که فرش بته جقه جزو نقشه ای اصیل ایرانی محسوب می شود. انتخاب این فرش چیدمان خاص خود را میطلبد. با انتخاب فرش بته جقه ای نمیتوانید دکوراسیونی را انتخاب کنید که سبک آن مدرن و فانتزی است . بهترین سبک پیشنهادی برای این فرش، دکوراسیون کلاسیک و سنتی است . هرچند که می توان از نقش ها ی متنوع این فرش در دکوراسیون های مجلل و سلطنتی نیز استفاده نمود.

نکته ی مهمی که باید در نظر گرفته شود شلوغی این سبک نقشه است که بیشتر برای فضاهای بزرگ که پاخور زیاد دارند مناسب می باشد و از طرفی در صورت انتخاب این فرش سعی کنید از شلوغ کردن فضای چیدمان با اکسسوری های زیاد بپرهیزید و پارچه مبل ها را نیز ساده و بدون طرح انتخاب کنید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

فروشگاه اینترنتی قالی کاشان که یک فروشگاه معتبر در زمینه فرش می باشد، با تنوع بسیار انواع فرش ها به شما این اجازه را می دهد که فرش مناسب منزل خود را با ابعاد دلخواه و همچنین کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید. یکی از ویژگی های این فروشگاه ارسال رایگان محصولات به سراسر ایران می باشد.

برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش زیبا-فرش جدید-فرش ارزان-فرش باکیفیت
یکی از فرش هایی که وجود آن برای منزل اهمیت بسیای را دارد فرش آشپزخانه می باشد. فرش آشپزخانه به زیبایی و همچنین پاکیزگی محیط آشپزخانه شما کمک بسیاری را می کند. یکی از مواردی که برای آشپزخانه بسیار مهم است کیفیت فرش می باشد. 
از آنجایی که فرش های آشپزخانه در مقابل رطوبت بالایی قرار دارد باید از الیافی در آن استفاده شود که کیفیت بالایی را در برابر این موارد داشته باشد.
در گذشته برای پوشش آشپزخانه از فرش های زیادی استفاده می شد اما امروزه فرش هایی در حال بافت هستند که مختص به خود فضای آشپزخانه می باشند.
الیاف پلی اوژن یکی از با دوام ترین الیاف مخصوص آشپزخانه بوده که از فرش شما در برابر رفت و آمد، شستشو و رطوبت، حرارت، تابش نور مستقیم خورشید، آلودگی و لکه و... محافظت می کند.
ترجیح ما به عنوان یک کارشناس فرش به شما خرید فرش های تیره رنگ کی باشد. اگر فرش زمینه تیره با دکوراسیون شما هماهنگی دارد فرش زمینه تیره را در اولویت خود قرار دهید. 
چرا که فرش های زمینه تیره وضوح آلودگی و لکه موجود بر فرش را کاهش می دهد. 
نکته دیگر در مورد خرید فرش های آشپزخانه محل قرار دادن آن می باشد. به شما پیشنهاد می شود فرش خود را در مرکز آشپزخانه قرار دهید. تا با کابیت ها و محل شستشوی مکرر ظروف فاصله داشته باشد. به این ترتیب فرش شما کمتر دچار جذب رطوبت شده و مدت زمان بیشتر برای شما کار خواهد کرد.
و در نهایت نکته سوم استفاده از میز ناهار خوری در آشپزخانه می باشد. اگر از میز ناهار خوری در آشپزخانه استفاده می کنید لازم است میز را بر روی فرش قرار دهید. به صورتی که هنگام نشستن روی صندلی پاهای مخاطب بر روی فرش قرار بگیرد و حس خوبی به او القا شود.
فرش های ماشینی با  الیاف پلی اوژن در میزان شانه و تراکم استانداردی بافته می شود. این محصولات 700 شانه با تراکم 2550 می باشد. 
توجه داشته باشید این فرش ها از لحاظ بافت همانند فرش 700 شانه واقعی می مانند. اما الیاف پلی اوژن به کار رفته در فرش های آشپزخانه ظاهر فرش های 1200 و 1500 شانه را دارند. زیرا ارتفاع خواب فرش کم بوده و زمینه فرش بسیار فشرده می باشد.
فرش های آشپزخانه در طرح های متنوعی همچون فرش معروف ادویه جات،طرح سبزیجات،طرح میوه و ... بافته می شوند. شما می توانید تمام این محصولات را در سایت اینترنتی قالی کاشان ملاحظه فرموده و از محصولات متنوع این مجموعه استفاده کنید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

برای خرید یک فرش با کیفیت با ضمانت نامه کیفیت قالی کاشان پیشنهادی عالی برای شما می باشد. در قالی کاشان فرش ماشینی بسیار ارزان قیمت می باشد. چرا که قیمت های آن همانند قیمت خرید مستقیم از درب کارخانه می باشد. یکی دیگر از مزیت های فروشگاه اینترنتی قالی کاشان ارسال رایگان فرش به سراسر ایران نیز می باشد.
برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش 700 شانه-فرش آشپزخانه

سلیقه ها در انتخاب فرش مورد نظر بسیار متفاوت می باشد. چرا که امروزه شاهد تنوع بالایی از فرش های ماشینی می باشیم. بعضی از افراد تمایل به خرید فرش های ریز بافت با گل های ریز و به صورت کلی زمینه شلوغ می باشند. که تولید کنندگان محصولات زیادی با این مشخصات را تاکنون بافته و در حال حاضر مشغول طراحی و بافت های جدید می باشند. برای آشنایی با یکی از طرح های اصیل و قدیمی با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

فرش 1200 شانه گل فرنگ

یکی از طرح های بسیار پرفروش و ثبتی توسط شرکت تولید کننده فرش 1200 شانه طرح گل فرنگ می باشد. این فرش به دلیل پر فروش بودن در رنگ بندی های متنوعی بافته می شود. نمونه تصویر بالا طرح 1200 شانه گل فرنگ می باشد. این فرش طرح ثبتی شرکت محتشم کاشان بوده و تنها توسط این شرکت بافته می شود.

الیافی که در بافت فرش 1200 شانه طرح گل فرنگ به کار رفته است صد در صد اکریلیک می باشد. الیاف اکریلیک  در برابر رفت و آمد افراد مقاوم می باشد. یا به قول معروف پاخور فرش بالا می باشد. اصولا شرکت های تولید کننده فرش های بافته شده با الیاف اکریلیک را ضمانت می کنند. که در فروشگاه اینترنتی قالی کاشان این محصولات شامل 10 سال ضمانت نامه کیفیت می باشد.

فرش طرح گل فرنگ به منظور گل های ریز به کار برده شده در زمینه فرش در خانه و دکوراسیون های سبک کلاسیک به کار برده می شود. این فرش در رنگ بندی کرم، سرمه ای، بادامی، بژ و... بافته می شوند. از نظر کارشناسان دکوراسیون داخلی در فروشگاه قالی کاشان این فرش در کنار مبلمان سلطنتی بسیار شیک و منحصر به فرد می باشد.

فرش گل فرنگ 1200 شانه کاشان به علت درخواست بالا توسط مشتریان گرامی در ابعاد 12 متری، فرش 9 متری و همچنین فرش 6 متری بافته می شود. مشتریان برای پوشش راهرو یا قسمت کوچکی از خانه خود از سایز های کناره و قالیچه این محصول استفاده می کنند.

همان طور که در عکس بالا ملاحظه می کنید در مرکز فرش از ترنج نیز استفاده شده است. همچنین این محصول لچک بزرگی را نداشته و بیشتر از گل های متنوع در زمینه فرش کار شده است. اگر به دنبال این فرش بوده و آن را در فروشگاه های سطح شهر خود یافتید از نام برند این فرش مطمئن شوید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

برای خرید فرش با برند معتبر پیشنهاد ما به شما فروشگاه اینترنتی قالی کاشان می باشد. در این مجموعه از برند های معتبر کاشان به قیمت درب کارخانه فرش نیز عرضه می شود. فروشگاه قالی کاشان دارای نماد اعتماد الکترونیک و جواز کسب اینترنتی بوده که محصولات خود را به مدت 10 سال ضمانت کرده است. این مجموعه به تمام نقاط ایران ارسال رایگان نیز دارد. با خرید از مجموعه قالی کشاان زیبایی را به خانه خود هدیه دهید.

برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش 1200 شانه-طرح فرش-طرح گلفرنگ کاشان-فرش جدید-فرش اصیل
فرش شگی یا پرزبلند یکی از زیبا ترین فرش های ماشینی تولید شده تا به کنون می باشد. این فرش به دلیل الیاف بلند خود بسیار لطیف بوده و همین لطافت نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است. بسیاری از افراد مایلند به هنگام راه رفتن بر روی فرش حس خوبی به آن ها منتقل شود. به همین دلیل فرش های شگی گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. در ادامه با فرش های شگی بیشتر آشنا خواهیم شد.

فرش شگی چیست؟!

فرش های شگی تفاوت ظاهری زیادی با فرش های ماشینی دیگر دارد. فرش ماشینی هرچه دارای شانه و تراکم بالاتری باشد سطح فرش فشرده تر خواهد بود. اما فرش شگی به دلیل تراکم پایین وپرز های بلند آن باعث شده تا الیاف فرش بسیار واضح دیده شود.
فرش های شگی برای مکان هایی همچون اتاق خواب، سالن نشیمن، و در گاهی اوقات متناسب با فضا و سبک دکوراسیون در سالن پذیرایی نیز استفاده می شود. فرش شگی تنوع بالایی را دارد. و در دو نوع ساده و سه بعدی بافته می شود. در این میان فرش های شگی ساده و فلوکاتی نیز بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته است. در فرش های فلوکاتی از تراکم بالاتری استفاده شده و درون فرش بسیار پر تر دیده می شود. و فضای خالی نقش کمتری را دارد. نا گفته نماند که الیاف در فرش شگی فلوکاتی نیز یک دست بوده و طول عمر بالاتری را دارند.
اما فرش های شگی ساده سطح کوتاه و بلندی داشته و تمام الیاف یک دست نمی باشند. همچنین قیمت آن کمی مناسب تر از فرش های شگی فلوکاتی است. 
در صنعت فرش ماشینی از تنوع بالایی برای طراحی و بافت نقش فرش استفاده می شود. مانند طرح سه بعدی که تصویرش را در ابتدای مقاله ملاحظه میفرمایید. 
هر یک از این طرح ها برای دکوراسیون مختص به خودش بسیار شیک می باشد.برای مثال در دکوراسیون های فانتزی و مدرن از فرش های شگی ساده نیز مانند رنگ سفید یا مشکی استفاده می شود. زیرا این دو رنگ خنثی بوده و با تمام دکوراسیون ها نیز ست می شود. همچنین یکی دیگر از رنگ های پرفروش در فرش شگی، طیف قرمز و طوسی می باشد. که برای اتاق خواب نیز مناسب خواهد بود. اگر مایل نیستید تمام فضای اتاق خواب خود را با فرش شگی بپوشانید می توانید این فرش را در ابعاد کوچک تری سفارش داده و در اتاق تخت خواب خود از آن استفاده کنید. چرا که هنگام پایین آمدن از تخت و پا گذاشتن روی فرش حس خوبی را به مخاطب انتقال می دهد.
برای خرید فرش های شگی راه های زیادی وجود دارد. شما می توانید از طریق فروشگاه های فرش در سطح شهر خود به راحتی به این محصولات دسترسی پیدا کنید. اما در فروشگاه اینترنتی قالی کاشان تنوع این محصولات به دلیل فروش بالا بسیار زیاد بوده و شما می توانید با توجه به ابعادی که لازم دارید این محصول را از درب کارخانه در رنگ بندی های متفاوت سفارش دهید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

همان طور که توضیح داده شد فروشگاه قالی کاشان یکی از برترین فروشگاه های فروش فرش ماشینی می باشد.  در این فروشگاه تمام محصولات فرش ماشینی در سایز های استاندارد و غیر استاندارد نیز قابل سفارش می باشد. همچنین ارسال فرش در قالی کاشان به سراسر ایران به صورت رایگان بوده و قیمت فرش بر اساس درب کارخانه برای مشتریان گرامی محاسبه می گردد.
برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش شگی-فرش پرزبلند-فرش لطیف-فرش مناسب اتاق خواب-فرش فانتزی و مدرن

با توجه به قدمت فرش ایرانی طرح های اصیل بکار رفته در این فرش ها نیز دارای قدمت بسیار زیادی بوده وپیشینه ای دیرین دارند. یکی از قدیمی ترین و زیباترین نقش ها در فرش ایرانی تقش بته جقه است. که گذشته از زیبایی بسیار ریشه در اصالت و فرهنگ اصیل ایرانی دارد.

امروزه فرش های با طرح بته جقه در میان مردم طرفداران زیادی دارد. این فرش به صورت دستبافت بسیارزیبا و خاص است اما گرانی قیمت آن باعث شده که طرفداران این نقش فرش به سمت انواع ماشینی آن روی بیاورند. فرش بته جقه ماشینی در طرح و رنگ های متنوع بافته میشوند. انواع فرش ماشینی با طرح بته جقه به صورت فرش 700 شانه با تراکم 2550 و تا 1500 شانه با تراکم 4500 بافته میشود.

در این مقاله شما را با نقش بته جقه در فرش بیشتر آشنا خواهیم کرد.

بته جقه نقشی ست که از گذشته تا کنون وجود داشته و نمونه های مختلف آن بر روی ظروف قدیمی، پارچه ها و منسوجات و قالی ها ی ایرانی یافت شده است. در واقع بته همان سرو خمیده است و که نماد آزادی و آزادگی است و جقه نیز نماد پرپرندگان است. که بروی تاج پادشاهان انواع آن دیده میشود. بسیاری از کارشناسان معتقدند خاستگاه بته در ایران است و آن را به آتش مقدس و آیین رزتشتی نسبت داده اند.

نقش بته جقه امروزه با اشکال گوناگون در صنایع مختلف هنری از جمله فرش بافی کاربرد زیادی دارد. این نقش از نقوش مورد توجه بسیاری از بافندگان فرش دستبافت و طراحان فرش ماشینی است. انواع دستبافت این نقشه به صورت قالی و گلیم بافت میشود و بیشتر توسط عشایر مناطق فارس بافته می شود اما بافت آن در مناطق مختلف ایران از جمله همدان و قم کرمان نیز رواج دارد.

انواع  بته جقه که در متن و حاشیه فرش ها دیده می شوند عبارتند از: بته میری ، بته خرقه ای، بته کاجی ، بته بادامی، بته قلمکار، هشت پر و افشار و مادر و بچه و شاخ گوزنی است.که مهمترین آن ها خرقه ای و میری و کردستانی و قلمکارمی باشد.

از مهمتری نقشه ای بته جقه در فرش

بته قلمکار اصفهانی ، بته لچک و نرنج و بته کردستانی یا هشت پر و بته میرشکسته و بته افشاری از مهمترین نقش های فرش بته جقه ای هستند.

بته جقه در فرش یا به صورت بزرگ و پراز نقوش مختلف بافت میشود یا به صورت کوچک در سرتاسر فرش که درمتن و حاشیه ی فرش گسترده شده است.

فرش بته جقه در دکوراسیون منزل

از آن جا که فرش بته جقه جزو نقشه ای اصیل ایرانی محسوب می شود. انتخاب این فرش چیدمان خاص خود را میطلبد. با انتخاب فرش بته جقه ای نمیتوانید دکوراسیونی را انتخاب کنید که سبک آن مدرن و فانتزی است . بهترین سبک پیشنهادی برای این فرش، دکوراسیون کلاسیک و سنتی است . هرچند که می توان از نقش ها ی متنوع این فرش در دکوراسیون های مجلل و سلطنتی نیز استفاده نمود.

نکته ی مهمی که باید در نظر گرفته شود شلوغی این سبک نقشه است که بیشتر برای فضاهای بزرگ که پاخور زیاد دارند مناسب می باشد و از طرفی در صورت انتخاب این فرش سعی کنید از شلوغ کردن فضای چیدمان با اکسسوری های زیاد بپرهیزید و پارچه مبل ها را نیز ساده و بدون طرح انتخاب کنید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

فروشگاه اینترنتی قالی کاشان که یک فروشگاه معتبر در زمینه فرش می باشد، با تنوع بسیار انواع فرش ها به شما این اجازه را می دهد که فرش مناسب منزل خود را با ابعاد دلخواه و همچنین کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید. یکی از ویژگی های این فروشگاه ارسال رایگان محصولات به سراسر ایران می باشد.

برچسب ها : فرش ماشینی-فرش کاشان-قالی کاشان-فرش جدید-فرش باکیفیت

نقش و نگار هایی که ما امروز بر روی فرش های ماشینی و دستبافت می بینیم به گذشته های دور برمیگردد. گاهی ایده های مختلف از کشور های دیگر نیز وارد ایران شده و باعث ایجاد نقشه های متنوع شده است. اما با وجود تنوع بسیار در این زمینه نقشه های فرش در 8 دسته طبقه بندی می شوند که شامل نقشه های قدیمی و جدید می باشد. در این مقاله با این سبک ها بیشتر آشنا شده و به شما کمک می کنیم در هنگام خرید فرش، نقشه ها را به خوبی بشناسید. با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

انواع طرح های فرش

*طرح لچک ترنج

این طرح که به اصطلاح به آن لچک محراب نیز می گویند یکی از معروف ترین طرح ها در فرش می باشد که به گفته مورخان از طراحی کاشی های مدارس، مساجد یا نقش و نگار های روی کتاب های قدیمی چرمی به وجود آمده است. نقشه کشان قالی در دوره صفویه با خلاقیت های بسیارشان به طراحی این اشکال زیبا پرداخته و باعث وجود یک اثر ماندگار در این بازه زمانی شده اند. از اصیل ترین مناطق نقشه کشی فرش می توان به کاشان اشاره کرد. که شهر هایی همچون یزد، اردستان و کشور مصر از روی این نقش و نگار ها در طراحی نقشه هایشان به کار برده اند.

*طرح افشان

این نقشه از گذشته تا کنون در بین تمام افراد بسیار محبوب بوده است. طرح های افشان نقشه هایی بدون ترنج و خلوت می باشند و بهترین گزینه برای دکوراسیون های شلوغ است. در طراحی نقشه افشان از گل و بوته استفاده شده و طرح های اسلیمی در حاشیه فرش به کار برده شده است. طرح افشان از زمان شاه عباس شکل گرفته و تا امروز توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. نام یکی از نقشه های معروف افشان شاه عباسی بوده که در گذشته به آن سرتاسری شاه عباس نیز می گفتند. از دیگر نقشه ها می توان به افشان شکسته، افشان ترنج دار، افشان اسلیمی و ... اشاره کرد.

*طرح گلدانی و درختی

این طرح یکی از معروف ترین نقشه های کاشان می باشد که از گذشته تا امروز در بین تمام علاقه مندان به فرش شناخته شده می باشد. اصالت این طرح مربوط به جوشقان کاشان می باشد که در زمان صفویه شکل گرفته اند. در حال حاضر از این نقشه بیشتر برای بافت قالیچه استفاده می شود.

*طرح شکارگاه

همان طور که اسم این طرح پیداست طراحی این نقشه تصویر شکار حیوانات، شکارچی و گل و گیاه بوده که در سر تا سر فرش پیاده شده است. در صنعت فرش ماشینی امروزه از طرح شکارگاه استقبال فراوانی می شود. و می توان این سبک را بر روی فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه خریداری کرد.

*طرح محرابی

ایده این نقشه از محراب مسجد گرفته شده و همانند اسمش در پوشش مساجد به کار برده می شود. در بعضی از نقشه های محرابی شما می توانید خطی از قرآن یا احادیث را در قسمتی که انسان سجده می کند در حاشیه فرش ملاحظه بفرمایید. در این طراحی به هیچ وجه چهره، حیوانات و گل و گیاه طراحی نمی شود. چرا که در هنگام اقامه نماز افراد را دچار سردرگمی خواهد کرد.

*طرح های واگیره ای

این نقشه در قسمت کوچکی طراحی شده و در سر تا سر نقشه به صورت مداوم تکرار می شود. از معروف ترین سبک ها در این زمینه می توان به نقشه های خشتی و بته جقه اشاره کرد.

*طرح های تصویری

طرح های تصویری در کاشان سابقه ای دور و دراز دارد. اشخاص نامداری در این زمینه در زمان محمد رضا شاه پهلوی به بافت این سبک برای پوشش دربار می پرداختند. 3 نقشه در این طراحی بسیار معروف می باشد که شامل:

*نقشه ی محتشم، چهره ای و منظره ی شمایلی می باشد.

در نقشه محتشم اکثرا طرح های لچک و ترنج به کار برده شده است. حاشیه های این نقشه پهن بوده و گل و بوته هایی مانند درخت بید مجنون، گل و بوته ها به سادگی در سر تا سر فرش استفاده شده است. در حاشیه نقشه نیز نقش و نگار های اسلیمی به کار رفته و یکی از زیبا ترین نقشه های فرش می باشد.

فرش کاشان

امروزه کاشان یکی از برزگترین تولید کننده های فرش ماشینی می باشد. طرح هایی که امروزه بر روی فرش های ماشینی پیاده می شوند از نقش و نگار های قدیمی ایده گرفته اند. سایت قالی کاشان یکی از برند های معتبر در زمینه فروش محصولات فرش ماشینی بوده و نقشه های قدیمی و جدید را در اختیار مشتریان خود قرار داده است. ارسال محصولات این فروشگاه مستقیم از کارخانه و بدون واسطه می باشد. یکی از مزیت های این فروشگاه اینترنتی ارسال رایگان محصولات به سراسر ایران می باشد.

برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش زیبا-فرش باکیفیت-ابعاد فرش-جنس فرش-رنگ فرش ماشینی

فرش یکی از نیاز های اصلی در هر خانه و دکوراسیونی به شمار می آید. فرش کودک به دلیل پوست و ریه حساس و آسیب پذیر کودکان در دسته وسایل مهم در اتاق کودک می باشد. فرش کودک و عروسکی فروشگاه قالی کاشان دارای جدید ترین محصولات با قیمت بسیار مناسب است. به صورتی که شما از طریق این فروشگاه از درب کارخانه به صورت مستقیم خرید می کنید.

از آنجایی که هر برند محصولات گوناگون با الیاف متفاوتی را دارد لازم به ذر است فرش های ماشینی فروشگاه قالی کاشان تشکیل شده از الیاف پلی اوژن می باشد. این الیاف در برابر الیاف اکریلیک تفوت های زیادی را دارد. برای مثال الیاف پلی اوژن برای فرش کودک و عروسکی، فرش آشپزخانه و نمونه های فرش فانتزی و مدرن استفاده می شود.

اما الیاف اکریلیک به صورت عمده در فرش های کلاسیک کاربرد بالایی را دارد. از مزایای پلی اوژن می توان به ضد حساسیت بودن این الیاف و عدم پرزدهی آن اشاره کرد. هرچند که امروزه الیاف باکیفیت همانند پلی اوژن در برابر شستشو، گرد و غبار، رفت و آمد بالا و... مقاومت بالایی را دارند.

از آنجایی که کودکان بیشتر تایم کودکی خود را مشغول بازی کردن بر روی زمین می باشند، نرم و لطیف بودن پلی اوژن سلامت آن ها را تامین می کند. امروزه انیمیشن های زیادی در حال پخش می باشد که بسیاری از آن ها مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و خاطره ساز بوده اند به همین دلیل تولید کنندگان با بررسی های بسیار، طرح های محبوب هر جنسیت را شناسایی کرده و آن را طراحی کرده اند. بدین صورت با بافت فرش، به اتاق کودکان روح بخشیده اند.

یکی از ویژگی های فرش ماشینی تعداد رنگ به کار رفته در زمینه فرش می باشد. که در فرش های کودک به دلیل علاقه کودکان به تمام رنگ های شاد، از محدودیت رنگی در فرش کودک استفاده نشده است. در طول این مقاله چند نمونه از طرح های پر طرفدار کودک را ملاحظه کردید.

یکی از طرح های خاص در فرش کودک، طرح خلاقیت می باشد. این طراحی مناسب والدینی است که به آموزش و سرگرمی در دوران کودکی فرزندشان اهمیت بسیار زیادی را می دهند. برای مثال فرش های کودک با طراحی آموزش زبان انگلیسی که بسیار پر کاربرد می باشد.

اگر فرزندانتان دارای سنی می باشند که قادر به تصمیم گیری هستند اجازه دهید تا خودشان طرح مورد علاقه خود را انتخاب کنند. و اگر مایل به خرید فرش برای فرزند تازه متولد شده خود می باشید با دیدن طرح های متنوع در سایت قالی کاشان می توانید به راحتی به فرش مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید.

فرش کاشان

امروزه در کاشان فرش های ماشینی زیادی تولید می شود. اما فرش های فانتزی و مدرن به  ندرت دارای ضمانت نامه می باشند. فرش های کودک و فانتزی و مدرن در فروشگاه اینترنتی قالی کاشان دارای ضمانت نامه بوده و ارسال آن به سراسر ایران به صورت رایگان می باشد.  توجه داشته باشید که با خرید از قالی کاشان می توانید از فرش خود تا مدت زمان زیادی رضایت داشته و از دیدن آن لذت ببرید.  

برچسب ها : فرش کودک-فرش عروسکی-فرش بچگانه-فرش 700 شانه-فرش نرم و لطیف

یکی از دغدغه های اصلی در هر خانواده ای داشتن یک دکوراسیون مدرن و امروزی می باشد. که این مسئله دارای قوانین خاصی می باشد. فرش یکی از اصول مهمی است که در زیبایی خانه نقش بسیار مهمی را دارد. به دلیل قیمت بالای فرش های دستباف امروزه افراد به خرید فرش ماشینی باکیفیت روی آورده اند. به همین منظور ما در تلاش هستیم تا اصول یک دکوراسیون بی نظیر را به شما آموزش بدهیم. برای آشنایی با این موضوع با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

* 2نکته اصلی تغییر دکوراسیون:

الف) ابتدا شما باید در نظر بگیرید که به چه نوع دکوراسیونی علاقه دارید. برای دیدن نمونه های بیشتر میتوانید به مجلات، سایت های دکوراسیون داخلی و... نگاهی بیاندازید و از این طریق فضای مورد پسندتان را انتخاب کنید.

ب) بعد از انتخاب فضای مورد نظر، به احتمال زیاد شما با قیمت بالای وسایل لوکس روبه رو می شوید که میتوانید با خرید نمونه مشابه آن که قیمت ارزان تری نسبت به مجلات و سایت ها دارد و یا با خرید از فروشگاه های وسایل دسته دوم ، وسیله دلخواهتان را تهیه کنید.

فضای خانه را شلوغ نکنید:

فضای شلوغ خانه، از مدرن بودن آن جلوگیری میکند. در چیدمان خانه های امروزی از وسایل کمتری در دکوراسیون استفاده شده.نگاهی به خانه خود بیاندازید و ببینید کدام یک از وسایل منزلتان اضافی است و سپس با حذف آن فضای خانه را بازتر کنید. فضای شلوغ مانع زیبا به نظر رسیدن منزلتان می شود.

مبلمان و پرده:

با خرید مبل ارزان و یا تعمیر مبل های قدیمی میتوانیم فضای خانه را به طور چشمگیری تغییر بدهیم. حتی با خرید یا درست کردن انواع کوسن ها در اندازه های گوناگون و با طرح های خلاقانه و زیبا این تغییر را دوبرابر کنیم.

پرده جز مهمی از هر خانه است. پرده هایی که ابریشم، کتان و ... در آنها بکار رفته، میتواند انتخاب بسیار مناسبی برای منزل شما باشد. شما با انتخاب رنگ های مختلف پرده، میتوانید این زیبایی را در خانه خود به وجود آورده و به عنوان سایه بان از آن استفاده کنید.

کفپوش:

تنوع کفپوش ها در دکوراسیون داخلی بسیار زیاد است.زمین بیشترین فضا را در خانه دارد پس با یک تغییر کوچک، فضای خانه بسیار عوض می شود.یک انتخاب هوشمندانه در طرح و رنگ کفپوش جلوه بسیار زیبایی را به محیط میبخشد.

فرش یک اثر هنرمندانه پر هزینه می باشد. از گذشته تا به امروز کفپوش فرش برای مردم در اولویت بوده است. از آنجایی که فرش های دستباف و همچنین فرش کلاسیک با شانه و تراکم بالا دارای قیمت بالایی است، خیلی از افراد شرایط خرید آن را ندارند.

اما امروزه فرش های متنوع زیادی وارد بازار شده است که قیمت های گوناگونی دارد. فرش هایی همچون مدرن و فانتزی، فرش شگی یا پرزبلند، گلیم فرش ها و تعدادی نمونه دیگر انتخاب به صرفه ای در زمینه کفپوش سالن پذیرایی و اتاق خواب می باشد. تنوع در این طرح ها بالا بوده و شما می توانید یک انتخاب ارزان و همچنین زیبا داشته باشید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

یکی از مراحل خرید یک فرش زیبا فروشگاه اینترنتی قالی کاشان می باشد. در فروشگاه قالی کاشان تنوع در طرح و رنگ بسیار بالا بوده و استقبال زیادی از این فروشگاه می شود. در قالی کاشان ارسال فرش ماشینی به تمام نقاط ایران به صورت رایگان بوده و قیمت آن بر اساس قیمت درب کارخانه محاسبه می شود. با ثثبت سفارش در فروشگاه اینترنتی قالی کاشان یک خرید باکیفیت و همچنین زیبا را تجربه کنید.

برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش زیبا-فرش باکیفیت-فرش ارزان-فرش جدید-فرش در دکوراسیون

مدرن در لاتین به معنای امروزی می باشد. مردم امروزه علاقه مند به یک فضای ساده و شیک هستند. دکوراسیون مدرن سبک جدیدی می باشد که که اکثر افراد از آن در فضای خانه هایشان استفاده می کنند. دکوراسیون مدرن نیازمند یک فرش مدرن می باشد. با توجه به تنوع تولیدات در فرش ماشینی، فرش های مدرن و فانتزی بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است. در این مقاله به شما کمک می کنیم در دکوراسیون مدرن خود از چه فرشی استفاده کنید.

ویژگی فرش مدرن

تفاوت بسیار در فرش های سنتی و مدرن باعث شده فرش مدرن افراد زیادی را به خود جذب کند. کم نقش و نگار بودن فرش های مدرن یکی از ویژگی های این فرش می باشد. استفاده از رنگ های تند در فرش مدرن به دکوراسیون مدرن روح می بخشد. در طرح های سنتی نقش فرش به صورت قرینه از گوشه های فرش شروع شده و به مرکز فرش ختم می شود. اما در فرش های مدرن این گونه نیست. خطوط هندسی در طرح مدرن بسیار به کار برده شده و طراحی آن کاملا متفاوت است.

تنوع در فرش های مدرن آنقدر بالاست که شما می توانید در هر مکان مطابق دکوراسیون آن فضا  ست کنید. الیاف فرش های مدرن به قدری لطیف می باشد که هنگام قدم گذاشتن روی آن، حس خوبی را در مخاطب ایجاد می کند. از ویژگی های فرش مدرن می توان به رنگ های شاد بکار رفته در آن، ماندگاری بالا در برابر تابش نور خورشید، کیفیت بالا در اثر پا خوردگی اشاره کرد. همچنین از آنجایی که الیاف فرش پلاستیک می باشد، به هیچ وجه فرش بوی پلاستیک نمی دهد و به راحتی می توانید آن را با شامپو فرش بشویید. از انواع فرش های ماشینی می توان به فرش شگی، فرش شنل، فرش فریز و فرش کودک اشاره کرد.

ویژگی دکوراسیون مدرن

خانه هایی با سبک دکوراسیون مدرن بسیار ساده و خاص می باشد. رنگ موجود در دکوراسیون مدرن یک نواخت می باشد. اگر به دنبال تجملات نیستید سبک مدرن بهترین گزینه می باشد و فرش مدرن تکمیل کننده این فضاست. استفاده از وسایل گوشه دار در دکوراسیون مدرن به معنای سرسختی و استفاده از وسایل منحنی به معنای حرکت و پویایی در زندگی مدرن است. اگر از مبلمان با طراحی شلوغ در استفاده می کنید، خرید یک فرش با زمینه ساده انتخاب مناسبی خواهد بود. مجستمه های مفهومی در دکوراسیون مدرن کاربرد زیادی را دارد. همین امر به جلوه ی دکوراسیون مدرن کمک بسیاری می کند. اصلی ترین رنگ در فرش های مدرن خاکستری می باشد. و به دلیل خنثی بودن رنگ، به راحتی با دکوراسیون مدرن هماهنگ می شود.

فرش کاشان

فرش کاشان یکی از معتبر ترین و باکیفیت ترین محصولات فرش ماشینی در ایران می باشد. که در حال حاضر متنوع ترین طرح ها را تولید می کند. اگر به دنبال طرح خاصی می باشید به شما پیشنهاد می کنم با مراجعه به سایت قالی کاشان می توانید به دنیای بی کرانی از طرح های ماشینی دست پیدا کنید. در فروشگاه قالی کاشان قیمت فرش بر اساس قیمت درب کارخانه محاسبه شده و ارسال آن به سراسر ایران به صورت رایگان می باشد.

برچسب ها : فرش کاشان-قالی کاشان-فرش ماشینی-فرش ارزان-فرش فانتزی و مدرن- فرش باکیفیت

فرش گرد یکی از پر کاربرد ترین فرش های ماشینی موجود در بازار می باشد. که افراد از آن در راه رو، سالن پذیرایی، نشیمن و ... استفاده می کنند. فرش های گرد با قطر های مختلفی طبق نیاز مشتریان گرامی توسط تولید کنندگان بافته می شود. تولید کنندگان طبق طرح های پر فروش سایز گرد آن را بافته و به بازار عرضه می کنند. برای آشنایی بیشتر با فرش های گرد و کاربرد آن با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

کاربردهای فرش گرد

همانطور که گفتیم از فرش گرد می توان در پذیرایی منازل با سبک دکوراسیون مدرن و مدرن- کلاسیک استفاده کرد. از این فرش می توانید برای جدا کردن دو فضا استفاده کنید. استفاده از فرش گرد برای زیر میز ناهارخوری های گرد و میز قهوه می تواند انتخاب جذابی محسوب شود. از فرش گرد می توانید برای گوشه های خلوت و بدون فرش منزل استفاده کنید.

انتخاب فرش گرد برای اتاق خواب گزینه بسیار خوبی است. در این صورت می توانید این فرش را در جلوی تخت و یا در مرکز اتاق خوابتان پهن کنید. استفاده از فرش های گرد برای اتاق کودکان نیز بسیار خوب است. فرش گرد با طرح های فانتزی و عروسکی برای کودکان بسیار جذاب خواهد بود.

همچنین می توانید از فرش گرد با طرح های فانتزی برای فضای آشپزخانه استفاده کنید. استفاده از فرش های گرد با طرح ادویه جات یکی از طرح های جالب برای فضای آشپزخانه است. این فرش را می توان برای ورودی منزل و راهروها انتخاب نمود. انتخاب فرش گرد در پاگرد پله های منزل انتخاب بجا و مناسبی است. این فرش را می توان جلوی شومینه یا بخاری و روبروی میز کنسول و میز کتابخانه نیز پهن نمود.

فرش نیم دایره

از فرش نیم دایره می توان جلوی کنسول و شومینه استفاده نمود. همچنین استفاده از آن در دو طرف تخت خواب نیز حس خوبی را تداعی می کند. در ورودی های منزل و به عنوان پادری هم می توان از فرش نیم دایره استفاده نمود. به طور کلی می توان گفت استفاده از فرش نیم دایره برای جذابیت بخشیدن به فضاهای ساده و تکراری بسیار مناسب است.

ابعاد فرش گرد

این فرش به صورت استاندارد با قطر 1 و 1.5 متری بافته می شود. سایزهای بزرگتر و کوچکتر این فرش جزو ابعاد سفارشی محسوب می شوند. که مسلما نسبت به ابعاد استاندارد مقدار ناچیزی گرانتر هستند. فرش های نیم دایره نیز با قطر 75و50 سانتی استاندارد محسوب می شوند. بزرگتر از این ابعاد نیز سفارشی می باشد. و هزینه طراحی خواهد داشت.

انواع فرش گرد در فرش ماشینی

فرش های گرد در انواع مختلف به صورت ماشینی بافته می شوند. فرش های شگی و شنل و فریز و ترک ، وینتیج و کلاریس فانتزی از انواع مدرن فرش هستند . که به شکل گرد نیز بافت می شوند. و فرش های با نقشه های اصیل مثل افشان و شکارگاه و لچک و ترنج و.. نیز جزو فرش های کلاسیک هستند که به شکل گرد و دایره بافته می شوند. و برای دکوراسیون های مدرن – کلاسیک مناسبند.

قیمت فرش گرد

همانطور که اشاره کردیم فرش های گرد در ابعاد استاندارد دارای قیمت مشخص هستند. که بسته به نوع فرش و نوع نخ مورد استفاده و شانه و تراکم فرش قیمتشان متفاوت خواهد بود. با افزایش شانه و تراکم قیمت فرش نیز افزایش می یابد. از طرفی فرش هایی که با نخ اکریلیک هیت ست شده بافته می شوند. قیمت بالاتری نسبت به فرش هایی دارند که با نخ پلی استر بافته می شوند.

فرش کاشان

فرش ماشینی کاشان تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ داشته و با شکل های گوناگونی بافته و به بازار عرضه می شوند. شما می توانید از طریق سایت قالی کاشان فرش خود را به هر میزان شانه و تراکمی انتخاب کرده و به قیمت درب کارخانه آن را خریداری کنید. ارسال محصولات قالی کاشان به منظور کاهش هزینه برای مشتریان به تمام نقاط ایران به صورت رایگان می باشد.

برچسب ها : فرش ماشینی-فرش کاشان-قالی کاشان-فرش زیبا-فرش گرد-فرش باکیفیت
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 7100
تعداد نوشته ها : 72
تعداد نظرات : 0
Rss